Tarım Kredi

Şekerbank Esnaf Kredisi 2020 Şartları

03.02.2020
69

Şekerbank vatandaşları ayırmaksızın mevcut geliri olan herkese arsa ve konut kredisi, ipotekli kredi, araç kredisi gibi kredi imkanları sunmakta olup bunun yanı sıra ihtiyaç kredisi ve EKO kredi imkanı da sağlamaktadır. İşletme sahibi olanlara ticari kart ve esnaf kredisi gibi alternatif seçenekler sunulmaktadır. Şekerbank’ın verdiği bu kredilerden faydalanacak olan kişilerin belli başlı birtakım koşulları sağlaması gereklidir. İçeriğimiz de sizlere Şekerbank esnaf kredisi şartlarını ve örnek hesaplama hakkında bilgi vereceğiz.

Şekerbank Esnaf Kredisi 2020 Şartları

Şekerbank Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Şekerbank; bireysel krediler kapsamında taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi, hayvancılık ve tarım kredileri, esnaf kredileri, KOBİ kredileri vermektedir. Bunların yanı sıra kişilerin alışveriş ve anlık ihtiyaçlarını gidermeleri adına bireysel kredi kartı, işletme ihtiyaçlarını gidermeleri adına ticari kart imkanı sağlamaktadır. Ancak banka ürünlerinden faydalanmak için yerine getirilmesi gereken bazı koşullar bulunmaktadır.

 • Kredilere başvuru yapacak olan kişilerin kredi notunun yüksek olması gereklidir. Kredi notunuzu Ziraat BankasıVakıfbank veya Halk Bankası tarafından geliştirilen uygulamalardan öğrenebilirsiniz.
 • Geçmişteki kredi sicilinizde kredi çekmeye engel herhangi bir durum olmaması gerekmektedir. Şayet geçmişte gecikmiş veya ödenmemiş borçlar sebebi ile kara listeye düşmüşseniz sistemde gözükür ve bankalar kredi vermekte güçlük çekeceklerdir.
Şekerbank Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Şekerbank Kredi Alma Şartları Nelerdir?

 • Bankaya düzenli bir gelirinizin olduğunu kanıtlamanız gerekli olup maaş bordrosunu belge olarak sunmalısınız.
 • Başvuru yapacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir.

Bireysel krediler için sağlanması gereken koşulların geneli bu şekilde olup banka özellikle konut kredilerinde ipotek talebinde bulunabilir. Emekli iseniz kolay bir şekilde kredi almak için emekli maaşınızı çektiğiniz bankaya kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kapsamda herhangi bir gelir belgesi sunmanıza gerek kalmadan kredi notunuz riskli grupta yer almıyor ise kredi alabilirsiniz.

Şekerbank Esnaf Kredisi

Bankalar esnaflara özel birçok kategoride kredi imkanı sağlıyor. Düşük faizli kredi veren bankalar bulunuyor. Gerek kamu bankaları gerekse de özel bankalar esnaflara çeşitli paketler oluşturur. Ancak biliniyor ki her banka faizsiz kredi imkanı sağlamıyor. Kamu bankaları bazı durumlarda esnafa faiz desteği verileceğini belirtiyor.

Bankalar esnaflara ve KOBİ’lere verdiği kredileri iki farklı şekilde sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yeni girişimcilerin işletmelerini kurmaları için verilirken bir tanesi de esnafların işletmelerini büyütmeleri adına verilmektedir. Kredinin yanı sıra pek çok avantaj da sağlanmaktadır. Şekerbank esnaflara “Esnafım Kredisine Uzat Elini Türkiye” sloganı ile esnafların dertlerine derman olmak, işletmelerindeki sorunları çözmeleri adına uygun faiz oranı ile 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi veriyor. Esnafın ve küçük işletmelerin tüm finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile sağlanan kredilerin yanı sıra pek çok farklı proje ile esnaflara hizmet sağlıyor. Taksitli Esnafım Kredisinin özellikleri şu şekildedir;

 • Çekilen kredi için maksimum 60 ay vade imkanı,
 • Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık dönemler için eşit olarak taksit ödeme imkanı,
 • Kredi taksitini 4 ay kadar erteleme fırsatı,
 • Esnaf kredisinin üst limiti ise 250 bin TL‘dir.
Şekerbank Esnaf Kredisi 

Şekerbank Esnaf Kredisi

Şekerbank Anadolu Bankacılığını kendine ilke edinmiş olup vatandaşın her türlü ihtiyacına ve sorunlarına çözüm getirmek adına çalışmalar yapmaktadır. Kredi notu düşük olanlara da SMS kredi ile uygun faiz oranlarıyla kredi imkanı sunmaktadır.

Şekerbank Esnafa KGF Teminatlı Kredi

KOBİ’ler veya esnaflar işletmesinin finansal ihtiyaçlarını karşılamaları için bankalara başvuru yaparlar. Ancak bankalar bu kişilerden çekecekleri kredi karşılığında teminat talep etmektedir. Kredi Garanti Fonu işletme sahiplerinin teminat yetersizliği durumunda bu kişilere kefil olmak için kurulmuş bir kuruluştur. Esnaf ve KOBİ’ler de KGF kefilliği ile talep ettikleri finansmana ulaşabileceklerdir. İşletmeniz için kredi almak istiyor ancak teminatınız yok ise Şekerbank Kredi Garanti Fonu teminatlı kredilere başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank Ticari Gayrimenkul Kredisi

Şekerbank tarafından verilen gayrimenkul kredisi ile ticari konut, işyeri, mağaza, depo, fabrika binası gibi ticari faaliyetler için kullanılacak olan tüm arsa veya dükkan alımlarında bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Mevcut kredi ile işletme maliyetlerini uygun bir düzeyde tuttuktan sonra işletmenizi büyütebilir ve geliştirebilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi uzun vadede ödeyebilir, kazandığınız nakdi krediye ödeyebilirsiniz. Ticari Gayrimenkul Kredisinin özellikleri ise şu şekildedir;

 • Kredi maksimum 120 ay vadeli olarak verilmektedir.
 • Aylık, 3, 6 ve 12 aylık ödeme dönemleri verilmekte olup aylık eşit taksit imkanı sunulmaktadır.
Şekerbank Ticari Gayrimenkul Kredisi 

Şekerbank Ticari Gayrimenkul Kredisi

Kredi başvurusunda bulunmak için en yakın Şekerbank şubesini ziyaret ederek ödemeler ve faiz oranları hakkında bilgi alabilirsiniz. Banka müşterilere uygun faiz oranları vermektedir.

Şekerbank Ticari Taşıt Kredisi

İşletmede ihtiyaç duyulacak olan pazarlama,  satış ve üretim gibi alanlarda gerekli olan nakliye işlemleri için ticari faaliyetler için tahsis edilecek olan araçlara kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Ticari olarak kullanılacak olan araçların satın alımı için kullanılacak kredinin özellikleri şu şekildedir;

 • Satın alınan araçların sıfır km olması halinde maksimum 60 ay vade, 
 • Aracın 2. el olması halinde maksimum 48 ay vadeli kredi,
 • Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık dönem ödemeli olarak eşit taksit fırsatı,
Şekerbank Ticari Taşıt Kredisi

Şekerbank Ticari Taşıt Kredisi

İşletmenizin ticari faaliyetlerini gerçekleştirmek adına aldığınız ticari aracın kredisi için Şekerbank şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Kredi için kişiye özel faiz oranları banka şubeleri tarafından belirlenecektir. Talep edilecek tahsis ücretleri ve vergi kesintilerini banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Şekerbak Esnaf Sektör Çeşidine Göre Paketler

Banka tarafından her sektöre özel kredi imkanı sağlanıyor. Esnafın tüm finansal gereksinimlerine çözüm bulunduğunu belirtmiştik. Banka bütün sektörlerin kendine has şartları olduğunu bilerek verdiği ürün ve hizmetlerde gerekli olacak ihtiyaçlara göre şekillendirmektedir. Esnaflık faaliyetiniz hangi alanda gerçekleştiriyorsanız buna göre verilen kredilere başvuru yapabilirsiniz. Şekerbank;

ayrı ayrı destekler sağlanmaktadır. Sektöre özel kredi paketlerinden yararlanmak için en yakın şubeye giderek detaylı bilgi alabilir, başvuru yapabilirsiniz.

Esnafa Nefes Aldıran Şekerbank Kredisi 

Esnafa Nefes Aldıran Şekerbank Kredisi

Şekerbank Esnafa Sağlanan Avantajlar

Şekerbank esnafa özel Üye İşyeri Hizmeti sağlıyor. İşletmenizdeki satışları kredi kartı ya da debit kart ile yapıyor iseniz Şekerbank POS’u kullanarak cironuzu arttırabilirsiniz. Banka şubesi ile Yazarkasa POS veya Sanal POS gibi ürünlerini kullanarak vatandaşların Visa, Debit ve Mastercard gibi kartlar ile alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra POS ile tahsilatlarınızı seri bir şekilde yapabilir, işyerinizde nakit bulundurmak zorunda kalmazsınız. Banka bütün POS cihazlarına Mail Order POS ürününü yüklemiş olup müşterilerin kredi kartı üzerilerinde bulunmasa bile uzaktan ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Ticari Kredi Kartı ile işletmenizin tüm harcamalarını ticari kredi kartı ile gerçekleştirerek diğer işletmelerle olan rekabetinizi arttırabilirsiniz. Ticari kredi kartları sayesinde kişisel olarak yaptığınız alışverişler ile işletme içi harcamalarınızı birbirinden ayırabilir, bankanın kart ile birlikte sunduğu puan, taksit gibi avantajları kullanabilirsiniz. Ticari faaliyetleriniz için yaptığınız harcamaları kontrol altında tutabilirsiniz.  Ticari kredi kartları ile;

 • Harcamalarınızı hesap özetinden takip edebilir kontrollü harcamalar yapabilirsiniz.
 • Şekerbank ATM’lerinden taksitli ticari kredi kullandırımına ilişkin talep edebilirsiniz.
 • Çalışanlarınızın Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemeleri için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • İşletmenizin içerisindeki elektrik, doğalgaz gibi faturalar için otomatik ödeme talimatı verebilir aylık yapılacak olan ödemeleri düşünmek zorunda kalmazsınız.
 • İşletme adına yaptığınız alışverişler için anlaşmalı üye işyerlerinde taksit talep edebilirsiniz.
 • Yapılan alışverişlerde puan kazanabilirsiniz.

Şekerbank’ın esnaflara özel sunduğu ürünlerden içeriğimiz de bahsetmeye çalıştık. İşletmenizin ihtiyaçları için Şekerbank’tan kredi veya ticari kredi kartı alabilirsiniz. Başvuru için en yakın Şekerbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.