Tarım Kredi

VakıfBank Kredi Hesaplama 2020

20.01.2020
147

Bankalar ihtiyaç, konut ve taşıt gibi bireysel krediler verilmektedir. Her bir bankanın faiz oranları ve sağladığı kredi avantajları farklılık göstermektedir. Bu yazımızda sizler için Vakıfbank tarafından verilen kredilerin hesaplamaları hakkında bilgi vereceğiz. Sağlanan bu kredilere SMS aracılığı ile başvuru yapabileceğiniz gibi daha pek çok farklı seçenekler ile başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda kredi başvurusu sorgulama yapabilirsiniz. Vakıfbank konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerinin faiz oranlarına göre hesaplamalarını içeriğimizden inceleyebilirsiniz. 

VakıfBank Kredi Hesaplama 2020

VakıfBank Kredi Faiz Oranları

Bankalar tarafından verilen bireysel ve ticari kredilerin her birinin faiz oranları birbirinden farklıdır. Kredi kapsamında sağlanan avantajlar da çeşitlilik göstermektedir. İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi kapsamında verilen bireysel kredilerin veye girişimcilere ya da çiftçilere verilen kredilerden faydalanılabilmesi için kredi notunun riskli grupta yer almaması gereklidir. Kredilere başvuru yapılmasının ardından kişilerin hakkında bir tahkikat süreci başlatılmaktadır. Bu süreçte de kredi notu, başvuru sahiplerinin aylık geliri gibi hususlar incelenmektedir. Kredi notu riskli grupta yer alan kişiler belirlenen uygun faizli kredilerden yararlanamamaktadır.

VakıfBank Kredi Faiz Oranları

VakıfBank Kredi Faiz Oranları

Kredi limitleri belirlenirken de kredi notu ve kişilerin aylık gelir durumu büyük önem arz edecektir. Eğer kredi notunuz kredi çekmek için yeterli ancak gelir durumunuz verilen kredilerden almak için yeterli değil ise banka kefil veya ipotek karşılığında da kredi vermeyi kabul etmektedir. Kredi notunuz düşük ise yükseltmek adına çalışmalar yapmalısınız. Eğer kredi ya da kredi kartı borcunuz var ve ödeyemiyorsanız da borcu yapılandırma işlemi ile mevcut borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Herkesin neredeyse en büyük hayali kendi evinin sahibi olarak kira ödeme derdinden kurtulmaktır. Ancak yaşam pahalılığı ve bankaların yükselen faizleri bu hayali yerine getirmek için pek de olanak sağlamamaktadır. Kredi faizlerinin oldukça yükseldiği şu dönemlerde bankalar peş peşe kampanya yoluna gitmeye ve faiz oranlarında oynamaya başladı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşmalı olan inşaat firmalarından alınacak olan konutlarda %0,79 faiz oranı ile kişileri ev sahibi yapmak için kredi imkanı tanıyor.

Konut kredisi almak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Örneğin bu krediye başvuru yaparken bir bütçe planı oluşturmanız gerekiyor. Çekeceğiniz kredi tutarı için aylık ödeyeceğiniz taksitlerinizin maaşınızdan yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde ek bir geliriniz bulunmuyor ise aylık ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilirsiniz. Konut kredisi alırken yalnızca bir bankayı değil diğer bankaların faiz oranlarını da incelemeli ve aralarında gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra seçim yapmalısınız.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank konut kredisi kapsamında “0,79 Faiz Oranı ile SarıPanjur Sıfır Konutlara Özel Konut Kredisi “ imkanı sağlıyor. Konut kredisi kapsamında verilen kredilere uygulanacak maksimum ise 120 ay olarak belirlenmiştir. Kredinin faiz oranları ise şu şekildedir;

 1. 10 bin TL ile 1.100.000 TL kredi çekmeniz halinde 120 aya kadar yapılan vadelerde uygulanacak faiz oranı; %0,79 olacaktır.
 2. 1.100.001 TL ve üzerinde kredi çekmeniz halinde ise 180 aya kadar yapılan vadelerde uygulanacak faiz oranı; %0,99 olacaktır.

Çekilecek olan kredi için belirlenen kredi faiz oranları kredi tutarına göre belirlenecektir. Kredi için talep edilen tahsis ücreti ise yine çekilecek toplam kredi miktarının %0,5’i kadar olacaktır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Evlilik masrafları, çeyiz hazırlıkları, düğün masrafları, tatil planları, ev için veya gündelik yaşam için yapılan harcamalar gibi birçok işlem için aylık gelirimizin yetmediği durumlarda bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredilerine gereksinim duyarız. Vakıfbank vatandaşlar tüm bu ihtiyaçlarını giderebilsinler diye Taksitli İhtiyaç Kredisi imkanı sağlayarak 60 ay vade seçeneği sunuyor. Aynı zamanda kişilerin bütçelerine göre aylık, 3 aylık ya da kişilerin kendilerinin belirledikleri tutarlar ile ödeme seçenekleri veriyor.

Krediden faydalanacak olan kişilerin Hayat Sigortasını kabul etmeleri gerekiyor. Aynı zamanda aylık düzenli bir geliri olması ve bankaya başvuru esnasında düzenli bir geliri olduğunu belgelemesi gerekiyor. Kredi karşılığında banka teminat talep etmektedir. Krediye başvuru yapmak için başvuru sahibinin T.C kimlik numarasının bulunduğu kimlik kartı ya da ehliyet fotokopisi gereklidir. aynı zamanda banka ek belge veya teminatların talebinde de bulunabilir. Kredi için belirlenen faiz oranları ise şu şekildedir;

 • Kredi %1,12 faiz oranı ile kullandırılmaktadır. Kredi için belirlenen tahsis ücreti ise 500 TL olarak alınmaktadır.

Bunun yanı sıra İpotek Karşılığı Taksitli İhtiyaç Kredisi de verilmektedir. İpotek karşılığında verilen ihtiyaç kredisinin diğerinden farkı ise daha yüksek limitlerde kredi çekmenizi sağlamaktır. Gösterdiğiniz ipoteğe göre banka kredi limiti belirleyecektir. Aynı şekilde kredi için uygulanabilecek maksimum vade 60 ay olup kişilerin bütçesine göre aylık, 3 aylık veya kişilerin aylık olarak belirleyeceği taksitlere göre değişiklik gösterecektir. Çekilecek olan kredinin limiti ipotek edilecek olan gayrimenkulün ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar verilmektedir. Bu kredi imkanından faydalanan kişilere Hayat Sigortası yapılır iken diğer kredi seçeneğinden farklı olarak Konut Paket Sigortası da yaptırılmaktadır. Konut Paket Sigortası her sene yenilenmektedir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

 • Kredi için uygulanacak olan faiz oranı %1,05 oranında olacaktır. Tahsis ücreti ise 250 TL olarak belirlenmiştir.
Taksitli İhtiyaç Kredisi faiz oranlı hesaplama tablosu;
Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Kredi Faiz Oranı (%) Aylık Ödenecek Taksit Tutarı Geriye Ödenecek Toplam Tutar
50 bin TL 12 % 1,05 4.515,75 TL 54.188,97 TL
50 bin TL 24 % 1,05 2.427,18 TL 58.252,42 TL
50 bin TL 36 % 1,05 1.736,21 TL 62.503,42 TL
50 bin TL 48 % 1,05 1.394,58 TL 66.939,88 TL
50 bin TL 60 % 1,05 1.192,65 TL 71.558,90 TL

Vakıfbank’tan 50 bin TL Taksitli İhtiyaç Kredisi çekmeniz halinde geriye ödeyeceğiniz toplam tutarlar ve aylık yapmanız gereken ödemeler bu şekildedir. Kredinin vadesi çoğaldıkça aylık ödeme taksitleri düştüğü gibi geriye ödenecek toplam tutarlar da aynı oranda yükselmektedir. Ziraat Bankası kredi hesaplamalarını da inceleyebilir, faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Devlet bankalarının faiz oranları diğer bankalara göre uygun olduğundan dolayı uygun faiz oranlarından yararlanarak kredinizi alabilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank ihtiyaç ve konut kredilerinin yanı sıra taşıt kredisi de vermektedir. Sıfır ve ikinci el taşıtlar için 60 aya varan vadeler ve %1,05 faiz oranı ile kredi kullanımına olanak sağlıyor. Sıfır ve ikinci el araçlarda; 

 • Aracın fiyatı 120 bin TL’yi aşıyor ise aracın asıl fiyatının yalnızca 120 bin TL’ye kadar olan kısmına %70 oranında, 120 bin TL’nin üzerinde kalan kısmı için de %50’sine kadar kredi kullandırmaktadır.
 • İkinci el araçlarda Kasko değeri 120 bin TL’yi aşan otomobillerde araç bedelinin 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70 oranında kredi kullandırılır iken geri kalan kısmında ise %50 oranında kredi kullandırımı yapılmaktadır.
 • Kredinin vadesi maksimum 60 ay olmaktadır. Kişilerin aylık bütçelerine göre aylık, 3 aylık ya da kişinin belirlediği taksit tutarları ile geri ödeme seçenekleri sunmaktadır.
 • Kredi kullandırımında teminat için araç rehni almaktadır. Banka gerekli gördüğü durumlarda ipotek ya da kefil gibi güvenceler de talep edebilir.
 • Krediden faydalanacak olan kişilerin düzenli bir geliri olmalı ve gelir durumunu bankaya ispat etmesi gereklidir.
 • Krediden faydalanacak olan kişilere Hayat Sigortası yapılmaktadır.
 • İkinci el araç için kredi başvurusu yapacak olan kişilere Kasko Sigortası yaptırılmaktadır.
 • Kişinin kredi notunun riskli grupta yer almıyor olması gereklidir.
Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

0 Km Taşıt Kredisi Kampanyası

Vakıfbank tarafından 60 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile hayallerinizdeki aracı ertelemeyin. Kredinizi aylık olarak eşit taksitler ile, 3 ayda bir ödemeli ya da 3 ay ödemesiz olarak aylık eşit taksitli olarak veya kendinizin belirleyeceği taksitler ile geri ödeyebilirsiniz. Bunun yanı sıra son taksiti balon ödemeli yapabilirsiniz. Araç fiyatının 120 bin TL’yi aşması durumunda 120 bin TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120 bin TL’nin üzerindeki kısım için %50’sine kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Vakıfbank tarafından sağlanan kredi için kefil de talep edilmemektedir. Kredi için talep edilen faiz oranı %1,05 olarak belirlenmiştir.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Aylık Ödenecek Taksit Tutarı Geriye Ödenecek Toplam Tutar
50 bin TL 60 % 1,05 1.192,65 TL 81.788,16 TL
75 bin TL 60 % 1,05 1.788,97 TL 107.338,35 TL
100 bin TL 60 % 1,05 2.385,30 TL 143.117,80 TL

Ancak Vakıfbank tarafından uygun faiz oranları ile verilen ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi gibi kredi türlerinden yararlanmak için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunuzu öğrenerek hemen başvuru yapabilirsiniz. Ücretsiz sorgulama işlemi yapmak isteyenler ise Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak kredi notlarını öğrenebilirler.

Kredilere başvuru yapmak için en yakın Vakıfbank şubesini nüfus cüzdanınız ve gelir belgeniz ile birlikte ziyaret edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.