Tarım Kredi

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma

24.01.2020
109

Bankalar tarafından oluşturulan müşteri hizmetleri numaraları bulunmaktadır. Bu numaraları arayan müşteriler sürekli olarak bekletilmektedir. Bu sebeple Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemleri araştırılmaktadır. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak için öncelikle numarayı tuşlayarak aramanız gerekiyor. Daha sonra operatörü dinleyerek yapacağınız işleme göre bağlanma tuşlarını kullanmalısınız. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinin telefonu açmaması yoğunluktan dolayı meydana gelmektedir. Müşteri temsilcisinin nasıl aranacağını, hangi tuşlar ile bağlanabileceğinizi ve temsilcinize bağlanmanın kısa yollarını sizler için araştırdık.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma

Bankalarda işlem yapmak için artık sıra beklemenize gerek yok. İnternet bankacılığının yanı sıra telefon bankacılığı yöntemlerini kullanarak da çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri numaraları 444 00 00 ve 0850 220 00 00‘ dır. Bu numaralar yardımı ile müşteri temsilcinize kolayca bağlanabilirsiniz. Üstelik şubelere gitmenize gerek kalmaz ve günün istediğiniz saatinde istediğiniz işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası müşterisi olanların bu tarz işlemleri yapmaları daha kolaydır. Ancak aradığınız numaranın sistem üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Şayet bankaya tanımlı olan telefon numarası kullandığınız mevcut telefon numarası ise, telesekreter tarafından sayın …………. olarak soyadınız söylenecektir. Bu şekilde işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik oluşturulan menüler yardımı ile telefon bankacılığı üzerinden pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bir numara üzerinden arama işlemi yapıyorsanız T.C. kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerekiyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bağlanma Tuşları

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine kolay bağlanmanın yolu hiç beklemeden tuşları girmek olacaktır. Tabi bunun için de öncesinde hangi tuşlar ile hangi işlemleri yapabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden yapılabilecek olan pek çok hizmet bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bağlanma Tuşları

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bağlanma Tuşları

Ziraat Bankası’ nı aradığınız direk bağlanmak istiyorsanız T.C. kimlik numaranızı (müşteri hizmetleri numaranızı da kullanabilirsiniz.) tuşladıktan sonra önce 2′ ye, sonra da 0′ a basmanız gerekmektedir. Telesekreter konuşmaya başladığında tekrar 1′ i tuşladıktan sonra, kredi kartınızın ya da banka kartınızın şifresini tuşladıktan sonra, hiç beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Telesekreteri dinlediğinizde işlemler ve sonrası bu işlemleri gerçekleştirmek için rakamlar verilir. Bu işlemler ve tuşlamanız gereken numaralar aşağıdaki gibidir;

 • Kayıp ve çalıntı işlemleri için 0′ ı tuşlamanız gerekiyor. Ana menüye dönmek için 9′ u tuşlayabilirsiniz.
 • Bankacılık işlemlerinizi müşteri temsilcisi yardımı ile yapmak için 5’i
 • Hesap işlemleri için 1′ i ve 4′ ü tuşlamalısınız. Bu aşamadan sonra direk müşteri hizmetlerine bağlanabileceksiniz.
 • Kredi kartı işlemleri için hiç beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız tuşlamanız gereken rakamlar 2 ve 0 olacaktır.
 • Para transferi (eft ya da havale yapmak istiyor) için hiç beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız 3 ve 0′ ı tuşlamalısınız.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisi Neden Açmıyor?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı ile yapabileceğiniz pek çok işlem bulunmaktadır. Meydana gelen sorunları kendiniz çözemiyorsanız ve teknik bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız müşteri hizmetlerine bağlanarak işlemleri kolayca halledebilirsiniz. Banka tarafından T.C. kimlik numaranız, müşteri numaranız, kart numarası girmelisiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmak için yukarıdaki numaraları tuşlamanız gerekiyor. Müşteri hizmetlerine hemen bağlanmak için yukarıdaki tuşları denedikten sonra yoğunluk gibi sebeplerden dolayı görüşmeniz gecikebilir. 

Ancak kolay yoldan bağlanma tuşlarını kullanarak müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve her türlü işleminizi müşteri hizmetleri vasıtası ile yapabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı İle Yapılabilecek İşlemler

Ziraat Bankası telefon bankacılığı ile yapılacak pek çok işlem vardır. Bu işlemler;

 1. Faiz, kur ve oran bilgisi alınabilir.
 2. Şifre belirleme ya da şifre değiştirme işlemleri yapılabilir.
 3. Her türlü kredi kartı işlemi (şifre değiştirme, limit artırımı vb.) yapılabilir.
 4. Hesap işlemleri
 5. Eft ya da havale yöntemleri ile para transferi yapılabilir.
 6. Gişelerden geçişler için Otomatik Geçiş Sistemi yüklemesi yapılabilir.
 7. Yatırım vb. işlemler yapılabilmektedir.
 8. Kayıp ve çalıntı durumlarında hesaplarınızı kontrol etmek için müşteri hizmetlerine bildirebilir, şifre değiştirebilir ya da kredi kartınızı kapatabilirsiniz.
Telefon Bankacılığı İle Yapılabilecek İşlemler

Telefon Bankacılığı İle Yapılabilecek İşlemler

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı İşlem Limitleri

Ziraat Bankası telefon bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemler için banka tarafından belirlenmiş olan limitler bulunmaktadır.

İşlem Türü En Fazla Limit En Az Limit Aylık Limit Günlük Limit
Başka Kredi Kartı Ödeme (Türk Lirası) 10.000 1 50.000 20.000
Döviz Alış (Amerikan Doları) 10.000 1 100.000 40.000
Döviz Satış (Amerikan Doları) 10.000 1 100.000 40.000
EFT Hesaba (Türk Lirası) 10.000 1 100.000 40.000
EFT  Kredi Kartına (Türk Lirası) 10.000 1 50.000 20.000
Fatura Ödeme (Türk Lirası) 10 1 50 50
Fon Alışı (TL) Limitsiz Değişken Limitsiz
Fon Satışı (TL) Limitsiz Değişken 3000
Havale İşlemleri(TL) 10.000 1 100.000 40.000
Hesaplarım Arası Havale (TL) 10.000 1 100.000 40.000
Kendi Kredi Kartı Ödeme (TL) 10.000 1 100.000 40.000

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Müşteri temsilcileri, banka müşterilerinin sorunlarını en kısa sürede cevaplandırmak ve sorunları gidermekle mükelleftir. Müşteri hizmetlerinin telefonu açmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak yoğunluk olması sebebi ile telefonun diğer ucunda bir süre beklemek durumunda kalabilirsiniz.

Telefon bankacılığını kullanarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gecikiyorsa aşağıdaki yöntemler yardımı ile sms bankacılığını kullanarak işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

SMS Bankacılığı İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

SMS bankacılığı ile yapılabilecek olan pek çok işlem vardır. Bankaya kısa mesaj gönderirken tanımlı olan telefon numarasını kullanmak gerekmektedir. Bu smslere karşılık olarak banka tarafından cevap gönderilecektir. SMS bankacılığı numarası 4747′ dir.  Bu işlemleri 7 gün 24 saat ve hiç beklemeden gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap bilgisi sorgulama:

Hesap bilgisi sorgulayarak bakiyelerini görüntüleyebilirsiniz. Hesap hareketlerinizi buradan kontrol edebilirsiniz. Ziraat Bankası HESAPBILGI ve kartınızın son 6 hanesini yazarak 4747′ e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Hesap bilgisi sorgulama

Hesap bilgisi sorgulama

IBAN numarası sorgulama:

Özellikle para transferi yapılırken IBAN numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. SMS bankacılığı IBANBILGI boşluk kartınızın son 6 hanesini 4747′ ye gönderebilirsiniz.

Harçlık avans bakiye sorgulama:

Sms bankacılığı ile harçlık avans sorgulaması da yapılabilmektedir. HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp 4747′ e gönderebilirsiniz.

Genç bankkart başvurusu:

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs ve kredilerden yararlanıyorsanız GENC BANKKART yazıp 4747′ ye gönderebilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından geliştirilerek müşterilerine sunulan hizmetlerden bir tanesi de kredi kartı başvurusu sorgulamadır. Bu yöntem üzerinden de kredi kartı başvurularınızı kolayca sorgulayabilir ve banka tarafından başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bakiye Sorgulama

Bakiye sorgulama işlemleri 3 farklı şekilde gerçekleşmektedir.

 1. BAKIYE yazip 4747′ ye gönderebilirsiniz.
 2. Aynı telefon numarası ile birden fazla müşteri numarası olanlar BAKIYE boşluk MUSTERİ NO yazarak 4747‘ ye gönderebilir.
 3. BAKIYE (ek no) yazıp 4747′ ye gönderebilirsiniz.

Döviz Sorgulama:

Ziraat Bankası’dan döviz kurlarını öğrenmek artık çok kolay. Bir kısa mesajla günün her saatinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. KUR yazıp 4747‘ye göndermeniz yeterli olacaktır.

Kredi kartı limit sorgulama: 

Kredi kartınıza ait güncel kart limitlerinizi bir kısa mesaj yardımı ile kolayca sorgulayabilirsiniz. Bazı müşterilerin  birden çok kredi kartı olabileceği için kredi kartı numaranızın son 6 hanesine ihtiyaç duyulacaktır. KKLIMIT boşluk kredi kartının son 6 hanesini yazarak 4747′ e gönderiniz.

Kredi kartı limit sorgulama

Kredi kartı limit sorgulama işlemlerinizi mobil bankacılık üzerinden de yapabilirsiniz.

Kredi başvuruları: 

Ziraat Bankası şubelerine gitmeden taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvuruları için TUKETİCİ yazıp aralarında birer adet boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, çekmek istediğiniz kredi tutarı, vade ve aylık gelir bilginizi yazarak 4747′ ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Taşıt kredisi başvuruları için TASIT yazıp aralarında boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, çekmek istediğiniz kredi tutarı, vade, aylık gelir bilginiz ve satın almak istediğiniz taşıtın tutarını yazarak 4747′ ye gönderebilirsiniz.

Konut kredisi çekmek için KONUT yazıp aralarında boşluk bırakarak T.C. kimlik numarası, çekmek istediğiniz kredi tutarı, gelir bilgisi ve satın almak istediğiniz konutun bedelini yazarak 4747′ ye gönderebilirsiniz. Anlaşmalı inşaat firmalarından yapacağınız konut alımları için konut kredisi kullanabilir ve banka tarafından sunulan uygun faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine yönelik olarak sağlanan pek çok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanarak işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.