Tarım Kredi

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi 2020

18.01.2020
141

Emekliler de konut alımları için krediye ihtiyaç duyulmaktadır. Ziraat Bankası maaş müşterisi olan emeklilerimiz Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile kendilerine verilecek olan konut kredilerine başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanya emeklinin artısı kampanyası ile emekliler konut sahibi olabilir. Ziraat Bankası’ nın yanı sıra Vakıfbank gibi diğer bankaların da emekli müşterileri için başlattıkları konut kredisi kampanyaları bulunmaktadır. İçeriğimizden Ziraat Bankası emekli konut kredisi faiz oranları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve örnek kredi hesaplamalarına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi 2020

Emekliler de konut, taşıt alımları ya da çeşitli ihtiyaçları için finansmana ihtiyaç duymaktadır. Bu finansmanın karşılanması için başvuru yapılacak yerlerden ilki bankalardır. Bankalar, müşterilerine kredi verirken bazı konulara dikkat ederler. Bu konulardan ilki belgelenebilir bir gelire sahip olunmasıdır. Emekliler düzenli gelire sahip olan kişiler olduklarından dolayı bankalar tarafından kredi talepleri kabul edilmektedir. Hatta kendilerine sunulan bazı fırsatlar olduğundan da söz etmek mümkündür. Kendilerine verilecek olan kredilerin faiz oranları düşük olabilmekte, bankalar ile 3 yıl süre ile sözleşme imzalamak kaydı ile promosyon ödemesi alabilmekte ve ödeme seçenekleri maaş tutarlarına göre belirlenebilmektedir.

Bankaların emekli kredilerinde dikkat ettiği hususlar bir diğeri yaştır. Bankaların çoğu 80 yaşına kadar kredi verebilir. Ziraat Bankası 70 yaşına kadar kredi vermektedir. Ayrıca tam teşekküllü bir hastaneden alınacak olan sağlık raporu ile 75 yaşına kadar kredi verildiği de görülmektedir. Yaş konusu önemlidir. Çünkü kredi vadeleri bu yaş sınırına göre verilmektedir. Örneğin 73 yaşında bir banka müşterisinin kredi talebi talebi onaylandıysa, en fazla 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Bankalar tarafından verilen emekli olma kredisi ile siz de Bağ-Kur prim borçlarınızı yatırarak emekli olabilir ve bankalar tarafından emeklilere özel olarak sunulan avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Veriyor

Ziraat Bankası tarafından Emeklinin Artısı” adı verilen bir kredi paketi oluşturulmuştur. Bu pakette tüketici kredisi ve konut kredisi bulunmaktadır. 60 aya varan vadeler ile verilen tüketici kredilerinin yanı sıra 120 ay vadeli olarak da konut kredisi imkanı sunulmaktadır. Ziraat Bankası tarafından verilen emekli kredilerinden yararlanabilmeniz için aranan temel şart maaşınızı Ziraat Bankası şubelerinden almanızdır. Şayet başka bir bankadan emekli maaşı alıyor, ancak kredinizi Ziraat Bankası’ndan çekmek istiyorsanız bu durumda maaş taşıma işlemi yaparak size sunulacak olan çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Maaşınızı Ziraat Bankası’na taşıyan ve 3 yıl boyunca herhangi bir banka ile çalışmayacağını taahhüt edenlere banka tarafından aşağıdaki tutarlarda promosyon ödemesi yapılmaktadır.

 • Emekli maaşı 1000 TL olanlara 300 TL
 • 1000 TL ile 2000 TL arasında emekli maaşı alanlara 375 TL
 • 2000 TL ve üzerinde emekli maaşı alanlara ise 450 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.
Ziraat Bankası Emekliye Kredi

Ziraat Bankası Emekliye Kredi

Ziraat Bankası tarafından yaş ve gelir durumu dışında dikkate alınacak diğer husus ise kredi notudur. Emekli banka müşterisi daha evvel kredi çekmiş ise, bu kredileri düzenli ödemiyorsa banka tarafından başvurusu kabul edilmeyecektir. Kredi alabilmek için ister ev hanımı, ister çalışan, isterseniz de emekli olun 1300 ve üzerinde kredi notunuz yoksa başvurunuz reddedilecektir. Şayet kredi notunuz düşükse yükseltmek için borçlarınızı yapılandırabilir, bir kredi kartı alarak ekstrelerinizi düzenli olarak ödeyebilir ya da bir mevduat hesabı açarak yatırım yapabilirsiniz. Bu üç kriter kredi notunuzun yükselmesi için sizlere yardımcı olacaktır. Kredi notunuzu sorgulayabilir ve başvurunuzun riskli kabul edilip edilmeyeceği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası tarafından emekliler için verilen kredi paketi içinde konut kredisi de yer almaktadır. Bu kredinin faiz oranı yüzde 0,99 olup 120 ay vadelidir. Banka tarafından 500 TL kredi tahsis ücreti talep edilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi 2020

Faiz oranı, diğer bankalar ile kıyaslandığında oldukça uygundur. Ziraat Bankası en düşük faizli banka olması sebebiyle emekli müşterilerinin konut alımlarında da yine düşük faizler ve ödeme kolaylıkları sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Üst Limiti Ne Kadar?

Bankalar tarafından konut kredilerinde geçerli olan bir kural vardır. Bu kural gereği bankalar genel olarak alınacak olan konutların tamamına kredi vermezler. Peşinatsız konut kredisi veren banka şubeleri yok değildir. Ancak konut kredisi başvurusu yaptığınızda banka tarafından bir eksper görevlendirilir. Bu eksper konutu inceleyerek bir değer belirler. Konut için alacağınız kredilerin üst limitleri işte bu eksper tarafından belirlenen değerin en fazla yüzde 80′ i kadar olabilmektedir. Örneğin eksper alacağınız konut için 100 bin TL değer belirlediyse banka tarafından size verilecek olan kredinin üst limiti 80 bin TL olacaktır. Emeklilere verilecek olan konut kredisinin üst limiti 500 bin TL‘ dir. Bu tutara kadar olan kredilerde uygulanacak olan faiz oranı değişmemektedir.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Limiti

Emekli Konut Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası tarafından emeklilere verilen konut kredisi başvurusu yapacak olanların aşağıdaki şartlara sahip olmaları gerekmektedir;

 • Kampanya dahilinde kredi almak isteyenler Ziraat Bankası maaş müşterisi olmaları gerekiyor.
 • Maaşlarını Ziraat Bankası’ ndan almayanlar maaş taşıma işlemi yapabilirler.
 • Krediden ilk kez başvuru yapacaklar yararlandırılacaktır.
 • Bankkart sahibi, kredili mevduat hesabı ya da talimat ürünü sahibi olan, internet bankacılığı konut sigortası, eşya sigortası, klasik sivil yangın sigortası, Dask vb. sigorta ürünlerinden 3 tanesine sahip olanlara konut kredisi verilecektir.
 • Geçerli faiz oranlarından yararlanmak için ise 2 adet sigorta paketine sahip olunmalıdır.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Başvurular banka şubeleri aracılığı ile yapılacak olup aşağıdaki evrakların teslim edilmesi gerekiyor. Banka şubelerine gittiğinizde size ilk olarak başvuru formu verilecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurarak bireysel müşteri temsilcinize aşağıdaki evraklar ile birlikte veriniz.

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 1. T.C. kimlik belgesi , pasaport ya da sürücü belgesi
 2. Gelir belgesi (emekli maaşınızı gösteren SGK’dan alınacak belge)
 3. Satın almak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisi gerekmektedir.

Banka şubeleri tarafından gerekli görülmesi halinde kefil ya da teminat talep edilebilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası tarafından emeklilere verilecek olan konut kredisi maksimum 180 ay vadeli olabilmektedir. Bu kredi için aşağıdaki tabloda sizler için yaptığımız örnek kredi hesaplamalarından yararlanabilirsiniz. Vadeleri kısa tutmanız daha az faiz ödemenize sebep olacaktır.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı
100 bin TL 120 ay 1.427,78 TL
150 bin TL 120 ay 2.141,67 TL
200 bin TL 120 ay 2.885,56 TL
250 bin TL 120 ay 3.569,45 TL
300 bin TL 120 ay 4.283,34 TL
350 bin TL 120 ay 4.997,23 TL
400 bin TL 120 ay 5.711,12 TL

Ziraat Bankası Emekli Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası tarafından emekli müşterileri için başlatılan bir konut kredisi kampanyası bulunmaktadır. Emeklinin artısı paketi dahilinde verilen tüketici kredisinin faiz oranı %1,17 olmaktadır. Ziraat Bankası tarafından verilen tüketici kredilerinin vadeleri 36 ay olmaktaydı. Ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından verilen karar neticesinde bireysel tüketici kredilerinin vadeleri 60 aya çıkarılmıştır.

Ziraat Bankası Emekli Tüketici Kredisi 2020

Konut kredi için geçerli olan şartlar tüketici kredisi için de geçerlidir. Emeklinin artısı paketi dahilinde uygun faiz oranları ile tüketici kredisi almak isteyenlerin sigorta paketlerinden en az ikisine sahip olmaları gerekmektedir. Hesaplama aracını kullanarak kendinize ödeme planı oluşturabilirsiniz. Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Emekli tüketici kredisinden yararlanmak için de Ziraat Bankası maaş müşterisi olmanız gerekmektedir. Size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Veriyor

PTT, anlaşmalı olduğu banka şubeleri aracılığı ile kredi vermektedir. Bu kredilerden yararlanabilmenin temel koşulu maaşınızı PTT şubelerinden almanızdır. Bankaların faiz oranlarını inceleyerek PTT şubelerinden sadece T.C. kimlik belgeniz ile başvuru yapabilirsiniz. PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar Türk Ekonomi Bankası, Aktifbank, ING Bank, Vakıfbank, Şekerbank, Denizbank ve Fibabanka’ dır. Bu bankaların verdikleri kredilerin üst limitleri farklılık göstermektedir. Faiz oranları farklı olup, 60 ay vadeler ile kredinizi alabilirsiniz.

Özellikle PTT tarafından anlaşmalı bankalar vasıtası ile verilen kredilerin üst limitleri 60 bin TL civarında olup, bankalar tarafından 80 yaşına kadar kredi verilmektedir. Bu anlamda en uzun yaş sınırı postanede olmaktadır. Başvurular PTT şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Bankaların maaş müşterilerine sağladıkları avantajlar vardır. Emekli maaşı avantajları hakkında bilgi alabilir ve en avantajlı bankayı tespit ederek maaş transferi yapabilirsiniz.

Emekliler bankalar tarafından avantajlı müşteriler olarak kabul edildiğinden dolayı herhangi bir kefil ya da ek belgeye ihtiyaç olmayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi maaş aldığınız banka şubelerine yapacağınız başvurular neticesinde kredinizi kullanabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.