Tarım Kredi

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

04.02.2020
79

Askerlik, sürekli olarak gündemde yer eden konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bankalar bedelli askerlik işlemleri için kredi kampanyaları düzenlemektedir. 2020 yılında askerlik hizmetini bedelli olarak yapmak isteyen vatandaşlarımız kredilerini Ziraat Bankası’ndan alabilirler. Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi başvurusu yaparak gerek duyduğunuz finansmanı karşılayabilirsiniz.. Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz pek çok banka bulunmaktadır. Halkbank ‘tan da kredi alabilirsiniz. İçeriğimizde Ziraat Bankası bedelli kredisi hesaplamalarını da bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

2020 Bedelli Askerlik Miktarı Belli Oldu

Bedelli askerlik, askerlik hizmetinden hükumet tarafından belirlenen bir tutar karşılığında muaf olunması anlamına gelmektedir. Geçtiğimiz yılılarda bedelli askerlik hizmeti 15 bin TL karşılığında 21 gün olarak belirlenmişti. 2020 yılında yapılan düzenlemeler ile birlikte askerlik hizmetinin süresinin kısalacağı ve 9 aydan oluşacağı söylenmektedir. 3 aya kadar askerlik yapanlar, kalan 6 ay için belirlenen tutarı yatırarak bu hizmeti tamamlayabilmektedir.

2020 yılı için bedelli askerlik tutarı 35 bin 54 lira, Dövizli askerlik bedeli 5 bin 261 Euro veya karşılığı yabancı ülke parası olarak belirlendi.

2020 yılında bedelli askerliğe başvurular 31 Aralık 2020 saat 18:00′ a kadar yapılması gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar şu şekildedir; “Tek tip askerlik uygulaması için çalışmalar devam ediyor. Bu düzenleme kalıcı olacak. Hassas ve dikkatli bir çalışma ile askerlik hizmetine geçici değil, kalıcı bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. “ Yükümlü olarak askerlik vazifesini tamamlamak isteyen ve bedelli yapmak isteyenler için farklı imkanlar sunulacak. Gençlerin askerlik hizmetlerini yaparken ailelerine yardım etmelerine de imkan tanınacak ve askerlik hizmeti boyunca er ve erbaşlar sigortalanacak. Yükümlülere 600 TL’ ye kadar maaş ödemesi yapılacak.

Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik

Askerlik çağına gelmiş, ancak ihtiyaç fazlası olarak geri planda kalanlar için de geliştirilecek alternatif yollardan söz etmek mümkündür. Askerlik vazifesini bedelsiz olarak tamamlamak isteyenlere sunulacak çeşitli teklifler olacak. Askerlik hizmetinin isteğe bağlı bir vazife olması durumu söz konusu olacak. Kısa süreli olarak askerlik hizmeti yapmak isteyenlerin günümüz şartlarında 4 yıllık fakülteleri bitirmesi gerekiyordu. Yapılan yeni düzenleme ile bu şart ortadan kaldırılacak. Askerlik hizmetini kısa dönemde tamamlamak için 4 yıla tamamlama ve tecil durumları böylece bertaraf edilmiş olacak.

Ziraat Bankası Emekli Olma Kredisi veriyor. Bu kredi ile Bağ-Kurlulara emekli olmanın yolu açılıyor.

Bedelli Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi veriyor. Gençlerin, üniversite öğrenimleri ve mesleki hayatlarına ara vermemeleri adına başlatılan bedelli askerlik kredisi için gerekli olan finansman ihtiyacı bankaların verdiği bu krediler ile sağlanıyor. Bedelli askerlik kredisine başvurduğunuzda banka tarafından kredi değerlendirme işlemi başlatılıyor. Kredi notu yüksek olanlar bedelli askerlik kredisinden yararlanabiliyor.

Kredi Özellikleri: 

 • Ziraat Bankası tarafından verilen bedelli askerlik kredisinin üst limiti 15 bin TL olarak belirlenmiştir.
 • Vade 36 aydır. (3 yıl)
 • Kredi değerlendirmesi olumlu sonuçlanan ve kredi notu yüksek olan vatandaşlarımız kredilendirilir.
 • Krediden yararlananların geri ödemelerinin kolaylaştırılması amacı ile 3 aylık ödemesiz dönem olmaktadır.
 • Kredi faiz oranı yüzde 1,98 olarak belirlenmiştir.
 • Kampanya süresi dolmuş olup 2020 yılında ilgili kampanyanın yeniden düzenlenmesi beklenmektedir.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu

Hükumet tarafından yapılan açıklamalar neticesinde Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi kampanyası başlatılmıştır. 2020 yılı için askerlik hizmeti ile ilgili düzenlemeler gerçekleştiğinde tüm bankalar kredi tutarlarını yeniden güncelleyecektir. Bedelli askerlik kredisi başvurusu banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Aşağıdaki evraklar ile banka şubelerine gidebilirsiniz.

 • T.C. kimlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • TSK’ya bedelli askerlik başvurusu yapıldığını gösteren belge
 • Başvuran kişi adına son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz faturası örneği
 • Esnaf ve sanatkarlar için vergi levhası gerekmektedir.

Bu belgeler ile size en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek bedelli askerlik kredisi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ziraat Bankası Eksi Bakiye Hesap Açtırma işlemi yapabilir, vadesiz mevduat hesabınızdaki tutar bitse de eksi limit sayesinde finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bedelli Askerlik Kredisi Hesaplama

Aşağıda 35 bin TL üzerinden vadeler değişmek kaydı ile alınacak olan kredilerin aylık tutarları ve geri ödeme tutarları gösterilmektedir.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı
30 bin TL 12 ay 2723,75 TL 32.684,93 TL
30 bin TL 24 ay 1.470,73 TL 35.297,49 TL
30 bin TL 36 ay 1.056,61 TL 38.037,84 TL
30 bin TL 48 ay 852,18 TL 40.904,42 TL
35 bin TL 12 ay 3.177,71 TL 38.132,41 TL
35 bin TL 24 ay 1.715,85 TL 41.180,33 TL
35 bin TL 36 ay 1.232,71 TL 44.377,52 TL
35 bin TL 48 ay 994,21 TL 47.721,83 TL
35 bin TL 60 ay 853,52 TL 51.210,64 TL

Bedelli Askerlik İçin Banka Kredisi

35 bin TL bedelli askerlik kredisi ilk gündeme geldiğinde gençlerin sahip oldukları ikinci el araçlarını satarak bedelli askerlik hizmetine yatırdıklarına rastlamıştık. Askerlik hizmetini bedelli olarak tamamlamak isteyen ancak finansmanı olmayan gençlerimize yönelik olarak bankalar kredi vermektedir. Bu kampanya pek çok banka tarafından başlatılmıştır. 2020 yılında bankalar tarafından kredi kampanyaları yenilecektir. Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalar aşağıdaki gibidir;

 1. Türkiye İş Bankası
 2. QNB Finansbank
 3. Şekerbank
 4. Halkbank 
 5. Türk Ekonomi Bankası
 6. HSBC Bankası
 7. İNG Bank 
 8. Alternatif Bank
 9. Citibank
 10. Şekerbank
 11. Akbank
 12. Odeobank
 13. ICBC Turkey Bankası
 14. Denizbank
 15. Vakıfbank
 16. Burganbank
Bedelli Askerlik İçin Banka Kredisi

Bedelli Askerlik İçin Banka Kredisi

olmaktadır. Bankalar tarafından bedelli askerlik kredisi olarak başlatılmış bir kredisi kampanyası yoksa ihtiyaç kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Bu anlamda en çok dikkat etmeniz gereken konu bankaların faiz oranları olacaktır. Tüm bankaların faiz oranlarını inceledikten sonra en uygun avantajları sunan bankadan 15 bin TL tutarında kredi çekebilirsiniz. Bu bankalardan devlet bankası olan 3 bankanın faiz oranları diğer bankalara göre oldukça düşük olmaktadır. Bu bankalardan da kredi çekerek bedelli askerlik hizmeti için gerekli olan tutarı elde edebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Bedelli Kredisi

Bedelli askerlik hizmetleri için İş Bankası tüketici kredisi vermektedir. Kredi vadesi 60 ay olmaktadır. Bütçenize uygun ödeme planını tercih ederek bedelli askerlik kredinizi İş Bankasından kullanabilirsiniz.  Türkiye İş Bankası ihtiyaç kredisi güncel faiz oranı yüzde 1,05 olarak belirlenmiştir. Hesaplama aracını kullanarak örnek geri ödeme planı hazırlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Bedelli Kredisi

Bedelli kredisi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan bir tanesi de QNB Finansbank‘ tır. Banka tarafından verilen kredi, bir tüketici kredisi özelliği taşımaktadır. İhtiyaç duyduğunuz finansmanı sağlamak amacı ile Finansbank’ a başvuru yapabilirsiniz. Kefil ya da evrak gibi teferruatlara gerek kalmadan kredinizi çekebilir, 60 ay vadeli 0,89 faiz oranlı kredinizi 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Banka tarafından müşterilerine özel faiz oranları dasunulmaktadır.

Üstelik kredi talebi için banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. T.C. kimlik numaranızı 5030‘ a mesaj atarak kredi başvurusunu kolayca yapabilirsiniz.

Yukarıdaki tabloda 35 bin TL üzerinden kredi hesaplaması yapılmıştır. 3 ay ertelemeli olarak kredini kullandığınızda, aylık taksit tutarı 793,06 TL olacaktır. 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayarak da kredi başvurularınızı yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şekerbank Bedelli Kredisi

Bedelli Askerlik Kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Şekerbank’ tır. Gerekli evraklar ile banka şubelerine giderek başvuru yapabileceğiniz gibi, SMS ve telefon bankacılığı aracılığıyla da kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Banka 60 aya varan vadeler ile uygun faiz oranı ile kredi vermektedir.

SMS ile başvuru : KREDİ boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 1953‘ e gönderiniz.

Telefon bankacılığı : 0850 222 78 78 numaralı çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetlerini arayarak bedelli askerlik kredisi almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ziraat Bankası Eft Havale Saatleri hakkında bilgi alarak EFT işlemlerini bu saatler arasında gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Bedelli Kredisi 

Şekerbank Bedelli Kredisi

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik yapmak isteyenlerin geçtiğimiz yıl bedelli askerlik kredisi için en çok tercih ettikleri bankalardan bir tanesi de Halkbank’ tı. Devlet bankası olması dolayısıyla faiz oranları Ziraat Bankası ile hemen hemen aynı olmaktadır. Halkbank tarafından başvuran kişilerin bedelli kredilerinden yararlanmaları için aradıkları şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Gelirin beyan edilmesi
 • Kredinin 60 ay vadeli olarak talep edilmesi
 • Müşterinin kredi geçmişinin temiz olması (kredi notu yüksek olması, daha evvel çekmiş olduğu kredileri düzenli olarak ödemesi)
 • Şayet kredi için banka tarafından teminat talep ediliyorsa, konut ipotekleri için eşin rızasının aranması 
 • Kredi talep edenlerin gelirlerinin, kredi aylık taksitlerini karşılamaya yetiyor olması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyanlar Halkbank’ tan kredi alabilirler. 2020 yılında Halkbank’ ın başlattığı hızlı ihtiyaç kredisi kapsamında uygulanan güncel faiz oranı yüzde 1,15 olarak belirlenmiştir.

Bedelli askerlik kredisi veren bankalar tarafından sunulan krediler ile finansman desteği sağlayabilirsiniz.

Denizbank Bedelli Kredisi

2020 yılında bedelli askerlik bedelini yatırmak isteyen vatandaşlarımıza bu yıl kredi veren bankalardan Denizbank olarak karşımıza çıkmaktadır. Denizbank 60 aya varan vadeler ile 1,09 faiz oranları ile bedelli kredisi sunuyor  Kredi talebinde bulunan kişilerin kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan banka müşteriler ise ipotek karşılığında tüketici kredilerine başvurabilir.

2020 yılında bedelli askerlik bedeli 35 bin lira olarak belirlenmiştir finansman ihtiyacı duyan gençlerimize bedelli askerlik kredisi veren bankaların güncel kampanyaları yenilendiğinde kampanyaların şartlarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.