Tarım Kredi

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma

23.01.2020
125

Bankacılık sistemleri gelişiyor. Artık bankaların çağrı merkezlerine bağlanarak tüm bankacılık işlemleri kolayca halledilebiliyor. Vakıfbank direk müşteri hizmetlerine bağlanma numarasından siz de hiç beklemeden sorunlarınıza çözümler bulabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri telefonu açmıyor şeklinde  bir sorun ile karşılaşıyorsanız, bu sorunun temel sebebi yoğunluktur. Vakıfbank müşteri hizmetlerini aramak ücretlidir ve tarifeniz üzerinden dakika başına kesinti yapılmaktadır. İçeriğimizden direk müşteri hizmetlerine bağlanma ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Vakıfbank müşteri hizmetlerine bağlanarak başvuru işlemlerinizi yapabilir, kayıp, çalıntı vb. durumları bildirebilir ve diğer sorunlarınıza çözümler arayabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri numaraları 0850 222 0 724 numarasını arayabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir. Müşteri numarası / Kart numarası / T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile her türlü bankacılık işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Engelliler için banka tarafından tuşlama süresi hızlandırılmıştır. Tuşlama süresinin hızlanması ile pek çok kolaylık sağlanmıştır.

Telefon bankacılığı için pek çok tuş belirlenmiştir. Bu kısa yol tuşlarını kullanarak istediğiniz bankacılık işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerine gitmeden işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Banka müşterilerinin en çok şikayetçi oldukları konulardan bir tanesi müşteri hizmetlerini aradıklarında çok beklemeleridir. Sürekli olan konuşan telesekreter beklemenize sebep olmaktadır. Bu işlemleri yaparken beklememek için kısa yol tuşlarını kullanabilirsiniz. Sizler için bu kısa yol tuşlarını araştırdık.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Numarası

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Numarası

Banka müşterilerinin telefon bankacılığı hizmetlerinden yararlanabilmeleri için banka şubelerine giderek Bireysel Ürün ve Hizmet Paket Sözleşmesi‘ ni onaylamış olmaları gerekmektedir. Şayet bu sözleşmeyi imzalamadıysanız banka şubelerine giderek imzalamanız gerekiyor. İmzaladıysanız, çağrı merkezini arayarak işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Müşteri hizmetlerine direk bağlanmak isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmeleri gerekmektedir.

Çağrı merkezi numarasını aradığınızda ilk olarak kayıp ve çalıntı işlemleri için 1’i , kişisel verilerin gizliliği ile ilgili ayarları düzenlemek için *’ ı tuşlamanız gerekmektedir.

 1. 0850 222 07 24 numarasını arayınız.
 2. Sizden müşteri numarası ya da kart numaranızı tuşlamanız istenecektir.
 3. Müşteri numarası ya da kart numarasını bilmiyorsanız T.C. kimlik numarasını tuşlayınız.
 4. Daha sonra 2 numarasını tuşlayınız.
 5. Sinyal sesinden sonra 2′ yi tuşlamanız gerekmektedir.
 6. Bu aşamadan sonra 7′ yi tuşlayarak müşteri hizmetlerine kolaylıkla bağlanabilirsiniz. T.C. kimlik numarası ile tuşlama yaptığınızda direk olarak müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz.
Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Diğer kısa yol tuşları aşağıdaki işlemlerin yapılması amacı ile kullanılmaktadır;

 • Kredi kartı işlemleri için 2
 • Bankacılık işlemleri için 3
 • Şifre ve güvenlik ayarları için 4
 • Başvuru ve sigorta bilgileri 5
 • Telefon bankacılığı 6
 • Pos ve üye iş yerleri için 7′ yi tuşlamanız gerekmektedir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Neden Telefonu Açmıyor?

Vakıfbank müşteri hizmetlerini aradığınızda tahmini bekleme süresinin … dakika olduğu söylenmektedir. Aslında bu sistemdeki yoğunluktan kaynaklanmaktadır. Müşteri hizmetlerine bağlanmak için beklediğinizde sizden evvel sırada kaç tane müşteri olduğu ile ilgili bilgi verilmektedir. Yoğunluk olmaması durumunda müşteri hizmetlerine hemen bağlanabilirsiniz. Fakat diğer müşterilere hizmet veriliyor ise biraz daha beklemeniz gerekecektir.

Genel olarak internet sayfaları üzerinde bu tarz şikayetlere çok sık rastlayabilirsiniz. Ancak banka tarafından şikayetler yanıtlanmakta ve en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Şayet bu konuda herhangi bir şikayetiniz varsa, vakifbank@hs01.kep.tr adresi üzerinden bankaya şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Telefonu Açmıyor

Telefon Bankacılığı Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

Telefon bankacılığı kullanılarak yapılabilecek pek çok işlem vardır. Bu işlemler;

 • İnternet teknik yardım
 • Kredi kartı işlemleri
 • Döviz işlemleri (Dolar hesabı açabilirsiniz.)
 • Hesap işlemleri
 • Yatırım işlemleri
 • Şifre işlemleri
 • Para transferleri (eft ve havale saatleri)
 • Hesap işlemleri

Bu tarz işlemleri banka şubelerine gitmeden de halledebilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden numaraları aradığınızda şehir içinde GSM operatörlerinin ücretleri kadar ücret ödersiniz. Bu ücretler tarife ücretleri kadar olmaktadır.  Ayrıca bankanın sms bankacılığı üzerinden de pek çok işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Hemen Nasıl Bağlanırım?

Vakıfbank müşteri hizmetleri numarasını aradığınızda bankanın müşterisi olmanız durumunda telesekreter tarafından adınız ve soyadınız okunacaktır. Şayet ad ve soyadınız yanlış ya da başkası adına işlem yapmak istiyorsanız 8′ i tuşlamanız gerekmektedir. Şayet kendi adınıza işlem yapacaksınız ve adınız – soyadınız doğru ise, işlem yapmak için menüye aktarılacaksınız. Burada açılan menüde 2′ yi tuşlamanız gerekmektedir. Sesli yanıt sistemi ile cevap verdikten sonra daha sonra 7′ ye basmanız gerekmektedir.

7′ yi tuşlamanızın ardından müşteri hizmetlerine bağlanacaksınız. Şayet yoğunluk varsa, bu durumda yapılması gereken biraz beklemek olacaktır. Müşteri hizmetleri diğer müşterilere hizmet verdiğinden dolayı biraz yoğunluk olması olağandır. Sıra size geldikten sonra müşteri hizmetlerine bağlanacaksınız. Ayrıca ne kadar beklemeniz gerektiği ile ilgili de bir bilgilendirme alacaksınız. Bekleme süresi telesekreter tarafından size söylenecektir.

Vakıfbank müşteri hizmetleri yukarıda bahsi geçen işlemler için 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Aramalarda tarifenizden kesilen tutar dışında herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Ayrıca diğer bankaların müşteri hizmetlerine bağlanarak da pek çok işlemi halledebilirsiniz.

Ayrıca Vakıfbank sms bankacılığını kullanarak da pek çok işlemi halledebilirsiniz.

Vakıfbank SMS Bankacılığı Üzerinden Yapılacak İşlemler

Genel olarak sorgulama işlemi sms bankacılığı aracılığı ile yapılmaktadır. Müşteri hizmetlerini arayıp telefonda beklemek istemiyorsanız göndereceğiniz tek bir kısa mesaj ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Vakıfbank’ ın sms numarası 3401 olarak belirlenmiştir.

Bakiye Sorgulama : Bakiye sorgulama işleminizi sms bankacılığı kullanarak yapabilirsiniz.

 • Telefonunuzun sms bölümünü açınız.
 • Alıcı kısmına 3401 yazınız.
 • Yeni mesaj bölümüne BAKIYE yazarak mesajınızı gönderiniz.

Bu işlem dahilinde vadesiz hesaplarınıza ait bakiye öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Sorgulama

 KKLIMIT yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 3401‘ e gönderebilirsiniz. Kredi kartı limiti sorgulama işlemi bu şekilde yapılmaktadır. Ayrıca müşteri hizmetlerine bağlanarak da kredi kartı şifresini oluşturabilirsiniz.

Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmak için KREDI boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 5724‘ e göndermeniz gerekmektedir.

Vakıfbank SMS Bankacılığı 

Vakıfbank SMS Bankacılığı

Vakıfbank Kredi Kartı Şifresi Alma : SMS bankacılığı kullanarak kredi kartı şifresi alabilirsiniz. Aşağıdaki adımları kullanarak kredi kartı şifresi alabilirsiniz.

 1. KKSIFRE yazınız.
 2. Daha sonra bir boşluk bırakarak kredi kartı numarasının son 6 hanesini yazınız.
 3. Annenizin kızlık soyadının ilk iki harfini yazınız.
 4. Aralarında boşluk bırakarak bunları yazıktan sonra 5724‘ e sms gönderebilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Üzerinden Yapılacak İşlemler

Bankalarda işlem yapmanıza imkan tanıyan yollardan bir tanesi de İnternet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı kullanarak pek çok işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemleri kullanarak şubelerde beklemenize de gerek olmayacaktır. Bilgisayardaki tarayıcılardan işlem yapabilirsiniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı

Vakıfbank İnternet Bankacılığı

 • Hesaplarım
 • Başvurularım
 • Para transferi
 • Yatırım işlemleri
 • Döviz işlemleri
 • Hisse senetlerim
 • VİOP
 • Kredi kartlarım (kredi kartı başvurusu)
 • Tarım kartlarım
 • Bankomat kartlarım
 • Kredilerim
 • Ödemeler
 • Sigortalarım
 • Üye işyeri işlemleri
 • Çek işlemleri
 • Senet işlemleri
 • Kampanyalar
 • Kayıtlı işlemlerim
 • Güvenlik
 • E-devlet kapısı

İnternet bankacılığı kullanarak bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığına giriş yapmak için müşteri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Müşteri numarası banka tarafından hesap açılışında verilen 12 haneli numarayı ifade etmektedir. İnternet bankacılığının güvenli hale getirilmesi için cep imza geliştirilmiştir. Sadece internet bankacılığı için değil mobil bankacılık için de geliştirilen bu uygulama sayesinde güvenli bir şekilde sisteme giriş yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini arayarak yapabileceğiniz pek çok işlem vardır. Müşteri hizmetlerine bağlanmak konusunda herhangi bir şikayetiniz varsa, bankanın mail adresine şikayetlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı olabilecek mobil bankacılık, internet bankacılığı gibi yöntemleri de kullanarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.