Tarım Kredi

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

12.01.2020
743

Kredi kartı borcu olanlara müjde! Bankalar tarafından başlatılan yapılandırma kampanyaları ile vatandaşlarımızın yüzleri gülüyor. Geçmiş yıllarda Halkbank tarafından başlatılan uygulama ile kredi kartına 72 aya varan vadeler ile borç yapılandırması imkanı tanınmıştı. Borç yapılandırması işlemi çağrı merkezleri aracılığı ile de yapılmakta olup telefon numarası 0850 222 0 400 olmaktadır. Kredi kartı yapılandırması yapmak isteyenler için başlatılan Halk Destek Kredisi ile siz de borçlarınızı kapatmak için 6 aya varan vadeler ile kredi çekebilirsiniz. 

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

Kredi kartı borcu olanlara müjde! Devlet bankaları başlattıkları kampanyalar ile müşterilerinin kredi kartı borçlarının kapatılması için kredi imkanı sunulmaktadır. Bu anlamda Halkbank da başlattığı Halk Destek Kredisi kampanyası ile müşterilerinin kredi kartı borçlarının kapatılması için düşük faizli olarak kredi kullandırılacaktır. Yapılandırma imkanı ile kart hamilleri kendilerine sunulan pek çok avantajdan yararlanabilecekler.

Borç yapılandırılması, mevcut borçların daha düşük faizler ile yeniden hesaplanması anlamına geliyor. Bu anlama kredi kartı olan pek çok vatandaşımızın yapılandırma yapmadan evvel bankaların faiz oranları ile ilgili detaylı bilgi edinmesi gerekiyor. Halkban müşterilerine bu anlamda oldukça düşük faiz oranları ve uzun vadeler sunuyor. Borçların uzun vadeye yayılması, kredi aylık taksitlerinin de düşmesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımız, şayet yüksek ekstre tutarları sebebi ile borçlarını kapatamıyor ise, vadeleri uzun tutarak düşük taksitler ile bir an evvel borçlarını kapatabilir.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma 2019

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma

Bu kredi kampanyası ilk olarak Ziraat Bankası tarafından başlatılmıştır. Devamında Halkbank ve Vakıfbank tarafından krediye destek verilmiştir. Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından verilen kredi, sadece kredi kartı borçlarını kapsamakta olup, Vakıfbank tarafından verilen bireysel tüketici kredilerini, bireysel  ve ticari kredi kartları ile icra takibinde bulunan kredileri kapsamaktadır. Halkbank kredi hesaplaması yapabilir ve kredinizi zor durumda kalmamak adına bütçenize göre çekebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Borç yapılandırması yapmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru için şahsen banka şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Bankaya yapılandırma dilekçesi ile başvuracak olan borçlulara sunulacak olan vadeler 60 ay olmakla beraber, 24 aya kadar kredi kullanılması durumunda faiz oranı daha düşük olacaktır. Bankalar tarafından bazı evrakla talep edilecektir. Bu evraklar;

 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • İkametgah belgesi olmaktadır.

Başvuruyu size en yakın Halkbank şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Şubelerden müşteri hizmetleri için numara almanız gerekmektedir. Bankalar, her talebi kabul etmemektedir. Şayet bankalar tarafından kredi için uygun görülüyorsanız kredi alabilirsiniz. Borcun yapılandırılma amacı, var olan borca daha fazla faiz yükü eklenmesinin önüne geçmek olacaktır. Bu anlamda yapılandırma işlemi yapabilir ya da bankaların verdiği krediler ile borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Halk Destek Kredisi

Halkbank tarafından 2020 yılında başlatılan bir kampanya ile kredi kartı borçluları, borçlarından kurtulacak. Kredi kampanyasından sadece bireysel kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız yararlanabilecektir. Ticari kredi kartı sahipleri bu uygulama kapsamında kredi kullanamayacaktır.

Kredi Özellikleri

 • Banka tarafından verilecek olan halk destek kredisinin üst limiti borç bakiyesi kadar olacaktır.
 • Kampanya dahilinde  bireysel kredi kartı borcu olan vatandaşlarımız bulunmaktadır.
 • Borçların birikmiş olması ve ödemede zorluk çekilmesi esas alınmaktadır.
 • Azami vade 60 ay olmaktadır.
 • 24 ay vadeli kredilerin faiz oranları : %1,10 olurken 
 • 25 aydan 60 aya kadar vadeli olan kredilerin faiz oranları : %1,20 olacaktır.
 • Aylık tahsis ücreti 42 TL olacaktır.
 • Sadece Halkbank’ a olan kredi kartı borçları değil, diğer bankalara ait olan borçlar için de kredi verilecektir.
Halk Destek Kredisi

Halk Destek Kredisi

Şayet borçlarınız diğer bankalara ise, Halkbank tarafından bu bankalara ait kredi kartı borçları kapatılacak ve müşterilere sunulan faiz oranları ve vadeler ile müşteri Halkbank’ a borçlanmış olacaktır. Var olan bireysel kredi kartı borçlarının tek bir çatı altında toplanması amacı ile başlatılan kredi kampanyasından yararlanmak için siz de banka şubelerine gidebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi Hesaplaması

Faiz oranları  vadelere göre  belirlenecektir. Bu anlamda vatandaşlarımıza iki farklı yol sunulmaktadır. Şayet kredi kartı hamilleri, borçlarını kısa sürede ve uygun faiz oranları ile bir an evvel kapatmak isterse, bu anlamda 24 aya varan vadeler ile kredi kullanabilirler. Ancak vatandaşlarımız kredi kartı borçlarını kapatmak için çekecekleri kredilerin aylık taksit oranlarını düşük tutmak istiyorlarsa, 60 aya varan vadeler ile kredi çekebilirler. Emekliler için verilen Halkbank konut kredisi yaş sınırı bulunmaktadır.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
5 bin TL 24 ay 244,43 TL 5.866,37 TL
5 bin TL 60 ay 125,02 TL 7.501,20 TL
10 bin TL 24 ay 488,87 TL 11.732,88 TL
10 bin TL 60 ay 250,03 TL 15.002,12 TL
20 bin TL 24 ay 977,73 TL 23.465,63 TL
20 bin TL 60 ay 500,07 TL 30.004,20 TL
30 bin TL 24 ay 1.466,60 TL 35.198,44 TL
30 bin TL 60 ay 750,10 TL 45.006,23 TL
40 bin TL 24 ay 1.955,47 TL 46.931,28 TL
40 bin TL 60 ay 1.000,14 TL 60.008,40 TL
50 bin TL 24 ay 2.444,33 TL 58.664,07 TL
50 bin TL 60 ay 1.250,17 TL 75.010,20 TL

Seçtiğiniz vadelere göre faiz oranları değişecektir. Borçlarınız için aylık eşit taksitler uygulanacaktır. İsteğiniz dahilinde 3 ayda bir eşit ödeme ya da serbest taksit tutarlarından da yararlanabilirsiniz.

Halkbank Genel Müdürü Sayın Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre, müşterileri için her türlü ödeme kolaylığı sağlanacağının altı çizilmiştir. “Banka adını dahi halktan almaktadır. Bu amaçla vatandaşlarımızın her türlü finansman ihtiyacının karşılanması amacı ile kredi vermekteyiz. Bu borçları yeniden yapılandırarak istikrarın sürdürülmesi için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımız başlatılan kredi kampanyası sayesinde var olan birden fazla borcunu da tek bir çatı altında toplayabilecek.” açıklamalarında bulundu.

Halkbank tarafından verilen Halk Destek Kredisinin yanı sıra, Ziraat Bankası tarafında verilen  birleştirilen ihtiyaç kredisi, Vakıfbank tarafından verilen yanındaki güç kredi paketi ile borçlarınızı yapılandırmak için kredi çekebilirsiniz. Kredi başvuruları için banka şubelerini ziyaret etmeniz gerekiyor. Ayrıca Ziraat Bankası kredi borcu yapılandırması yaparak borcunuz varsa borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

60 Ay Vadeli Borç Yapılandırma İmkanı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan taslak şayet kabul edilirse, kredi borcu olan vatandaşlarımızın borçları 60 ay vadeli olarak yapılandırılabilecek. Bu karar henüz Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe girmedi. Ancak bahsi geçen uygulama bankalar tarafından kabul edilirse, ihtiyaç kredisi borçluları banka şubelerine giderek borçlarının yapılandırılmasını talep edebilecek. Bankalar yaptıkları inceleme sonrası şayet müşterilerinin taleplerini kabul ederlerse, bu borçlar yapılandırılacak. Durum tamamen bankaların insiyatifine bırakılmıştır.

60 Ay Vadeli Borç Yapılandırma İmkanı

60 Ay Vadeli Borç Yapılandırma İmkanı

Ziraat Bankası Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, ekonomiye destek vermek amacı ile bir takım düzenlemeler yapmaktadır. Bir devlet bankası olması hasebi ile Ziraat Bankası her zaman müşterilerinin yanında olmuştur. Birleştirilen İhtiyaç Kredisi adı verilen uygulama ile vatandaşlarımıza uygun ödeme koşulları ile kredi kartı borçlarını ödeme imkanı sunulmaktadır. Diğer bankalara olan borçlar da bu anlamda kapatılabilecektir.

Ziraat Bankası ile Halkbank’ ın sunduğu şartlar aynı olmakla beraber; Bireysel kredi kartı borcu olan vatandaşlarımızın borçlarının kapatılması amacı ile kredi  verilecektir. Borç kapatma işlemi gerçekleştikten sonra vatandaşlarımızın sahip oldukları kredi kartları kapatılacaktır. Borçları sıfırlanan kredi kartları sıfırlanacak olup, tekrar kredi kartı kullanmak isteyenler bankaya kredi kartı talebinde bulunabilirler. Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Birleştirilen ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi

Vakıfbank yanındaki güç paketi dahilinde 3 adet kredi kampanyası bulunmaktadır.

 • Bireysel kredi kartı borcu olanlar
 • Takip borçlusu olanlar
 • Taksitlerinde aksama bulunanlar

Başlatılan kampanyalardan bu 3 grup yararlanabilecektir.

 • Bireysel Kredi Kartı Ödeme Kolaylığı Kampanyası

Vakıfbank ve diğer bankalara ait dönem borçları için kredi çekebilirsiniz. Diğer bankalara olan kredi kartı borçları kapatılarak, bir nevi bankaya borçlanma durumu söz konusu olmaktadır. Vadeler ve faiz oranları Ziraat Bankası ile aynı olmaktadır.

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi

Vakıfbank Yanındaki Güç Paketi

 • Takip Borçlularına Faiz Sıfırlama Kampanyası

100 bin TL takip borcu olan vatandaşlarımızın borçlarının kapatılması amacı ile 12 ay vadeler ile verilen kredidir.

 • Düşük Faizli Yapılandırma Kampanyası

Borçlarında 31 gün ve daha fazla aksama bulunanlar bu kampanyadan yararlanabilir. Bireysel kredilerde 3 ay ödemesiz dönem ve 36 ay vade uygulanacaktır.  Ticari 6 ay ödemesiz dönemlerle 60 aya varan vadeler ile kredinizi yapılandırabilirsiniz.

100 bin TL ve daha az borcu olanlara : %0,98

100 bin TL’ den 750 bin TL’ ye kadar borcu olanlara : %1,25

750 bin TL’ den 3 milyon TL’ ye kadar borcu olanlara: %1,50 faiz oranı uygulanacaktır.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

Halkbank’ tan alacağınız kredi ile siz de 60 aya varan vadeler ile kredi kartı borçlarınızı tek bir çatı altında toplayarak kapatabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.