Tarım Kredi

Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi 2020

18.01.2020
414

Prim borcu olduğu için emekli olma hayalleri gerçekleşmeyen vatandaşlarımıza Ziraat Bankası tarafından emekli olmak için kredi verilmektedir. Ziraat Bankası emeklilik kredisi başvurusu yaparak Bağ-Kur ve SSK borçlarınızı kapatabilirsiniz. Emeklilik borçlanması için kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Ayrıca ihtiyaç kredisi çekerek de prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ziraat Bankası emeklilik kredisi ile ilgili tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi 2020

Nasıl Emekli Olurum?

Emekli olmak için temel alınan iki kriter var. Bu kriterlerden bir tanesi yaş, diğeri de prim. Emeklilikte yaşa takılanlar için HENÜZ SOMUT BİR ADIM bulunmuyor. Ancak dönem dönem basında yer alan haberlerle prim borcu olanlara toplu ödeme imkanı tanınarak emekli olma fırsatı sunulduğu duyurulmaktadır. Emekli olmak için yeterli primi olmayanların, bir an evvel emekli olmalarına imkan veren bu düzenlemelere borçlanma adı verilmektedir. Kadınlar doğumlar için, erkeklerse askerlik süreleri için borçlanarak kolayca emekli olabilmektedir.

1- Doğum borçlanması : Kadınlara doğum borçlanması düzenlemesi emekli olmanın kapılarını aralıyor. Bu hak aslında ilk olarak SGK’lı kadınlara verilmişti. Ancak günümüzde kadınların sosyal güvenceleri ister SGK, ister Bağ-Kur, isterlerse de Emekli Sandığı olsun doğum borçlanması hakları bulunmaktadır. Borçlanma sınırı 3 çocuktur. Bu uygulama kadınlara 2160 gün (6 yıl) kazandırmaktadır. Burada altını çizmemiz gereken nokta annenin, doğum yaptığı süre zarfında sigortalı olmasıdır. Şayet anne doğumdan sonra sigortalı olmuşsa borçlanma hakkından yararlanamayacaktır.

Nasıl Emekli Olurum?

Nasıl Emekli Olurum?

Sigortalı olunan tarihten sonra doğum yapan kadınlar için geçerli olan bu fırsat sayesinde çocuğu 2 yıl içinde sağ olanlar ve doğum tarihinden 2 yıl sonra sigorta primleri yatmayanlar doğum borçlanmasından yararlanabilir. Ev hanımlarına emeklilik müjdesi isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Şayet bu yasa tasarısı onaylanırsa bu durumda toplu ödeme yaparak emekli olabilirsiniz.

2- Askerlik borçlanması : 

Erkekler için emekliliğe yararlı olacak durumlardan bir tanesi de askerliktir. Askerlik süresi içinde yapılan borçlanma ile erkeklere en az 1 yıl erken emeklilik imkanı tanınmaktadır. Bu durum erkekler için yaşı da geri çekmektedir. Askerlik hizmetini işe başlamadan evvel tamamlayanlar bu imkandan yararlanabilmektedir. Örneğin 1988 yılında sigortası olan bir kişi 1987 girişli olarak kabul edilmektedir.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası, prim borcu olan müşterilerine emeklilik yolu açıyor. Ancak bu imkandan sadece Bağ-Kur borcu olanlar yararlanabilmektedir. Bu amaçla Ziraat Bankası ile Sosyal Sigortalar Kurumu arasında bir protokol imzalanmıştır. Bu protokol dahilinde 60 ay vadeli olarak yüzde 1,17 faiz oranı ile kredi verilmektedir. Bu krediden herhangi bir tahsis ücreti vb. alınmayacak olup, kredilerin taksitleri emekli maaşı bağlandıktan sonra ödenmeye başlayacaktır.

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Başvurusu

Kredi Detayları

Ziraat Bankası tarafından verilen emeklilik kredisinden yararlanmak için aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara sahip olanlara dönem dönem çıkan kanunlar kapsamında kredi verilmektedir.

  • Bağ-Kur’lu olup da prim borcu olanlar
  • Doğum ve askerlik borçlanması yaparak erken emekli olmak isteyenler bu kapsamda kredilendirilecektir.

Biriken prim borçları ve yapılan toplu ödeme sonrası bağlanacak olan maaş tutarı ile ilgili detaylar bağlı bulunulan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüklerinden öğrenilebilmektedir. Ziraat Bankası tarafından emekli olmak için kredi çekmek isteyen müşterilerine sunulan çok farklı avantajlar da söz konusudur.

  •  Banka tarafından çekilen faiz oranlarına indirim yapılmakta ve komisyonlar için ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır.
  •  Bu imkandan yararlanarak emekli olan banka müşterileri hesap işlemleri için herhangi bir ücret ödemeyecektir.
  •  Sözleşme imzalamak kaydı ile verilecek olan promosyon ödemelerinden yararlanabilir. Promosyon ücretleri 450 TL’ dir.
  •  Maaş tutarlarının hepsi banka ATM’ lerinden çekilebilmektedir.

Emekli olmanız dahilinde bankalar tarafından size çok farklı avantajlar ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunulacaktır. Emekliye en uygun ev kredisi isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bağ-Kur Emeklilik Kredisi

Zaman zaman Bağ-Kur’lu olanlara tanınan bu haklar ile bankalar emeklilik kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Başlatılan bu kampanyalar ile emekli olma hayali kuran vatandaşlarımıza uzun vadeler ve uygun faiz oranları sunulmaktadır. Geçtiğimiz yıl bu uygulama yapıldı. Ancak Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanyanın geçerlilik süresi doldu. Hükumet tarafından 2020 yılında yine Bağ-Kur’lulara emekli olma fırsatı tanınırsa bu kredi kampanyaları yeniden güncellenecektir.

Erkeklerin prim ödemeleri için 25 yıl süre gerekirken, bu süre kadınlar için 20 yıldır. Ayrıca kadınlarda emeklilik yaşı erkeklerden daha erkendir. Doğum ve askerlik gibi imkanlardan yararlanarak borçlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası finansman ihtiyaçları için her türden müşterisinin yanında olan bankaların başında gelmektedir. Devlet bankası olması dolayısı ile uygulanan faiz oranları da diğer bankalara göre oldukça uygun olmaktadır. Tüketici kredilerinde vade 60 ay olmaktadır. Banka tarafından gerekli görülmesi durumunda teminat ya da kefil talep edilebilecektir. Kredi kullanan müşterilere hayat sigortası da yapılmaktadır. Bütçenize uygun ödeme seçeneklerini tercih ederek yüzde 1,17 faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Şubeler, internet bankacılığı, Ziraat Mobil, çağrı merkezi, ATM ve internet şubesi aracılığı ile ihtiyaç kredisi başvurularınızı yapabilirsiniz. Banka şubelerince kredi başvurusu için T.C. kimlik belgesi, gelir belgesi talep edilmekte ve başvuru formunu doldurmanız istenmektedir. Ziraat Bankası çalışmayan ev hanımlarına kredi veriyor. Ek gelir, kefil ya da teminat gibi şartları sağlamanız dahilinde banka tarafından verilen ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz.

SGK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Müşterilerine emekli olmak için imkan tanıyan pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Denizbank tarafından 60 aya varan vadeler kredi imkanı sunulmaktadır. Banka tarafından kredi için kefil ya da teminat istenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Kredi başvurusu için T.C. kimlik belgesi, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve SGK prim borcu yazısı talep edilmektedir. Kredi üst limiti 80.000 TL’dir.

Denizbank emeklilik kredisi için 10 bin TL üzerinden yapılan hesaplamalara tablodan ulaşabilirsiniz.

Kredi Tutarı  Vade  Aylık Faiz  Aylık Taksit Tutarı  Kredi Tahsis Ücreti 
10.000 24 0,99 481,34 50 TL
10.000 36 0,99 343,02 50 TL
10.000 48 0,99 274,55 50 TL
10.000 60 0,99 234,01 50 TL

Denizbank tarafından verilen emeklilik kredisinin güncel faiz oranı yüzde 0,99’dur. Banka tarafından 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı Kaçtır?

Emekli banka müşterileri de kredi çekme talebi ile banka şubelerine gelebilir. Bankalar tarafından sunulacak olan avantajlardan yararlanmak isteyenlerin emekli maaşı aldıkları bankalardan kredi çekmek istemeleri daha mantıklı olacaktır. Bankalar için gelir durumu önemli olduğundan dolayı emekli banka müşterileri düzenli gelire sahip olan kişiler olarak tanımlandıkları için kendilerine sunulan pek çok kredi kampanyası olacaktır. Örneğin Ziraat Bankası “Emeklinin Artısı” paketi ile emekli müşterilerine kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Bankaların kredi vermek için önem verdikleri diğer şart yaştır. 18 yaşın altındaki kişilere kredi verilmediği gibi belirli bir yaşın üstündeki kişilere de akli melekelerinin yerinde olamayacağı gerekçesi ile kredi verilmeyebilir. Bu yaş sınırı bazı bankalarda 70 olurken bazı bankalarda 80 olarak belirlenmiştir. Yaşın önemli olduğu diğer bir nokta ise vadelerdir. Örneğin 80 yaşına kadar kredi veren bir banka müşterisinin kredi alabileceği vade maksimum 2 yıl ile sınırlı olacaktır. Sınır 75 ise 72 yaşındaki bir müşteri 3 yıl vadeli olarak kredi kullanabilir. Konut kredisi yaş sınırı isimli içeriğimizi inceleyebilir ve banka tarafından emeklilere verilen diğer krediler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Genel olarak Ziraat Bankası 70 yaşına kadar kredi vermektedir. Ancak müşterinin akli melekelerinin yerinde olması durumu bir sağlık raporu ile kanıtlanırsa bu sınır 75’e çekilebilir. Ancak 75 yaşın üzerinde yapılacak olan başvurular banka şubeleri tarafından reddedilmektedir. Emeklilerimiz maaşlarını aldıkları bankalara giderek kredi başvurularını gerçekleştirebilir ve bu bankalardan promosyon ödemesi alabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.