Tarım Kredi

Halkbank Emekli Konut Kredisi 2020

12.01.2020
505

Halkbank tarafından emekli kredilerinden öğrencilere verilen eğitim kredilerine kadar birçok alanda kredi desteği sağlanmaktadır. Emekli vatandaşların da ev sahibi olmak için konut kredisine ihtiyaçları olabiliyor. Halkbank aracılığı ile verilen konut kredisinden faydalanmaları için emekli maaşlarını Halkbank’a taşımaları gerekiyor. Halkbank konut kredisinin yanı sıra 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi de vermektedir. Ancak emekli vatandaşlara Halkbank tarafından faizsiz kredi verilmemektedir. Bu yazımızda sizler için Halkbank kredi hesaplamalarını, Vakıfbank konut kredisi hesaplamalarını, anlatacağız. Tüm detaylar haberimizde.. 

Halkbank Emekli Konut Kredisi 2020

Halkbank emekli konut kredisinden faydalanacak olan kişilerin yaş durumları göz önünde bulundurulur. Bankadan bankaya çeşitlilik gösterecek olan yaş sınırları 81 yaşına kadar çıkmaktadır. Yaş sınırı adı verilmesinin bir sebebi de kredi vadesinin buna göre ayarlanacak olmasıdır. Örneğin bankanın yaş sınırı 75 ise, kredi için 36 ay yani 3 yıl vade talep ediyor ise bu kişi maksimum 72 yaşında olabilir. Bu hususta yaş sınırının yanı sıra emekli kişilerin yaş durumlarının haricinde kredi notu ve geçmişteki kredi sicili de oldukça büyük önem arz edecektir.

Bankalar mevcut emekli maaşlarını bankalara taşıyan müşterilerine emekli promosyonları, uygun faiz oranlı krediler ve daha pek çok farklı avantajlar sağlamaktadırlar. Halkbankası emeklilere Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi, Emekli Mini Kredi vermektedir. Bunların yanı sıra Açık Hesap, Hesaplı Evim Konut Kredisi, Yeşil Işık Taşıt Kredisi imkanı da sağlamaktadır. Banka tarafından verilen bu kredilere SMS aracılığı ile, İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden, ATM’lerden veya Halkbank şubelerinden yapabilirsiniz. Halkbank emeklilere ayrı olarak konut kredisi vermemektedir. Hesaplı Evim Konut Kredisi adı ile verdiği konut kredilerini maksimum 120 aya kadar vade yapmakta %1,77 faiz oranı ile sağlamaktadır. Banka 80 yaşına kadar olan emeklilere kredi vermektedir.

Halkbank emekli konut kredisi

Halkbank emekli konut kredisi veriyor.

Halkbank Emekli Konut Kredisi İçin Gerekli Koşullar

 1. Kişilerin emekli kredisinden faydalanmaları için 80 yaşını aşmamış olması gereklidir. 
 2. Maaşını Halkbank üzerinden almıyor ise aylık gelir durumunu gösteren bir belgeyi bankaya sunmalıdır.
 3. Kredi notunun riskli grupta yer almıyor olması da talep edilen şartlar arasındadır.
 4. Kişi geçmişte ödenmemiş veya gecikmiş borçlar dolayısı ile kara listeye düşmemiş ve icralık olmamış olması gereklidir.
 5. Alınacak olan konutun tapuda mesken olarak geçiyor olması gerekiyor.
 6. Haklbank tarafından verilen konut kredisi için belirlenen maksimum vade 120 aydır. Ancak emekli vatandaşlar yalnızca belirlenen yaş limitine göre vade uygulamasına tabii tutulacaktır.

Halkbank emekli vatandaşlar için ayrı bir kategori altında yalnızca Emekli Mini ve Mutlu Emekli Kredisi vermektedir. Tüm bunların yanı sıra bankanın diğer ürün ve avantajlarından da faydalanabilmektedir. Konut kredisi için bankanın maaş müşterilerinden talep ettiği koşullar bu şekildedir. Şartları karşılayan emeklilere konut kredisi imkanı sağlanacaktır.

Halkbank Emekli Konut Kredisi İçin Gerekli Koşullar 

Halkbank Emekli Konut Kredisi İçin Gerekli Koşullar

Konut Kredisi İçin İzlenilmesi Gereken Adımlar

 • Halkbank tarafından konut kredisinden faydalanmak için talep ettiğiniz konut kredisinin miktarını belirlemeniz gereklidir. Daha sonra bankaya konut kredisi başvurusunda bulunmalısınız. Başvuru formuna kişisel bilgilerinizi ve size ulaşabilecekleri iletişim bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak yazmanız gereklidir.
 • Banka tarafından istenecek olan evrakları Halkbank şubesine eksiksiz olarak teslim edin. Evrakları teslim etmeniz halinde banka kişiler hakkında durum değerlendirmesi yapacak ve bir tahkikat süreci başlatacaktır. Bu sürecin olumlu sonuçlanması halinde kişilere konut kredisi verilecektir.
 • Banka sizden ekspertiz ücreti talep edilecektir. Bu ücreti de ödedikten sonra raporun çıkmasını bekleyin.
 • Banka şubesinden ipotek evraklarını teslim alın ve Tapuya ulaştırın.
 • Tapu devir işlemlerinin de tamamlanarak sona ermesinin ardından gerekli evrakları tekrar bankaya gönderin.
 • Konut kredisi kapsamında verilecek olan nakit için kredi sözleşmesini imzaladıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır.

Emeklilerin konut kredisine başvuru yapmak için izleyeceği yollar ve uygulayacağı adımlar bu şekildedir. Kişilerin Halkbank Şubelerine başvuru yapmaları halinde kredi notları önemsenecek kişilere verilecek kredi tutarları ve vadeleri kişiye göre değişiklik gösterecektir.

Halkbank Konut Kredisi Gerekli Evraklar

Konut kredisinden faydalanacak olan kişilerin başvuru için hazırlaması gereken birtakım evraklar da bulunuyor. Belirlenmiş olan evraklar ile birlikte Halkbank şubelerine konut kredisi için başvuruda bulunulması gereklidir. Gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Başvuru sahibine ait T.C kimlik kartı ve bir adet fotokopisi,
 2. Satın alınacak olan konutun kat mülkiyetli tapusu eğer yok ise de kat irtifakı tapusu,
 3. İkametgah belgesi ya da fatura,
 4. Şahsın düzenli bir gelirinin bulunduğunu belirten bir adet gelir belgesi (Emekliler için emekli aylık dökümü),
 5. Bankadan talep edilecek olan diğer evraklar

Gerekli evraklar genel olarak bu şekildedir. Banka gerekli gördüğü halde farklı evraklar da talep edebilecektir. Kişinin kredi notuna ve gelir durumuna bağlı olarak kefil ya da ipotek de talep edilebilir.

Halkbank Konut Kredisi Gerekli Evraklar

Halkbank Konut Kredisi Gerekli Evraklar

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama

Bankalar genel anlamda emeklilere özel pek çok kampanya hazırlamış ve ayrıcalıklı avantajlar eşliğinde sunmaktadır. Ziraat Bankası emekli konut kredisi verse de Halkbank ayrı bir şekilde emekli konut kredisi vermemektedir. Konut kredisi kampanyasını tek bir kategori altında veren bankanın maksimum vadesi 120 ay olarak biliniyor. Faiz oranı ise %1,77 olarak belirleniyor. Kredi için belirlenen tahsis ücreti ise 500 TL‘dir. Örnek bir hesaplama tablosu oluşturacak olursak;

Kredi  Tutarı Kredi Vadesi (ay) Uygulanacak Faiz Oranı (%) Aylık Ödenecek Olan Taksit Tutarı Geriye Ödenecek Olan Toplam Tutar
100 bin TL 36 Ay Yüzde  0,99 3.315,70 TL 119. 340 TL
100 bin TL 48 Ay Yüzde  0,99 2.627,50 TL 126,120 TL
100 bin TL 60 Ay Yüzde  0,99 2.218,39 TL 133,080 TL
100 bin TL 120 Ay Yüzde  0,99 1.427,78 TL 171.240 TL
200 bin TL 36 Ay   Yüzde  0,99 6631,40 TL 238,716 TL
200 bin TL 48 Ay Yüzde  0,99 5.254 TL 252,192 TL
200 bin TL 60 Ay Yüzde  0,99 4.436 TL 266,166 TL
200 bin TL 120 Ay Yüzde  0,99 2.855 TL 342,600 TL

Görüldüğü üzere Halkbank tarafından verilen konut kredilerinde vade uzadıkça aylık ödenecek olan taksit tutarı azalıyor. Ancak aynı oranda geriye ödenecek olan toplam tutarda artış gözlemleniyor. Bu kapsamda da az vadeli olarak kredi çekmek daha mantıklı oluyor. Halkbank bütün kredi hesaplamaları için linke tıklayabilir, ihtiyaç ve taşıt kredileri için de hesaplamaları inceleyebilirsiniz.

Halkbank Emeklilere Faizsiz Kredi

Bankalar emeklilere özel pek çok kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak emeklilerin bu avantajlardan faydalanmaları için bazı bankalar maaşlarını mevcut bankalara taşımalarını talep edebiliyorlar. Örneğin PTT aracılığı ile emeklilere sağlanan uygun faiz oranlı krediler için emeklilerin maaşlarını PTT’ye taşıyarak oradan almaya devam etmeleri gereklidir. Halkbank tarafından emeklilere İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi ve Taşıt Kredisi gibi ürünler verilmekte olup aynı zamanda diğer alternatif avantajlardan da yararlandırılabilmektedirler.

İhtiyaç kredisi kapsamında Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ve Emekli Mini Kredisi verilmektedir. Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisinin maksimum vadesi 36 ay olmakla beraber 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sağlanmaktadır. Kredi için belirlenecek olan faiz oranları ise tahsis ücretlerine göre değişiklik göstermektedir. Emekli Mini Kredisi ise emeklilerin küçük çaplı ihtiyaçları için verilmekte olan 5 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır. Kredi için uygulanan faiz oranı %1,90 olup yalnızca emeklilere özel hazırlanmıştır. Emeklilere faizsiz kredi verilmemektedir.

Halkbank Emeklilere Faizsiz Kredi

Halkbank emeklilere faizsiz kredi verilmemektedir.

 Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Kendi evinizin sahibi olmak için Vakıfbank tarafından verilen Sarı Panjur Ev Kredisine başvuru yapabilir 120 aya varan vadeler ile konut kredisinden faydalanabilirsiniz. Ödemelerde de kolaylık sağlayan banka aylık eşit taksitli veya artan ya da azalan taksitli ödeme seçenekleri sunuyor. Kredi başvurusu için şubeleri ziyaret edebilir, Vakıfbank Çağrı Merkezi’ni arayabilir veya İnternet ya da Mobil Bankacılığı kullanabilirsiniz.

 • Kredinin tutarı 10.000 TL-1.200.000 TL‘ye kadar olması halinde 3 aydan 120 aya kadar olan vadede %0,79 oranında faiz,
 • Kredinin tutarı 1.200.001 TL ve üzeri olması halinde ise 3 aydan 120 aya kadar olan vadede % 0,79 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır.

Ayrıca anlaşmalı firmalardan yapacağınız konut alımlarında %0,98 faiz oranı uygulanacaktır.

En yakın Halkbank Şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte müracaat ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.