Tarım Kredi

Maddi Yardım Etmek İsteyenlere İletişim Yöntemleri

11.03.2019
6.401

Pek çok kurum, kuruluş ve şahıs tarafından yardıma muhtaç ailelere yardım yapılmaktadır. Fakirlere yardım etmek isteyenler onlara nasıl ulaşacakları konusunda fikir sahibi olmak istemektedir. Maddi yardım yapan sanatçılar ve yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları bulunmaktadır. Bu kişiler yardıma muhtaç insanları nasıl bulabilirim diyerek araştırma yapmaktadır. Maddi yardım yapmak istiyorum şeklinde pek çok ilan bulunmaktadır. Yardım etmek isteyenler numaralarını bırakarak para yardımı yaptıklarını söylemektedir. İçeriğimizde bu kişilere nasıl ulaşabileceğiniz ile ilgili detaylı bilgi vermeye çalıştık.

Maddi Yardım Etmek İsteyenlere İletişim Yöntemleri

Fakirlere Yardım Etmek İsteyenler

Fakirlere yardım etmek isteyen pek çok kişi, kuruluş ya da devlet kurumu bulunmaktadır. Devlet tarafından verilen yardımlar genel olarak ayni ve nakdi yardım şeklinde olmaktadır. Devlet eli ile yapılan yardımlarda başvuru esas alınmaktadır. Bu yardımlar genel olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile yürütülmektedir. Bakanlık aile yardımları, eğitim yardımları, engellilere yönelik yardımlar, özel amaçlı yardımlar, sağlık yardımları, yabancılara yönelik yardımlar yapmaktadır.

Taşralarda bu yardımlar kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) aracılığı ile yapılmaktadır. Yardıma muhtaç vatandaşlarımız bu vakıflara giderek yardım başvurusunda bulunur. Vakıf bünyesinde bulunan mütevelli heyet tarafından başvurular incelenir. İncelenen başvurular neticesinde yardım almaya hak kazanan aileler yine bakanlık tarafından belirlenen tutarlar maddi yardım alır.

Fakirlere Yardım Etmek İsteyenler

Fakirlere Yardım Etmek İsteyenler

Bunların yanı sıra Belediye Başkanlıkları beyaz masa, sosyal hizmetler müdürlüğü gibi birimler tarafından yardımlar yapılmaktadır. Bu yardımlarda da vatandaşların müracaatı esas alınırken, tespit yöntemini kullanarak da yardıma muhtaç ailelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Sadece devlet kurumları eli ile değil, Sivil Toplum Kuruluşları, zenginler, iş adamları, sanatçılar, futbolcular, dernekler ve vakıflar aracılığı ile de fakirlere yardım yapılmaktadır.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar Var mı?

Eskiden maddi yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaşmak oldukça kolaydı. Ancak artık bu şahıslara ulaşmak oldukça zorlaştı. Hemen hemen herkes bir şekilde alım gücüne sahip oldu. Ancak bir yerlerde hala asgari ücretle geçinmeye çalışan, çocuk okutan, kira veren kişiler var. Sosyal medya ya da internet üzerinde sürekli olarak ilan yayınlar kişiler var. Vatandaşlarımız paraya ulaşmaya çalışadursun, bu kişilere ulaşmak isteyen kişiler de var.

Ancak bu noktada belirtmemiz gerekiyor ki yardım yapılır, acil paraya ihtiyacı olana finansman şeklindeki ilanların bazıları kötü amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu kişiler tefeci ya da dolandırıcı olabilmektedir. Tefeci Cemil gibi çok fazla bu işi meslek edinmiş kişiler vardır. Ancak TCK 241. madde kapsamında gelir elde etmek amacı ile ödünç para vermenin yasal olmadığı ve hapis cezasına varan idari yaptırımlar olduğundan söz edilmektedir. Bu sebeple kötü niyetli şahıslardan uzak durunuz.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Bankalardan kara listede olduğundan dolayı kredi alamayan, eş dost akrabasından borç bulamayan kişiler genellikle illegal yolları araştırmaktadır. Sizlere tavsiyemiz kanunlarımızın suç olarak kabul ettiği herhangi bir işin içinde olmamanız. İçeriğimizde sizlere farklı yöntemlerden tavsiye edeceğiz. Bunlardan bir tanesi maddi yardım yapan sanatçılara ulaşmak olacaktır. Bu kişiler yaptıkları maddi yardımları geri dönüşümsüz olarak vermektedir.

 • Haluk Levent
 • Esra Erol
 • Müge Anlı
 • Seda Sayan
 • Serap Akkaya

gibi ünlülerin sürekli olarak maddi yardım yaptığı bilinmektedir. Bu kişiler özellikle televizyon kanallarında programlar yapmaktadır. Bu programlara katılabilir, ünlülere ya da menajerlerine sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda size ayni ya da nakdi yardım yapacaklardır.

Yardıma Muhtaç Olan İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Zenginler, iş adamları ve sanatçılar tarafından yardımlar genel olarak birebir değil de, vakıflar aracılığı ile yardım yapmaktadır. Ancak hiç kimse bilmediği, ismini duymadığı ya da güven arz etmeyen kuruluşlara ya da şahıslara yardım yapmaz. Devlet kurumları dahi bu konuda hassas davranırken ailelerin tespitinde ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Vatandaşlarımız yardım almak için üzerlerine kayıtlı olan taşınmazları ya da banka hesaplarındaki paraları bir başka yakını üzerine devretmektedir. Yani bedava olması adına her türlü kılıf geliştirilebilmektedir.

Yardıma muhtaç olan insanların tespiti oldukça zor olmaktadır. Her ilan yayınlayıp maddi yardım sağlanacağını iddia eden kişiler hayırsever olmadığı gibi, her ihtiyacım var diyen de ihtiyaç sahibi değildir. Bu durumun tespitinin iyi yapılması gerekiyor. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak yardıma muhtaç olan insanlara ulaşabilirsiniz;

Yardıma Muhtaç Olan İnsanları Nasıl Bulabilirim?

Yardıma Muhtaç Olan İnsanları Nasıl Bulabilirim?

 1. İnternet sitesi : Bir iş adamıysanız internet siteniz üzerinde sosyal yardım isimli bir bölüm oluşturarak başvuruları buradan kabul edebilirsiniz. Pek çok iş adamı bu yöntemi kullanarak yardıma muhtaç ailelere ulaşmaktadır.
 2. Vakıflar aracılığı ile : Ünlü vakıflara bağışta bulunabilirsiniz. Bu vakıflardan yardımların yerine ulaştırıldığına dair bir belge ya da fotoğraf talep edebilirsiniz. Yardıma muhtaç kişiler genel olarak bu vakıflara giderek yardım isteyebilmektedir.
 3. Şahıslara birebir ulaşmak : Yardım talebinde bulunan pek çok kişi var. Bu kişiler çeşitli internet sitelerinin yorum bölümlerine iletişim bilgilerini bırakarak dertlerine derman arıyorlar. Bu kişiler ile birebir görüşerek yardımlarını yapabilirsiniz.
 4. Muhtarlar vasıtası ile : Fakirlere ulaşabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de muhtarlardan bilgi almaktır. Muhtarlar mahallelerde bulunan kişiler ile irtibat halinde olduğundan dolayı bu kişilerin tespitinde sizlere yardımcı olabilirler. Fakirlik kağıdı da muhtarlardan alındığı için kendileri bu konuya daha hakim olacaktır.
 5. Belediye ve SYDV’ler aracılığı ile : Yardım talebinde bulunan aileler genel olarak belediyelere ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına gitmektedir. Devlet tarafından verilen sosyal yardım tutarları oldukça düşük olmaktadır. Bu sebeple yardıma muhtaç ailelerin tespitinde belediyeler ya da kaymakamlıklardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesinde kullanılan en sağlam yöntem muhtarlara danışmak olacaktır. Kendileri ile birebir görüşebilirsiniz. İnternet üzerinden bu şekilde yardım talep eden pek çok kişi vardır. Ancak bu kişilerin gerçekten yardıma muhtaç olup olmadığı tartışmalı bir konudur. Bu kişilerin tespit edilmesi de oldukça zor olmaktadır. Ancak belediyeler ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından kurulan heyetler bu kişilere ulaşmada size yardımcı olacaktır.

Devlet kurumları tarafından verilen yardımların tutarları düşük olduğundan dolayı, SYDV’den yalnızca 1 koli gıda yardımı alabilen bir aileye maddi destek olabilirsiniz. Ayrıca devlet tarafından verilen çok fazla yardım konusu bulunmaktadır.

Yardım Yapan İş Adamları

Hayat paylaşınca güzel. Dinimiz de yardımlaşmayı emreder. Pek çok iş adamı ömrünü bu işlere harcıyor artık. Sosyal yardım öyle gelişti ki, STK’lar kampanyalar başlatıyor, iş adamları geceler düzenliyor. Hatta açık artırma yöntemi kullanılarak da pek çok kişiye destek sağlanmaktadır. Yardım yapan pek çok iş adamı vardır. Fakat yardımlarda dikkat edilmesi gereken bir husus var. O da kişilerin rencide edilmemesi. Ne yazık ki herkes yaşadığı hayatı kendisi seçemiyor ya da bazen şartları değiştirme gücü olmuyor. İş adamları bu zamana kadar tırnakları ile bir yerlere gelen insanlar olduklarından dolayı bu konularda daha hassas davranabiliyorlar.

 • Koç Ailesi 
 • Sabancı Ailesi
 • Osman Kibar
 • Murat Ülker 
 • Ferit Şahenk 
 • Şarık Tara
 • Fuat Tosyalı 
 • Tuncay Özilhan
 • Ahmet Kocabıyık 
 • Erman Ilıcak 
Yardım Yapan İş Adamları 

Yardım Yapan İş Adamları

 • Mehmet ali Aydınlar 
 • Sinan Tara
 • Hüsnü Özyeğin
 • Ali Ağaoğlu
 • Ali Doğramacı 
 • Begümhan Faraylı
 • Sinan Tara
 • Fikret Öztürk olmaktadır. Bu şahıslardan bazıları özellikle internet sitelerinde maddi yardım başlığı altında bir menü açarak oluşturdukları başvuru formu ile yardıma muhtaç ailelerin başvurularını almaktadır. Ayrıca maddi yardım yapan futbolcular da bulunmaktadır. İçeriğimzden kendilerine ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları

Yoksulları tespit eden ve onlara maddi yardım imkanı sağlayan, yani aslında yardım etmek isteyen ile ihtiyaç sahibi arasında köprü görevi gören vakıflar ve dernekler bulunmaktadır. Bu derneklere başvuru yapabilirsiniz. Çoğunun internet üzerinde bağış sayfaları bulunmaktadır. Bu dernek ve vakıfların isimleri;

Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları 

Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları

 • İnsani Yardım Vakfı (İHH)
 • Lösemili Çocuklar Vakfı (Lösev)
 • Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı
 • Mehmetçik Vakfı
 • Türkiye Diyanet Vakfı
 • Türk Kızılayı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • TEMA Vakfı
 • Tohum Otizm Vakfı
 • UNİCEF (Türkiye Milli Komitesi)
 • Yeryüzü Doktorları Derneği
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • AKUT Arama Kurtarma Derneği

gibi dernekler vasıtası ile maddi yardımlar yapılmaktadır. İçeriğimizde yardım yapan ünlüler, iş adamları ve STK’lardan söz ettik. Bu sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, belediyeler aracılığı ile yardıma muhtaç ailelere ulaşabilirsiniz. Maddi yardım yapan kurumlar Kocaeli’de de bulunmaktadır. Ayrıca belediyelere bağlı sosyal hizmetler müdürlükleri ve kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan da ayni ve nakdi yardım alabilirsiniz.

www.tarimkredi.net sitesi üzerinden herhangi bir yardım yapılmamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 33 YORUM
 1. mehmet sait beyazit dedi ki:

  rb ben kızıltepede ikamet ediyorum eşim engeli çoçuklarım mardin musaçihaner çoçuk yufasında çoçuklarımı ala bilmek için evin düzeni eşyalarını alabilmek için madi imkanım yok iş sizim çalışamıyorum eyer yardım edebilirseniz çok çok sevinirim mutlu olurum çoçuklarımı alabilmek için para deyil sadeçe evin eşyalarını çoçıklarıma yataçak ranza çoçuk elbize dolabı adrez mardin kızıltepe mahle sok

 2. Mira dedi ki:

  Merhaba iki çocuģumla zor durumdayım.lütfen allah rızası için yardım elinizi uzatın

 3. Pınar dedi ki:

  Hiçbir şekilde gelirim yok lütfen biride duyun lütfen

 4. Pınar dedi ki:

  3 çocuk annesiyim hiçbir gelirim yok evim baraka lütfen gerçekten yardıma ihtiyacı olanları bulun lütfen

 5. Serpil dedi ki:

  Allah rızası için yardım eşim yok Cocum hasta tedavisi icin yardim edin evim kira kiralar birikti ev sahibi cik diyor borcum cok ziraat bankası 97 3 cok daraldım

 6. sedat küçükhüyük dedi ki:

  engelli bir vatandaşım yardıma ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim saygılarımla

 7. bugün kredi veriyorum dedi ki:

  Bugün para lazım diyene 3 seçenek sunuyorum;
  1. bugün 50 bin,
  2. bugün 20 bin faizsiz
  3. bugün 10 bin bir ay sonra 20 bin.

  kredi notunuz yerinde olmalı. bugün yarın başvurun.

 8. Burak dedi ki:

  Selamın aleyküm HATAYdan burak 25 yaşındayım 19 gün sonra 14 temmuzda ALLAH’ın izniyle yuva kurucaz. düğün yapıcam tek başıma çalışıyorum ve maddi olarak çok sıkıntıya grdim bankalar kredi vermiyo ALLAH rızası için sesimizi duyarsanız bi yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.hsp no

 9. Derya kaya dedi ki:

  Merhaba ben derya kaya allah rızası için bana yardım edin ben tüm yardım seven insanlara yardım istedim kimse bana dönmedi bana yardım etmediler siz yardim edin ne olur kurbal olayım size kimsem yok mağdur durumdayım benim tel numaram bu da hesap numaram beni kurtarın allah rızası için

 10. Rasık SAYIN dedi ki:

  Merhaba benim adım Rasık SAYIN Bu yazıyı yazmaktan başka çarem kalmadı aslında tam olarak ne yazacağımı da bilemiyorum çünkü çok çaresizim babam bundan 4 yıl önce kanserden vefaat etti. Anneme de babam bakıyordu çünkü annemde karaciğer nakli geçirdi nakil sırasında beyne oksijen gitmediği için beyni hasar gördü aynı zamanda ameliyat sırasında boğazından delik açtılar TRAKEOSTOMİ diye bişey yaptılar ve bidahada kapanmadı 10 larca ameliyat olmasına rağmen. Beyin hasar gördüğü içinde yürüyemedi babam vefat ettikten sonra RABBİM bana izin verdi canıma anneme ben baktım. Maalesef bu süreçler hep para isteyen süreçlerdi ben memurum çok şükür gelen bi param var ama babamın rahatsızlığı ve annemin rahatsızlıkları üst üste gelince bayağı zor bi döneme girdim bankalara olan borçlarımı ödeyemedim ve maaşıma haciz geldi ödeyemediklerimde sıraya girdiler bu süreci atlatmakta çok zorlanıyorum bu arada araştırabilirsiniz ne alkolüm ne sigaram ne de kumarım var. Çok çaresizim belki size saçma gelebilir ama çaresizlikten böbrek satanlar karaciğer satanların ilanlarının olduğu yerlere ilanlar verdim çocuklarımın yüzüne bakamaz hale geldim sizden ricam allah rızası için kötü bir şeyler yapmadan bana yardım edin inanınki hayat neşemi kaybettim allah kimseyi zorda bırakmasın bunu yazarken bile utanıyorum lütfen kınamayın beni. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM RABBİM NE DUALARINIZ VARSA KABUL ETSİN.ÇOK AMA ÇOK ACİL 5000 TLYE İHTİYACIM VAR NE OLUR YARDIM EDİN BANA ALLAHIM RAZI OLSUN SİZDEN TEŞEKKÜRLER.

 11. Ceylan Köküm dedi ki:

  Kiracayim eşim çalışmıyor bir çocuğum var zordayim yardım etsinler

 12. Sinan dedi ki:

  Merhaba hayır sever insanlar şu dünya da çok zor durumda olan insanlar var yarım etmek herzaman sevaptır Allah yardım edenlere mutlaka mükâfatını verir. Bende evli ve iki çocuk babası olan biriyim önceden durumun iyiydi sonradan bozuldu önce borçlar için kredi çektim sonra kredi kartı denen illete bulastim şimdi ödemekte zorluk çekiyorum çok bunalimdayim eşimden ayrılacak hale geldim 5 Bin TL ihtiyacım var lütfen yardım edin

 13. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0539

 14. Yıldız dedi ki:

  Kira dayım maddi yardıma ihtiyacım var hiç param yok epeydir borçları m da var

 15. Mahmut çelik dedi ki:

  Merhaba siz değerli insanlardan yardım bekliyorum eşim hamileydi 2aylık maalesef kaybedtik düşük yaptı asgari ücretle çalışıyorum çok zor durumdayım evim kira borcum çok aile huzursuzluğu başladı şu yalan dünyada benim ve ailemin yüzünü güldürecek kimse yokmu Allah rızası için şu borçlarım ödenirse hayata tekrar tutunabilim yoksa sonum hüsran inanın lütfen çok zor dumdayımlütfen benimle ilgilenin saygılar sunuyorum siz değerli insanlara

 16. cem dedi ki:

  Sayın başkanım attık başka çarem olmadığı için size halimi arz etmek istedim ben 30 yaşında bir gencim olumsuz şartlar ve maddi sıkıntılardan dolayı sevdiğim kizla bır yuva kuramuyom işsizim sizin yardımınıza ihtiyacım var yaşım ilerledikçe evlenme ve iş kurma olasılım azalıyor ümiylerimde tükeniyor neolur duyun sesimi borçlarım ve elden aldığım nakitlerim var bunları ödemem için lütfen benden yardımınızı esirgemeyin Allah sizin gibi büyüklerimizi ve yardım severlerimizi başımızdan eksik etmesin

 17. Sibel dedi ki:

  ıyi günler bana yardım edin lütfen kredi borcum var hiç olmazsa yarısını kapatayım yemin ederim yalan söylemiyorum acil 10 bin lira ihtiyacım var yardım edin bana internetim olmuyor numaram 05 lütfen arayın beni acil bekliyorum yardım ederseniz çok sevinirim ALLAH için arayın beni acil

 18. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0539

 19. Tuğba Erdoğan dedi ki:

  Bir çocuğum var eşim çalılıyor ama yrtmiyor sadecw kira parası istiyorum 600 tl

 20. Şenay Bozkurt dedi ki:

  Bu eşimin ilk benim ise 2 ci evliliğim eşimle evlenene 6 ay kadar bir süreç oldu kimse bizi istemediği için herşeyi tek başımıza yapmaya çalıştık nikahimizi tek yaptık evimizi iyi kötü kendimiz kurduk aile desteği görmedik evimde eşya yok ama buna da şükür eşim asgari ücretle çalışıyor ben ise eşime yardımcı olamıyorum akciğer sorunum var geçmişe ait psikolojik sorunlarım da üstüne geldi herkes etrafımızda kim varsa bizim düsmemizi ve ayrılmamız bekliyor eşim ise ağustos 24 de asker olacak inşallah evim kira sagdece allah rızası için diyorum

 21. Halil ben dedi ki:

  benim adim halil fatura borcum var icralik bankaya borçluyum odemelerim var geçiyor günleri icralik evliyim bu çocuğun var ailem çoğunu bilmiyor bilmesinde istemiyorum yuvamin yıkılmasından korkuyorum bankalardan çevremden akrabalarimdan kimseden bişey alamıyorum pisokolojim bozuldu bu boyle devam ederse ya bobregimi satcam yada kara ciger vs olmasada en son care canima kiymak olucak maddi yardim istiyorum allah rızası için bana yardımcı olun allah rizasi icin bu sikintilar icinde yasamak istemiyorum allah icin bi yardimci olun ALLAH icin yardim edin

 22. Bakır Karakaya dedi ki:

  anca burdan ulaşabiliyorum yardıma ihtiyacım var ben gelişim üniversitesinde okuyorum taksitlerimi ödeyemedim ve okuldan kaydımı silecekler icraya verecekler lütfen bana yardımcı olur musunuz 25 bin TL ödemem lazm kimse el uzatmadı lütfen yardım edin yeter ki okulum emeğim boşa gitmesin isterseniz bütün evrakların taksitlerin resminide atıyım size okulla da konuşup hallederibilirsiniz ama Allah rızası için yardım edin ya

 23. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 053

 24. Esra dedi ki:

  Maddi konuda zor durumdayım lütfen yardım edin.

 25. Nuri yazıcı dedi ki:

  Ben Nuri yazıcı çok kötü durumda
  iki çocuģumla zor durumdayım.lütfen allah
  rızası için yardım elinizi uzatın
  tokat merkez

 26. Canan dedi ki:

  Yardım yapan her yere baş vurdum ALLAH razası için biride duysun sesimi yemin ediyorum o kadar magurumki mağdur olmazsam kimseyi bu kadar rahatsız etmem beş çocuğum var asgari Ücretle geçıkıyoruz o kadar zor durumdayım ki bi ALLAH bilir. Siz zengin insanlar biraydan yuksulla paylaşmanın ne olur sanki inanın sevaptan başka birşey olmaz

 27. Sinan dedi ki:

  Selam allh aşkına Muhammet aşkına bana ufak bir eluzatma yardımında bulunun zordayim vijdaniza merhametine sesleniyum hasap num ne olur

 28. Halil Ateş dedi ki:

  120bin tl birkaç bankaya kıredi kıredi kartı borcum var ödiyeöiyorum çok zordurumdayım beni bu bataktam kurtaracak hayırsever varmı

 29. nadide dedi ki:

  bana yardım edin tedavi masraflarım karşıyamıyorum hiç bir gelirim yok raforlarımı veririm isteyenlere allah rızası için evde yiyecek bir lokma bir sey yok bana ulaşmak isteyenler

 30. Ayse tüten dedi ki:

  Cok zor durumdayiz iki tane kucuk cocugum var ama mama alacak param yok oturdugum yerde cok kotu esimin borcu var odeyemiyoruz yardim edebilirseniz cok sevinirim

 31. Arzu dedi ki:

  Merhaba.Cok siteye yazdim bi cevap gelmedi.Biliyorum yine gelmicek ama yine ALLAHDAN umut kesilmez deyip yaziyorum.Cok paraya ihtiyacimiz var ama cok istemiyorum.Acil bebeyim icin 200-250 lira lazim kalp filmi falan yapilmali.200-300 lira cocuklara okul giysisi ,okul ihtiyaclarini almaya .ALLAH her kesin yardimcisini olsun İn şa ALLAH.Amin

 32. Sultan dedi ki:

  Selamünaleyküm 2 yıl önce eşimden ayrıldım 13 yaşındaki kızımla beraber kiralık daire kalıyorum psikolojik tedavi görüyorum fibromiyalji hastasıyım geçen yıl tüberküloz hastalığı geçirdi mi şu anda astım hastasıyım çalışamıyorum kızım hiçbir ihtiyaçlarını karşılayamıyorum okul ihtiyaçlarını kıyafeti yemesi içmesi çok mağdur durumdayım psikolojik olarak bitik bir anneyim şu an oturduğum evden de çıkarılıyorum satıldı çünkü ben ne yapacağım bilmiyorum yani bana yardımcı olun lütfen yani psikolojim o kadar bozuk ki 2 yıldır yemek yemiyorum ben uyku düzenim her şeyim hayatım bozuldu çocuğuma çok üzülüyorum lütfen bana acil yardım edin ne bu saatler altında tedavim ile göremiyorum yani olamıyorum inşallah tez zamanda

 33. Yardım dedi ki:

  Iyi günler..  29 yaşındayım evliyim… Kisaca size durumumdan bahsetmek istiyorum. Esim aslen sivasli bu nedenden dolayi evlenirken sivas a yerlesip bi miktar borc alip dukkan actik. Isler istedigimiz gibi gitmedi dukkani bir yil ayakta tutabildik rekabet dolayısıyla iflas ettik. Tabi ki borcumuzu da ödeyemedik. Bankalara borcluydik onlar kayinbabam bir sekilde kapatti. Fakat elden aldigimiz borcu kapatamadik ve hergun ariyorlar. Ikimiz de işsiziz aylardir. Stersten hamileydim bebegimi kaybettim. Benim ailem bu borc yuzunden ayrilmamizi istiyor fakat ben eşimi seviyorum. Şuan ayriyiz brn niğde de esim ise ailesinin yaninda. Ne yapacağımızı şaşırdık sizden ricam yuvamin kurtulması için bana yardimci olmaniz.. Her türlü bilgimi verebilirim.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.