Tarım Kredi

Ziraat Bankasından Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

15.01.2020
94

Ziraat Bankası hemen hemen her alanda kredi imkanı sağlamaktadır. İhtiyaç Kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, girişimcilik kredisi, tarım ve hayvancılığa destek kredileri gibi pek çok kampanya oluşturmaktadır. Ziraat Bankasının kredi kampanyalarından yararlanmak için başvuru yapılması gereklidir. Başvuru mesaj aracılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi pek çok alternatif seçenek ile yapılabilmektedir. Ancak banka verdiği bu krediler için birtakım evraklar talep etmektedir. Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalar da kredi imkanı sağlamakta olup, başvuru için birtakım evrakların hazırlanması gereklidir. Ziraat Bankası kredileri için gerekli evraklar ile ilgili tüm detaylar haberimizde..

Ziraat Bankasından Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Acil paraya ihtiyacı olanların akıllarına gelen ilk para bulma yöntemi şüphesiz bankalar olmaktadır. Sürekli olarak okurlarımıza tavsiye ettiğimiz yöntem de zaten budur. Bankaların faiz oranları ve diğer tüm yasal denetimleri BDDK tarafından yapılmaktadır. Bankalar zaman zaman duyurdukları kredi kampanyaları ile müşterilerinin her türlü finansman ihtiyacını gidermekte yardımcı olmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Bankalar tarafından verilen bu kredilerin her biri için başvuru yapılması gereklidir. Yapılan her başvuru işleminde de ayrı ayrı evrak talep edilmektedir. Başvuru için gerekli olan evrakları sizlere detayları ile birlikte sıralayacağız. Başvuru esnasında gerekli olan bu evrakların tamamlanması halinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapılmasının ardından teslim edilen evraklar neticesinde kişinin bilgileri doğrultusunda hakkında bir tahkikat süreci başlatılır. Bu süreçte kredi notu, geçmişteki kredi sicili, gelir durumu gibi hususlar araştırılır. Eğer kişiler banka tarafından belirlenen koşullara uygun ise kredi başvurusu olumlu olarak sonuçlanır.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaçlarınız için Ziraat Bankası üzerinden finansal destek almak için kredilere başvuru yapmanız gereklidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok farklı yöntem uygulanarak farklı kanallar aracılığı ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi başvurunuzu İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, SMS aracılığı ile, ATM’lerden veya şubeler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Online alternatifleri kullanarak başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucunu anında öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS aracılığı ile kredi başvurusuna olanak sağlamaktadır. Bankanın SMS hattı 4747’dir. Başvurularınızı bu kanal üzerinden yapabilirsiniz. Online yapılan başvurularda, şubedeki gibi sıra beklemenize gerek kalmayacaktır. SMS yolu ile kredi başvurusu yapmak için her kredi türünün mesaj gönderim metni değişiklik göstermektedir. Gerekli bilgileri girip 4747‘ye kısa mesaj göndermeniz halinde kısa bir zaman içerisinde kredi başvurunuz incelenecek ve size geri dönüş sağlanacaktır. Sistemde kayıtlı cep telefonunuzdan aşağıda vereceğimiz kısa mesajlar ile kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz.

 • İhtiyaç Kredisi SMS ile başvuru için; “TUKETICI” , “T.C Kimlik Numaranız” , “Kredi Tutarı” , “Krediye Uygulanacak Vade” , “Aylık Net Gelir” aralarında birer boşluk bırakarak 4747’ye SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Örneğin: “TUKETICI 15965445632 20000 36 3500”
 • Konut Kredisi SMS ile başvuru için; “KONUT” , “T.C Kimlik Numaranız” , “Kredi Tutarı”, “Kredi Vadesi”, “Aylık Net Gelir” ve ” Satın Alınacak Olan Konutun Bedeli” aralarında bir boşluk bırakarak 4747‘ye kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Kısa zaman içerisinde konut kredisi başvurunuza olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş sağlanacaktır.
 • Taşıt Kredisi SMS ile başvuru için; “TASIT” , “T.C Kimlik Numaranız” , “Çekilecek Olan Kredi Tutarı” , “Kredi Vadesi” , “Aylık Net Gelir” , “Satın Alınacak Olan Taşıtın Bedeli” aralarında birer boşluk bırakıp yazdıktan sonra alıcı bölümüne de 4747 yazarak kısa mesaj göndermeniz halinde kısa zaman içerisinde kredi talebinin yanıtı cep telefonunuza gelecektir.
Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası gerek köklü bir banka olması gerekse de bugüne kadar birçok insanın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirdiği için en güvenilir bankalardan bir tanesidir. Emeklilerden, çalışanlara, çalışanlardan sıradan insanlara kadar her kesime birtakım kampanyalar oluşturan banka uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kişilere özel ödeme kolaylıkları sağlamaktadır. Vatandaşlar bütün ihtiyaçlarını giderebilsin ve nakdi anlamda sıkışmasın diye 60 aya kadar vadeli Tüketici Kredisi imkanı sağlamaktadır.

Tüketici Kredisine yukarıda belirttiğimiz başvuru kanalları aracılığı ile başvuru yapabilir, maksimum 60 aya kadar vade ve yüzde 1,05 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra banka kişilere esnek ödeme planı da hazırlıyor. Banka, kullandırılacak olan kredi için şahsi ya da maddi teminat talep etmektedir. Ayrıca krediye uygulanacak vade süresince hayat sigortası yapmaktadır. Başvuru için gerekli evraklar şu şekildedir;

 •  Başvuru yapacak kişiye ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet belgelerinin fotokopisi,
 •  Kişinin düzenli olarak çalışıyor olduğunu beyan eden bir gelir belgesi,
 •  Ziraat Bankası şubesinden temin edilecek olan kredi başvuru formu,
 •  Şubeden talep edilebilecek diğer belgeler gereklidir.

Bu evraklar ile birlikte ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunun ardından hakkınızda gerekli incelemelerin yapılmasının ardından kredi alımı için olumlu ya da olumsuz sonuç tarafınıza ulaşacaktır. Şayet kredi notunuz riskli grupta yer almıyor ve gelir durumunuz kredi alımı için yeterli ise bankanın kullandırdığı Tüketici Kredisi imkanından faydalanabilirsiniz. 

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bireysel Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası her geçen gün farklı kampanyalar ile müşterilerinin yüzünü güldürmeyi başarıyor. Ziraat Bankası konut kredisi için güncel faiz oranı %0,99’dur. Kredinin maksimum vadesi 180 aya kadar olup tüm vadelerde %0,99 faiz uygulaması yapılmaktadır. Kademeli faiz uygulaması kaldırılmıştır. Şu ana göre bakıldığında konut kredisi için en düşük faiz oranını Ziraat Bankası vermektedir.

Bireysel Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Bireysel Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kredi için maksimum vade 180 aya kadar olup satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin maksimum yüzde 80‘ine kadar kredi kullanımına izin verilmektedir. Kredi talebinde bulunulan gayrimenkulün üzerine ipotek konulur. Banka gerekli gördüğü taktirde ek güvenceler isteyebilir. Kredinin vadesi süresince konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır. Kredi için gerekli evraklar ise şu şekildedir;

 •  Başvuru sahibine ait T.C kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet belgelerinin herhangi bir tanesinin fotokopisi,
 •  Ziraat Bankasından temin edilebilecek olan başvuru formu, 
 •  Kişinin düzenli olarak çalışıyor olduğunu belirten bir gelir belgesi,
 •  Satın alınacak olan konutun tapu fotokopisi,
 •  Serbest Meslek Mensubu olarak faaliyet gösteren kişilerin meslek kuruluşlarından temin edeceği üyelik belgesinin, Tüzel kişilerin ortağı olarak faaliyet gösteren kişilerin ise ortağı olduğu şirkete ait ana sözleşmenin bulunduğu ticari sicil gazetesinin fotokopisi,
 •  Bunların yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden talep edilecek olan diğer belgeler gereklidir.
 • Verilen bu belgeler ile birlikte Ziraat Bankası şubelerinden kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Kişisel bilgilerinize göre bankalar ile aranızdaki ilişkiyi tanımlayan kredi notu, kredinizi ödeme durumunuzu belirleyecek olan aylık gelir durumunuz gibi hususlar araştırıldıktan sonra banka kredi vermek ya da vermemek konusunda gerekli kararları verecektir. Eğer şartları karşılıyorsanız konut kredisi imkanından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi faiz oranı 0,99’dur.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

2020 yılında hayallerinizdeki araca kavuşmak ister misiniz? Ziraat Bankası’nın uygun faiz oranları ile kullandırdığı taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz. Gerek 0 km, gerekse de ikinci el araçlar için kredi kullanımına izin verilmekte olup 48 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Banka kredi süresince hayat sigortası ve kasko uygulaması yapmaktadır. Kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Kredi 0 km ve maksimum 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılmaktadır.
 • Teminat olarak araç rehni temin edilir. Bankanın lehine bir rehin alınacak olup gerekli görülen durumlarda ek güvence talep edilir.
 • Maksimum vade 48 aya kadar olmaktadır.
 • Kredi için uygulanacak faiz oranı %1,02‘dir
 • Taşıt Diğer Ürün Paketi için uygulanacak faiz oranı %1,04‘tür.
 • Taşıt Kredisi (Kaskolu) için uygulanan faiz oranı %1,02‘dir.
 • Taşıt Kredisi (Kaskosuz) için uygulanan faiz oranı %1,04‘tür.
Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar 

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Taşıt Kredisine başvuru yapmak için banka tarafından talep edilen evraklar ise şu şekildedir;

 1. Başvuru sahibine ait kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi,
 2. Ziraat Bankası şubesinden temin edilecek olan başvuru formu, 
 3. Kişinin düzenli çalıştığını belirten bir gelir belgesi, 
 4. Kişinin Serbest Meslek Mensubu olması halinde bağlı olduğu meslek kuruluşundan üyelik belgesi, Tüzel kişilerin ortağı olarak faaliyet göstermesi halinde de şirkete ait ana sözleşmenin bulunduğu ticari sicil gazetesinin fotokopisi gereklidir.
 5. Bunların yanı sıra Ziraat Bankası şubelerinden başka evraklar da talep edilebilir.

Taşıt kredisi için banka tarafından talep edilen belgeler de bu şekildedir. İnternet, SMS ya da ATM aracılığı ile krediye ön başvuru yapabilir, kredi kullanıp kullanamayacağınızı kontrol edebilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde belirtilen evraklar ile birlikte şubeyi ziyaret ederek kredi kullanımı için işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Bankaların müşterilerinin konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi gibi başvurularını kabul etmek için dikkat ettiği ilk şey kredi notu olmaktadır. Kredi notu konusunu uzun uzun anlatmayacağız ancak bu konu hakkında içeriğimizden bilgi alabilir ve kredi notunuzu ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz.

Bankadan kredi almak istiyorsanız belirtilen evrakları hazırlamanız gereklidir. Banka kredileri hususunda merak ettiğiniz soruları yorum bölümümüzde bizimle paylaşabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.