Tarım Kredi

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 2020 Eğitim Desteği

15.01.2020
116

2020 yılında öğrencilere kredi desteği sağlayacak olan bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır. Öğrenci kredisi, eğitim ve öğretim gören öğrencilerin eğitim hayatlarına en iyi şartlarda devam etmelerini sağlamak adına bankalar tarafından verilmektedir. Denizbank, Vakıfbank, Akbank, Yapı Kredi gibi bankalar eğitim kredisi vermektedir. Bu içeriğimiz de sizler için eğitim kredisinin ne olduğunu ve öğrenci ihtiyaç kredileri hakkında bilgi vereceğiz. Öğrenciye kredi veren bankalar ile ilgili tüm detaylar haberimizde.. 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi 2020 Eğitim Desteği

Eğitim Kredisi Nedir?

Öğrenciler özellikle üniversite dönemlerinde nakde fazlası ile ihtiyaç duymaktadır. Bankalar da bu sebep ile de acil nakde sıkışan herkes en hızlı şekilde kredi bulmanın yollarını aramaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarında bankalar eğitim kredisi vermektedir. Öğrenciler eğitim ve öğretim hayatlarını en güzel şekilde devam ettirsinler ve topluma sağlıklı bir birey olarak kazandırılmaları adına bankalar tarafından finansman desteği sağlanmaktadır. Destek kapsamında verilen bu krediler ihtiyaç kredisi niteliğinde verilmektedir. Öğrencilere ücretsiz kitap konusunda devlet tarafından destek verilmektedir.

Eğitim Kredisi Nedir?

Eğitim Kredisi alarak eğitim hayatınızı daha kolay bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Pek çok banka bu kredileri maksimum 36 aya kadar vade imkanı ile vermektedir. Öğrenci 18 yaşını doldurmuş ve belgeleyebilecek bir geliri mevcut ise öğrencinin kendisi kredi alabilir. Ancak doldurmamış ise velisi bu krediye başvuru yapabilir. Ziraat Bankası eğitim kredisine başvuru yapmak için öğrencinin eğitim gördüğüne dair öğrenci kayıt belgesi gereklidir.

Eğitim Kredisinin Özellikleri

Öğrencilerin eğitim için gerekli finansman ihtiyacını karşılamak için bankalar her yıl kampanyalarını güncelleyerek uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla öğrencilere kredi desteği vermektedir. Bu kredi eğitim kredisidir. Ziraat Bankası tarafından Ders Çalışmak Sizden, İhtiyaçlarınızı Karşılamak Bizden! sloganı ile üniversite, okul, dershane ya da kurs gibi yerlerde olacak harcamalar ve masrafların karşılanması adına finansal destek sağlanıyor. Öğrencilere özel sağlanan Eğitim Kredisine başvuru yaparak 60 aya kadar sunulan vade fırsatından yararlanabilir, eğitiminizi aksatmadan tüm giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Eğitim alanında finansal olarak sağlanan bu destek kredisinin özellikleri şu şekildedir;

 • Krediye uygulanacak maksimum vade 60 aydır. 
 • Kredi faiz oranı %1,12 olarak belirlenmiştir.
 • Kullandırılacak olan kredi taksitli ya da Kredili Mevduat Hesabı şeklinde uygulanabilmektedir.
 • Kredi; düzenli bir geliri var ise öğrenciye sağlanabilecektir. Ancak herhangi bir gelir bulunmuyor ise öğrencinin bütün masraflarını karşılayan, düzenli bir gelire sahip olan aile bireylerinden birine ödenebilmektedir.
 • Eğitim kredisine uygulanacak vade süresince kişilere hayat sigortası yapılmaktadır.
 • Kişilerden kişisel ya da maddi bir güvence talep edilecektir.
Eğitim Kredisinin Özellikleri

Eğitim Kredisinin Özellikleri

Eğitim Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası tarafından verilen Eğitim Kredisi’nden faydalanmak için kişilerin başvuru sırasında birtakım evrak hazırlamaları gereklidir. Bu belgelerin tamamlanmaması halinde bankalar kredi başvurusunu kabul etmemektedir.

 • Başvuru yapacak kişiye ait T.C kimlik kartı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi,
 • Bankadan temin edilebilecek olan başvuru formu (Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmuş olması gereklidir.)
 • Gelir belgesi,
 • Öğrencinin eğitim durumunu belirten belge ya da faturalar,
 • Ziraat Bankası şubesi tarafından talep edilebilecek diğer belgeler.
Eğitim Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Eğitim Kredisi için talep edilen evraklar ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebilirsiniz.

Bankalardan kredi alabilmenin yolu artık kredi notuna ve belgelendirilebilecek olan gelire bakmaktadır. Eğer düzenli bir geliriniz var, geçmişteki kredi siciliniz temiz ve kredi notunuz da riskli grupta yer almıyor ise gerekli belgeler ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine müracaat ederek Eğitim Kredisine başvuru yapılması gereklidir. Kredi başvurusunda bulunulduktan sonra bankalar detaylı bir inceleme yapacaklardır. Eğer mevcut bir geliriniz bulunmuyor ise banka kredi talebinizi reddedecektir. Eğer düzenli bir geliriniz bulunmuyor ise aşağıdaki alternatifleri kullanarak da kredi talebinde bulunabilirsiniz;

✦ İlk seçenek olarak mevcut geliri olan ve kredi notu kredi çekmek için yeterli olacak bir kefil temin ederek kredi alabilirsiniz. Kefil olarak göstereceğiniz kişinin maddi durumu banka tarafından araştırılacak, yeterli bulunur ise kredi kullanımına izin verilecektir. Öğrenci iseniz ve düzenli bir geliriniz bulunmuyor ise bir kefil aracılığı ile Eğitim Kredisi alabilirsiniz.

Banka tarafından verilen ürünlerden daha evvelden faydalanmış, ödemelerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yapmış iseniz kredi notunuz olumlu yönde etkilenmiş olacaktır. Kredi notu sizin bankalar ile aranızdaki ilişkinin puanlama sistemine dökülmüş halidir diyebiliriz. Eğer kredi notunuz yüksek grupta yer alıyor ise bankalar size olan güvenleri neticesinde Eğitim Kredisi verebilirler.

Banka hesaplarında bulunan nakit durumu ve finansal hareketleriniz de bu hususta önemli olacaktır. Mevcut banka hesabınızda, talep ettiğiniz kredi miktarının minimum iki katı kadar bir para var ve geçmiş ödemelerinizde herhangi bir problem teşkil edilmemiş ise banka tarafından hesabınızda mevcut gelir güvence olarak gösterilir ve eğitim kredisi kullandırılabilir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Günümüzde birçok banka öğrencilerin eğitim hayatlarını tamamlamaları adına ihtiyaç kredisi kapsamında eğitim kredisi desteği sağlamaktadır. Her ne kadar gelir durumuna takılsalar da bazı durumlarda kişilerin kredi notunun riskli grupta olup olmadığına da bakarak gelir belgesiz de kredi imkanı sağlayabiliyorlar. Gelir belgesi bulunmayan öğrenciler yukarıda belirttiğimiz gibi gelir durumu iyi olan bir kefil aracılığı ile kredi alabilirler.

Öğrenci kredilerinin ve kredi kartlarının limitleri çok fazla olmamakla beraber kredi kartlarında tanımlanacak olan limit 500 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösterecektir. Öğrencilere eğitim kredisi veren bankaları tek tek inceleyelim.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Öğrencilerin bütün eğitim ihtiyaçları tek bir kalemde toplansın diye İş Bankası tarafından Eğitim Kredisi imkanı sağlanıyor. Verilen Eğitim Kredisi öğrencilerin okul ve üniversite hayatlarında oluşacak eğitim giderlerinde kullanılabilmektedir. İş Bankası tarafından sunulan bu krediye ister öğrenci kayıt belgesi, isterseniz de okul ücretlerini gösterecek bir belge karşılığında kredi miktarını okulda bulunan hesaba transfer edebilirsiniz. Bunun yanı sıra giderleri ele alan bir fatura ile de verilen krediyi nakit olarak temin edebilirsiniz. Kredinin vadesi maksimum 60 ay, uygulanacak faiz oranı ise yüzde 2,20 olacaktır. Krediden faydalanmak için başvuru sahibinin;

 • T.C kimlik kartı ya da ehliyet belgelerinin aslı ve bir adet fotokopisi,
 • Kişinin gelir durumunu beyan eden bir belge,
 • Eğitim için harcanacak olan faturanın aslı ya da öğrenci kayıt belgesi gereklidir. Okul ücretini gösteren bir belgenin sureti de kabul görmektedir.

Bu evraklar ve banka şubesi tarafından verilen başvuru formu ile birlikte şubeye müracaat ederek eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şartlı eğitim para yardımı adı altında devlet tarafından yapılan bir yardım da bulunmaktadır. Bu yardımlara da başvurabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası Eğitim Kredisi

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile Eğitim Kredisi veriyor! Banka tarafından verilen bu kredi sayesinde üniversite, özel okul ya da özel kurs ücreti gibi tüm eğitim ihtiyaçlarınız için finansal destek alabilirsiniz. Eğitim giderlerim aksamasın eğitimim yarım kalmasın diyorsanız banka tarafından verilen eğitim kredisine başvuru yapabilirsiniz.

 1. Krediye uygulanacak maksimum vade 60 aydır.
 2. Kredinin faiz oranı ise %1,27 olarak belirlenmiştir.

Denizbank tarafından verilen krediye başvuru yapmak için T.C kimlik kartının aslı ya da fotokopisi, gelir durumunu belirten bir adet belge, ikametgah belgesi ya da güncel elektrik, su ya da doğalgaz faturası, öğrenci belgesi gereklidir. Kredi için talep edilen tahsis ücreti 50 TL’dir. Belirlenen kredinin en üst limiti 60 bin TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası ya da diğer bankalar üzerinden eğitim kredisi almak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.