Tarım Kredi

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi 2020

12.01.2020
1.121

Bankalar kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için yeni bir uygulama başlatmış ve kredi kartı borçları için düşük faiz oranları ile borç yapılandırma kredisine olanak sağlamışlardır. Halkbankasının yanı sıra Ziraat Bankası ve Vakıfbank’da düşük faiz oranı ile borç yapılandırma kredisi vermekte olup aynı şekilde düşük faiz oranları ile kullandırmaktadır. Yapı Kredi, Akbank ve Garanti Bankası gibi bankalar da ödenemeyen krediler için 36 aya varan vadeler ile yapılandırma yapabiliyorlar. Halkbank kredi kartı borç transferi ve yapılandırma kredisi ile ilgili tüm detaylar haberimizde.. 

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi 2020

Halkbank Kredi Kartı Borç Transferi

Hükumetin kredi kartı açıklamalarından sonra bankalar art arda düşük faizli borç kapatma kredisi vermeye başladılar. Başlangıçta Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen kredi kartı borç yapılandırma kredisi sırası ile Vakıfbank ve daha sonra da Halkbank ile devam etti. Geçen yıl borç yapılandırma kredisi kapsamında verilen kredilerin faiz oranları %1,10‘dan başlamakta olup maksimum 60 aya kadar vadelendirme yapılabiliyordu. Halkbank ve Ziraat Bankası yalnızca kredi kartları için kredi vermekte olup Vakıfbank krediler ve ticari kredi kartları için de yapılandırma kredisi vermektedir.

Halkbank tarafından verilen kredi ihtiyaç kredisi altında olup “Halk Destek Kredisi” sloganı ile vatandaşlara kullandırılmaktadır. Banka yalnızca Bireysel Kredi Kartları için yapılandırma kredisi verilmektedir. Sağlanan kredi ile kredi kartı borcunu ödeyemeyen vatandaşlar gecikme faizlerinden etkilenerek borçlarını kapatamadıkları ve git gide katlanmaları sebebi ile verilmektedir. Yapılandırma kredisi hakkında Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan bankanın adını halktan aldığını ve bu sebeple de halkın tüm ihtiyaçlarına karşılık vereceklerini ve gereksinim duydukları finansmanı sağlayacaklarını açıkladı. Halkbank tarafından verilen bu kredi ile borçlu kart sahipleri tüm borçlarını tek bir bankada toplayacak ve ödeme kolaylığına ulaşacaktır. Ziraat Bankası tarafından verilen borç yapılandırma kredisi hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Borç Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları

2020 yılının başında Ziraat Bankası tarafından başlatılan kampanya Vakıfbank tarafından devam etmiştir. Daha sonra vatandaşa sağlanan kredi kampanyasında Halkbank aracılığı ile devam etmiştir. Bankalar yalnızda kendi müşterileri için değil farklı bankalarda olan kredi kartı borçları için de yapılandırma kredisi vermektedir. Halk Destek Kredisi adı ile verilen bu kredi ihtiyaç kredisi kapsamında verilmekte olup faiz oranları iki farklı şekilde belirlenmiştir;

  • Çekilen kredi için 24 aya kadar vade yapılması halinde; %1,10 oranında faiz uygulaması yapılacaktır.
  • Çekilen kredi için 60 aya kadar vade yapılması halinde ise; %1,20 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

Kredinin vadesi maksimum 60 ay yani 5 yıl olarak yapılabilmektedir. Kredi kartı doğru kullanıldığında her ne kadar avantaj olsa da bazen insan kendini durduramıyor ve fazlası ile borca girebiliyor. Eğer sizde var olan borçlarınız yüzünden çıkmaza girmiş ve ödeyemeyecek durumda olduğunuz borçlara sahipseniz en yakın Halkbank şubesine müracaat ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank Borç Yapılandırma Kredisi Faiz Oranları

Halkbank kredi kartı borcu olanlara düşük faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır.

Yapılandırma Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Birikmiş kredi kartı borçlarından dolayı sürekli işleyen faizlerden etkilenen ve borç takibine düşen kişilere imkan sağlamak adına 60 aya varan vadeler ile vatandaşları rahatlatmaya yönelik kullandırılan bu kredilerin kullanımı için vatandaşların bazı koşulları karşılıyor olmaları gereklidir. Kredi kartlarının borçlarının ödenmemesi durumunda bankalarda bulunan kredi notu sicili kötü anlamda etkilenmiş olur ve bir sonraki seferde ihtiyaç duyulan kredi çekme durumunda talep edilen kredi kişilere sağlanamaz. Bunun yanı sıra borçlar ödenmediği için icra ve kara liste gibi durumlar da meydana geleceğinden bankaların sizlere olan güveni tamamen kaybolacaktır. Halkbankasından kredi çekmek için gerekli evrakları incelemek için linke tıklayabilir ve başvuru esnasında bulunacak evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Halkbank tarafından sağlanan bu kredi ile hem kredi kartı borçlarınız kapanarak tüm borçlarınız tek bir çatı altında toplanmış olacak hem de düzenli ödemeler ile kredi notunuz düşük ise yükseltmenize olanak sağlanacaktır. Borç yapılandırma kredisinin özellikleri ve kimlerin bu krediden yararlanabileceğini maddeler halinde sıralayacağız;

  • Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin düzenli bir geliri olduğunu bankaya bir belge ile sunması gereklidir.
  • Kredi vadesi boyunca Hayat Sigortası yaptırmayı kabul etmelidir.
  • Kredi notunun yeterli seviyede olması gereklidir.
  • Halk Destek Kredisi ticari kredi kartları için verilmemektedir. Yalnızca bireysel kredi kartları için verilmektedir.
  • Kredi kartı borcunun Halkbank üzerinde olması gereklidir gibi bir şart koşulmamaktadır. Tüm bankalarda bulunan kredi kartları için yapılandırma kredisinden faydalanılabilecektir.
  • Krediden faydalanacak olan kişiler, çekecekleri kredi tutarının binde beşi kadar tahsis ücreti ödemek durumundadır.
  • İhtiyaç, konut ve taşıt gibi kredi türlerinde var olan mevcut borçlar için yapılandırma kredisi verilmemektedir. Yapılandırma kapsamına yalnızca bireysel kredi kartları dahil edilmiştir.
  • Banka kredilerinde limit bulunmamaktadır. Kişiler gerekli koşulları sağlıyor iseler mevcut borçları kadar kredi imkanı sağlanmaktadır.
Yapılandırma Kredisinden Kimler Yararlanabilir

Yapılandırma kredisinden faydalanacak olan kişilerin belli başlı birtakım koşulları sağlamaları gerekiyor.

Gerekli koşulları sağlayan kişilere Halkbank borç yapılandırma kredisi verilecektir. Kredi kartı borcunuz yüzünden dara düşmüş iseniz banka şubelerine müracaat ederek düşük faizli kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borçlarına ilişkin başlatılan kampanya vatandaşlar tarafından yoğun talep gördü. Borçlu vatandaşların kimisi borcu borç ile kapatmak olarak algılayarak kredi başvurusunda bulunmadı, kimisi de düşük faiz fırsatını kaçırmak istemedi. Başlangıçta Ziraat Bankasının verdiği bu kredilere yoğun başvuru talepleri oldu. Daha sonra Vakıfbank ve Halkbank ile devam eden kredi fırsatları için bu bankalara da başvuru yapılmaya başlandı. Ziraat Bankası diğer bankalardan farklı olarak borç yapılandırma kredisi verdikten sonra kredi kartlarının iptal edilmesi talebinde de bulunuyor.

Halkbank tarafından verilen kredilerden faydalanmak için kişilerin kredi kartı borçları için kartların asgari tutarlarını ödemiş veya ödeme yapılmamış olmasa da borçların takibe düşmemiş olması gerekiyor. Kredi kartlarının gecikme faizleri şu an %2,75 olduğu biliniyor. Ancak Halkbank tarafından verilen yapılandırma kredisinin faiz oranı 24 aya kadar yapılan vadede %1,10 oranında 60 aya kadar yapılan vadelerde ise %1,20 faiz oranı ile kullandırılmaktadır. Bu sebeple verilen bu krediler oldukça avantaj sağlamaktadır.

Kredi başvurusunda bulunmak için kişilerin; nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile birlikte Halkbank Şubelerine müracaat ederek başvuru yapmaları gereklidir. Başvuru yapılmasının ardından kişiler hakkında gerekli incelemeler yapılacaktır. Yapılan incelemelerin olumlu sonuçlanması neticesinde kişilere borç yapılandırma kredisi kullandırılacaktır. Kullandırılacak olan krediler için herhangi bir alt ya da üst limit olmaması da büyük bir artı olacaktır. Yani bu kapsamda 5 bin TL borcu olan için de 50 bin TL borcu olan için de kredi kullandırılacaktır. 

Yapılandırma Kredisi başvurusu nasıl yapılır

Yapılandırma kredisi başvurusundan faydalanmak için şubelere şahsen müracaat edilmesi gereklidir.

Halkbank Borç Yapılandırma Kredisi Hesaplama

Kredi için belirlenen maksimum vade 60 aydır. 24 aya kadar yapılan vadelerde %1,10 faiz oranı 60 aya varan vadelerde ise %1,20 faiz oranı uygulandığından bahsetmiştik. Bu kapsamda Halkbank tarafından verilen krediler, kredi kartı borcu ödemelerine göre daha avantajlı olmaktadır. Çekilecek olan kredi tutarlarına ve uygulanacak vadelere göre faiz oranları belirleyecek olur isek aşağıdaki tablodan kredi miktarınıza göre aylık ödeyeceğiniz taksitleri ve geri ödeyeceğiniz toplam tutarı belirleyebilirsiniz;

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Kredi Faizi (%) Aylık Ödenecek Taksit Tutarı Geriye Ödenecek Toplam Tutar
5 bin TL 6 ay % 1,10 872,25 TL 5.233,53 TL
5 bin TL 12 ay % 1,10 453,25 TL 5.439,36 TL
5 bin TL 18 ay % 1,10 313,90 TL 5.650,27 TL
5 bin TL 24 ay % 1,10 244,43 TL 5.866,37 TL
5 bin TL 36 ay % 1,20 178,96 TL 6.442,60 TL
5 bin TL 48 ay % 1,20 145,00 TL 6.960,12 TL
5 bin TL 60 ay % 1,20 125,02 TL 7.501,20 TL

10 bin TL

Kredi Tutarı Kredi  Vadesi (ay) Kredi Faizi (%) Aylık Ödenecek Taksit Tutarı Geriye Ödenecek Toplam Tutar
10 bin TL 6 ay % 1,10 1.744,51 TL 10.467,06 TL
10 bin TL 12 ay % 1,10 906,55 TL 10.878,63 TL
10 bin TL 18 ay % 1,10 627,81 TL 11.300,58 TL
10 bin TL 24 ay % 1,10 488,87 TL 11.732,88 TL
10 bin TL 36 ay % 1,20 357,92 TL 12.885,29 TL
10 bin TL 48 ay % 1,20 290,00 TL 13.920,10 TL
10 bin TL 60 ay % 1,20 250,03 TL 15.002,12 TL

Kredinin vadesi uzadıkça aylık ödenecek olan taksit tutarı azalsa da geriye ödenecek toplam tutar artacaktır. Bu sebeple kredi vadesini oldukça az tutmalısınız.

Bu bankaların yanı sıra Akbank, Garanti Bankası gibi özel bankalar da uygun vadeler ile kredi yapılandırması yapmaktadır. Bu bankalara da kredi yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.