Tarım Kredi

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

24.01.2020
113

Bedelli askerlik hizmeti tamamlamak isteyenlerin krediye ihtiyacı oluyor. Askerlik bedelinin karşılanması amacı ile bankalar tarafından başlatılmış olan kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyalar ile bankalar, düşük faizler ile kredi vermektedir. Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Halkbank’ tır. Halkbank şubelerine giderek kredi başvurusu yapmanız durumunda istediğiniz tutarda kredi alabilirsiniz. İçeriğimizde bankaların faiz oranları ile ilgili yaptığımız hesaplamalardan yararlanabilirsiniz. 

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Yeni Askerlik Düzenlemesi

2020 yılında askerlik hizmeti ile ilgili düzenlemeler yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıl bankalar tarafından verilen bedelli askerlik kredileri ile vatandaşlarımız 15 bin TL. karşılığında 21 gün askerlik hizmeti yapmıştı. Bedelli askerlik sürecinin devam edeceği söylenirken askerlik süresi ile ilgili de düzenlemelerin olduğu ve sürecin kısaltılacağı ile ilgili haberler basında yer almaya devam etmektedir. Genel Kurmay Başkanı tarafından yapılan açıklama ile askerlik hizmetinin süresinin kısaltılacağı ve isteyenlerin bedelli askerlik hizmetinden yararlanacağı bildirildi.

Askerlik hizmetinin artık 9 ay olması, ilk 3 ayının zorunlu olarak herkes tarafından yapılması, kalan 6 ayın isteyen kişiler tarafından borçlanılması konusu gündemdedir. 4 yıllık fakültelerden mezun olanlar bildiğimiz gibi askerlik hizmetlerini kısa dönem olarak yapıyorlar. Yeni askerlik düzenlemesi ile birlikte askerlik süresi herkes için aynı olacak. Fakat 3 ayı tamamladıktan sonra kalan 6 aydan bir bedel karşılığında muaf olunabilecek.

Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) askere gidecekler ve bedelli askerlik başvurusu yapanlar için 2000/1 celp döneminde askerlik yerleri sorgulama ekranı bugün açılacak e Devlet üzerinden askerlik yerinin sorgulaması yapılabilecek. İşte, 2020 askerlik celp yerleri sorgulama ekranı üzerinden askerlik yerini öğrenebilirsiniz.

Askerlik Hizmeti 2019

Askerlik Hizmeti 2020

Geçtiğimiz yıllarda askerlik hizmeti ile ilgili yaşın daha da yükseleceği söylenmekteydi. Ancak verilen dilekçelerde genel olarak 25 yaş göze çarpıyordu. Bunun için belirlenen yaş 25 olurken bedelli askerlik hizmeti de 21 güne indirildi.

Askerliğin tek tip olarak değişmesi sayesinde uzun ve kısa dönem ayrımı olmadan silah altına alınan tüm er ve erbaşlar 6 ay sürecek olan askerlik hizmetinin ardından terhis olabilecek. Dövizle askerlik hizmetine tabi olan erler 31 bin lira karşılığı Euro ödeyerek askerlik hizmeti tamamlamış sayılacak. Terhis olmak istemeyen askerler ise ihtiyaca göre 6 ay boyunca ücretli olarak askerlik hizmetini tamamlacak. Ayrıca Ziraat Bankası bedelli askerlik kredisi vermektedir.

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın finansman ihtiyaçlarına çözümler sunan bankalardan bir tanesi de Halkbank’ tır. Banka tarafından 60 aya varan vadeler ile kredi verilmektedir. Krediye uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,12 olacaktır.

Faiz Oranı  Aylık Taksit
Halkbank  12 Vadeli 35.054 TL 1,12 3.182,60
Halkbank 24 Vadeli 35.054 TL 1,12 1.718,50

Bedelli askerlik kredilerinden yararlanabilmeniz için banka tarafından bazı şartların yerine getirilmesi talep edilebilir. Bu şartlardan bir tanesi bankaya düzenli gelir sunmak olacaktır. Belgelenebilir geliri olmayanların kredi başvuruları kabul edilmeyecektir. Diğer şart ise kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Şayet kredi notunuz düşükse yine muhtemelen kredi başvurunuz reddedilecektir.

Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Geçtiğimiz yıl bedelli askerlik kredisi için belirlenen tutar 15 bin TL idi. Bu yıl bedelli askerlik ile ilgili tutarlar belirlendiğinde bankaların  kredileri de güncellenecektir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu da yaparak kart limiti dahilinde nakit avans çekebilirsiniz.

Halkbank Kredi Hesaplaması

5 bin TL, 10 bin TL ve 15 bin TL tutarlı krediler için örnek hesaplamalar yaptık. Aylık taksit tutarları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Aylık Taksit Tutarı
5 bin TL 12 ay 454,98 TL
5 bin TL 24 ay 246,16TL
5 bin TL 36 ay 177,17 TL
5 bin TL 48 ay 143,14TL
10 bin TL 12 ay 909,96 TL
10 bin TL 24 ay 492,31 TL
10 bin TL 36 ay 354,34 TL
10 bin TL 48 ay 738,47 TL
15 bin TL 12 ay 1.364,94 TL
15 bin TL 24 ay 738,47 TL
15 bin TL 36 ay 531,51 TL
15 bin TL 48 ay 429,42 TL

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu

Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. Kredi talebi ile banka şubelerine gitmeniz durumunda size kredi talep formu verilecektir. Bu formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra aşağıdaki evraklar ile birlikte bireysel müşteri temsilcinize teslim etmeniz gerekmektedir.

  • T.C. kimlik belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Gelir belgesi
  • Son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz faturası
  • Askerlik şubesinden alınacak belge gerekiyor. Bu evrakların yanı sıra banka tarafından kefil ya da herhangi bir belge talep edilebilir.
Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu 

Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi Başvurusu

Banka tarafından başvurunuz değerlendirilecektir. Kredi notunuzun yüksek olması, sicilinizin temiz olması banka tarafından başlatılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanmasına sebep olacaktır. Banka kredi talebinizi değerlendirdikten sonra olumlu karar verirse kredilendirilirsiniz. Kredi notunuza göre ipotek tesisi gibi yöntemler ile de kredi almanız mümkün olacaktır. Ayrıca bedelli askerlik hizmeti konusu gündeme geldiğinde şayet banka tarafından verilen güncel bir bedelli askerlik kredisi kampanyası bulunmuyor ise, ihtiyaç kredisi de çekebilirsiniz. İhtiyaç kredilerinin faiz oranlarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 Halk Bankası kredi çekmek için gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli askerlik kredisi bankaların geneli tarafından verilmektedir. Ancak bankaların başlattıkları böyle bir kredi kampanyası yoksa ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

İş Bankası : Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Türkiye İş Bankası olmaktadır. Banka bedelli askerlik ödemeleri için müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Bu anlamda verilen kredilerin vadeleri 36 ay olmaktadır. Kendinize uygun ödeme planını tercih ederek siz de bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Banka tarafından kredi hesaplama aracı oluşturulmuştur. Bu araçtan yararlanarak kredi hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. Formu doldurarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası : Ziraat Bankası çiftçi, emekli, çalışan gibi her türden müşterisini desteklediği gibi gençlerimizin askerlik vazifelerinin bedelli olarak yapılması için gerekli olan finansmanın sağlanması hususunda da destek vermektedir.  Bedelli askerlik vazifesinin tamamlanması amacı ile Ziraat Bankası tarafından 15 bin TL’ ye kadar olan krediler 36 ay vadeli olarak kullandırılacaktır. Ayrıca gençlerin krediyi daha kolay ödemeleri ve ilk aylarda ödeme konusunda sıkışmamaları adına banka tarafından belirlenmiş olan 3 ay ödemesiz dönemler bulunmaktadır. Kredi başvuruları banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından sunulan bedelli askerlik kredisinin faiz oranı yüzde 1,98 olarak belirlenmiştir. Kredi başvuruları için size en yakın Ziraat Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Enpara.com : QNB Finansbank’ ın sanal şubesi olan enpara.com aracılığı ile bedelli askerlik kredilerinizi alabilirsiniz. Buradan çekeceğiniz kredilerden herhangi bir şekilde ekstra ücret, masraf vb. talep edilmemektedir. Masrafsız bir banka olduğundan dolayı maliyetler düşük olmaktadır. Fakat faiz oranı yüksektir. 60 ay vade ile yüzde 1,25 faiz oranıyla kredinizi çekebilirsiniz. 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 916,80 TL olurken toplamda 11.001,60 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Fakat dosya masrafı vb. olmamasından dolayı tercih edebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası : Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası’ dır. Türk Ekonomi Bankası’ nın vadeleri 36 ay olmakla birlikte faiz oranları yüzde 0,98 olacaktır. Kredi başvurusu için gerekli belgeler arasında T.C. kimlik belgesi ve gelir belgesi talep edilmektedir. Serbest meslek çalışanları için vergi levhası gerekmektedir. Bankaya düzenli geliriniz olduğunu kanıtlamanız durumunda kredi alabilirsiniz. Kredi başvurunuzu internet bankacılığı aracılığı ile de yapabilirsiniz.

TEB Bedelli Kredisi

TEB Bedelli Kredisi

Akbank : Bedelli askerlik kredisi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Akbank’ tır. 18 yaşını dolduran ve banka tarafından başlatılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması üzerine kredilendirilirsiniz. Gelir belgesi, ikametgah belgesi vb. belgeler sunarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka tarafından uygun faiz oranı ile sunulmaktadır  olacaktır. 48 ay vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. 15 bin TL kredinizi Akbank’ tan çektiğinizde aylık taksit tutarları aşağıdaki gibi olacaktır.

Vade süresi Toplam Ödenecek Tutar Aylık Taksit Tutarı
6 ay 16 bin 356 TL 2 bin 713 TL
12 ay 17 bin 507 TL 1,452 TL
24 ay 19 bin 905 TL 826 TL
36 ay 22 bin 522 TL 623 TL
48 ay 25 bin 086 TL 521 TL

Vade ile aylık taksit tutarı doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Siz de bedelli askerlik hizmetinde kullanabileceğiniz nakit ihtiyaçlarınız için Akbank şubelerine uğrayabilirsiniz. Vakıfbank bedelli askerlik kredisi veriyor.

2020 yılında bedelli askerlik ile ilgili düzenlemeler yasalaştığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bankalar tarafından başlatılacak olan kredi kampanyaları ile siz de bedelli askerlik için gerekli olan finansmanı sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.