Tarım Kredi

Erken Kapama Kredisi Veren Bankalar (2020 Düşük Faiz)

Erken kapama kredisinin bir diğer adı da borç kapatma kredisidir. Bankaların borç kapatma kredilerine başvuru yaparak tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz. Şekerbank, Vakıfbank, Denizbank, Finansbank, Akbank, Ziraat Bankası gibi bankalar borç kapatma kredisi için imkan sağlamaktadır. Peki borç kapatma kredisi kimlere verilir? Detaylar içeriğimiz de.. 

Erken Kapama Kredisi Veren Bankalar (2020 Düşük Faiz)

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç kapatma kredisi, bankaların borçlu kimselere sağladığı bir çeşit avantaj kredisidir. Bu kredi sayesinde bankalara olan borçlarınızı tek bir bankada toplayarak ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi kimlere verilir

Borç kapatma kredisi 18 aşını doldurmuş kişilere verilmektedir.

 Borçların ödeme günü geldiğinde eğer gerekli ödemeleri yapamazsak bu işlem yasal süreçler, avukatlar, icra durumları ve haciz işlemi ile sonuçlanabilir. Zamanında ödenemeyen borçlar vatandaşları hem psikolojik anlamda hem de gecikme faizlerinden dolayı finansal anlamda etkilemektedir. Bankalar da vatandaşları maddi anlamda sıkıntıdan kurtarmak amacı ile borç kapatma kredisine imkan sağlamaktadır. Vatandaşlara, bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını ödemeye teşvik etmek amacı ile verilen bu kredi ile borçlar talep edilen vadelerde uzatılmakta ve daha basit ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Kişiler borçlarını bu kredi ile transfer yaparak tek bir bankada toplayabilirler. Borç kapatma kredilerine 18 yaşını doldurmuş olması gereklidir. 18 yaşını doldurmuş olan kişiler ihtiyaç kredisi kapsamında verilen bu krediden yararlanabilecektir. Bankalar kişilerden tahsil edemediği borçları Varlık Şirketlerine devretmektedir. Varlık şirketine devredilen borçlar hakkında bilgi almak için linke tıklayarak içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Farklı yerlerde olan borçları toparlamak ve hepsine ayrı ayrı ödeme yapmak her zaman için daha zordur. Borç kapatma kredileri borçlu kimselere kolaylık sağlamak adına bankadan alınacak olan kredinin faizleri de eklenerek tüm borçların tek bir bankada toplanması anlamına gelir. Bu kredilerin faiz oranlarını ve vadelerini bankalar kendileri belirlemektedir. Bankalar genel olarak bu kredilerin faiz oranlarını düşük tutmaktadır. Bankaların verdiği borç transfer kredilerinden yararlanmak için bankalar ile görüşme sağlayarak transfer konusunda ikna kabiliyetinizi kullanmalısınız. Bankaların belirli bir bütçeleri bulunmaktadır. Borç kapatma kredisi için başvuru yapmanız halinde kendi durumlarını ve yıllık bütçelerini değerlendirecek ve yapılan durum değerlendirmesinin ardından talep edilen kredi için onay verilecek veya verilmeyecektir.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar borç kapatma kredilerini kendilerinin belirlediği faiz oranları ile vererek kendi çıkarları doğrultusunda hazırlamaktadır. Borç kapatma kredisinden faydalanacak olan kişilere bankalarda yeni bir kredi kontratı imzalamakta olup yeni faiz oranları, vadeler ve ödeme planı hazırlanmaktadır. Yürürlüğe giren yeni yasa ile birlikte borçlulara 60 ay vadeli olarak  yapılandırma imkanı verilmektedir. Kredi borçları için verilen 60 ay vadeli yapılandırma kredisi hakkında detaylı bilgi almak için Avukata düşen kredi borcunu yapılandırma isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borç kapatma kredileri kişilere kolay ödeme avantajı sağlamak adına verilmektedir. Borcunu ödeyemeyen, ödemelerde zorluk çeken ve diğer bankalarda bulunan borçlarının hepsini bir araya toplamak isteyen kişilere verilmekte olan bu kredi için Ziraat Bankası, Denizbank, Şekerbank gibi bankalara başvuru yapabilirler. Bankalar borç kapatma kredisini ihtiyaç kredileri ve taşıt kredileri için vermektedir. Konut kredileri bu kapsama dahil edilmemiştir. Transfer işlemlerinde borcun tamamının kapatılması gerekli olmaktadır. Borçtan daha az tutarlarda kredi miktarı verilmemektedir. Bu krediden faydalanmak için diğer bankalarda bulunan borçların dekontlarının temin edilmesi gereklidir. Borç kapatma kredilerine başvuru için şu koşulların sağlanması gerekmektedir;

  • Kredi yalnızca ihtiyaç ve taşıt kredileri için verilmekte olup konut kredileri bu kapsama girmemektedir. 
  • Borç kapatma kredisi için kişilerin gerekli evraklar (nüfus cüzdanı, düzenli bir gelirin olduğunu belirten bir gelir belgesi, ikametgah belgesi, başvuru yapacak olan kişinin adına kayıtlı güncel fatura vb.) ile birlikte şahsen başvuru yapmaları gereklidir.
  • Kredi notu da bu hususta önemli olabilir.

Banka tarafından daha farklı koşullarda talep edilebilir. Detaylı bilgileri banka şubelerinden öğrenebilirsiniz. Başvuru değerlendirilmesi yapılırken istenecek olan genel şartlar bu şekildedir.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Ziraat Bankası tarafından Ocak ayında bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında kredi kartı borcu olan kişiler borçlarını tek bir çatı altında toplayabilsinler diye 24 aya kadar %1,10 faiz oranı ile, 60 aya varan vadelerde %1,20 faiz oranı ile Birleştiren İhtiyaç Kredisi verilmektedir. Ziraat Bankası tarafından başlatılan bu kampanyaya başvuru yaparak uygun faiz oranları ile tüm kredi kartı borçlarınız için verilen yapılandırma kredisinden faydalanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için kişilerin mevcut düzenli bir gelirinin olması gereklidir. Kredi başvurusu için talep edilen şartları Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma hakkında bilgi alabilirsiniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank’da diğer bankalarda borcu olan vatandaşlar tek bir banka altında borçlarını toplayabilsinler ve daha kolay ödeme yapabilsinler diye kredi kartı borçlarını Axess’e aktarmak için olanak sağlıyor. Taksitli Borç Transferi adı ile verilen bu kredi uygun faiz oranları ve masrafsız olarak kullandırılmakta olup 12 aya varan vade seçenekleri ile kolay ödeme imkanı tanıyor. Taksitli Borç Transferi için uygun görülmüş olan faiz oranı %1,40 olarak belirlenmiştir. Krediye başvuru yapmak için Akbank Direkti cep telefonlarınıza indirebilir ya da Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Akbank Direkt üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız.

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Akbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi

Vakıfbank 18 ay vade seçenekleri ile 20 bin TL’ye kadar Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra 3 ay ertelemeli ödeme imkanı da tanıyor. Talebinize göre eşit taksitli ödeme ya da aylık değişken ödeme seçenekleri de ayarlanabiliyor.

Yanındaki yalnızca kredi kartı borçlularına değil takipteki kredi borçlularına da faiz sıfırlama desteği vermektedir. Vakıfbank’ın avantajlı dünyasına katılmak ve hazırlanan kampanyalardan yararlanmak için en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret ederek tüm borçlarınızı Vakıfbank çatısı altına toplayabilirsiniz. Vakıfbank  kredi kartı borcu kapatma kredisi alarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Şekerbank Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi imkanı sağlayan bankalardan bir tanesi de Şekerbank olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz borçlarınızı uygun faiz oranları ile rahat rahat ödeyebilin diye Şekerbank 60 aya varan vadeler ve % 1,39 faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır. Tüm borçlarınızı Şekerbank üzerinde toplayarak ödemelerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi için belirlenmiş olan maksimum limit 100 bin TL olup 500 TL tahsis ücreti talep edilmektedir. Kredi hesaplaması yapmak için Şekerbank resmi web sitesini ziyaret edin. Başvuru için ise Şekerbank şubelerine şahsen müracaat etmeniz gereklidir.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Borçları Birleştirin Ödemeleri Kolaylaştırın‘ sloganı ile borç kapatma kredisine olanak sağlayan bankadan kredi alarak bütün borçlarınızı Finansbank üzerinde toplayabilirsiniz. Kullandırılan kredi için uygun faiz oranları belirlenmiş olup 60 aya varan vade imkanı sunulmaktadır. Bankalar arası yapılan EFT işleminden herhangi bir ücret talep etmemesi ile beraber kişilere uygun esnek ödeme planı hazırlanmaktadır. Borç Kapatma Kredisi kapsamında verilen kredinin faiz oranları %0,92′den başlamaktadır. Kredi hesaplaması için linke tıklayabilirsiniz. Başvuru için en yakın QNB Finansbank şubelerine müracaat etmeniz gereklidir.

Tüm borçlarınızı tek bir çatı altında toplamak istiyorsanız bankaların kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.