Tarım Kredi

3 Adımda Düşük Kredi Notuna Kredi Çekme

22.01.2020
166

Kredi notunuz düşük diye üzülmeyin. Bazı bankalar tarafından kredi notu düşük olanlara da kredi verilmektedir. Öncelikle kredi notunuzu öğrenin. Daha sonra sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların hangileri olduğunu araştırın. Kredi notu 0 olana, orta riskli olana kredi veren bankalar bu noktada size yardımcı olacaktır. Kredi notum 0, nasıl kredi çekebilirim diyenler içeriğimizden konu ile ilgili bilgi alabilirler.  

3 Adımda Düşük Kredi Notuna Kredi Çekme

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Tüketiciler, çeşitli ihtiyaçları için zaman zaman krediye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple bankaların kapısı çalan kişiler çoğu zaman elleri boş dönmektedir. Bu durumun sebebi olarak kredi notunun düşük olması gösterilebilir. Kredi notu, müşterilerin 5 yıllık banka geçmişlerini ifade etmektedir. Kredi başvurusu sonrası banka tarafından yapılan tahkikatta şahısların 5 yıl içerisinde kredi kullanıp kullanmadığı, geri ödemeleri nasıl yaptığı, kredi kartı ekstrelerini ödeyip ödemediği gibi çok çeşitli bilgilere bakılır. Her banka müşterisinin bir kredi notu bulunmaktadır.

Kredi notu öğrenmek için geliştirilmiş bir çok farklı yöntem bulunmaktadır. Ayrıca kredi çekmeye gittiğinizde müşteri temsilcisinden de kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. 5,50 + KDV karşılığında findeks üzerinden kredi notunun öğrenilmesi mümkün olmaktadır. 1 TL karşılığında da BKM express üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim

T.C. kimlik numarası boşluk DOĞUM YILI yazarak 1122’ye göndermeniz durumunda da 9 TL karşılığında kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Burada dikkat edilmesi gereken hangi kredi notlarının orta riskte kabul edildiği olmaktadır.

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

Yukarıdaki tabloda görüldüğü gibi 700 ile 1099 arasındaki kredi notları orta riskli olarak kabul edilmektedir. Bankalar genel olarak 1300 ve üzerindeki kredi notuna sahip olan müşterilerine kredi verilirler. Tabloda ifade edildiği gibi orta riskte olanların kesin olarak kredi çekemeyeceklerini söylemek mümkün değildir. Bu kişiler düzenli gelir sunmak kaydı ile bankalardan kredi çekebilir. Gelirini belgeleyemeyenler de bankalar tarafından internet üzerinden başvuru yapmak sureti ile verilen kredilere başvurabilecektir. Orta riskli grup banka şubelerine giderek gerekli evraklar ile birlikte kredi başvurusunda bulunabilir.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

 • Aktifbank – N Kolay Kredi
 • İNG Bank – E kredi
 • Akbank – Şubeye gitmeden kredi 
 • Şekerbank – SMS kredi
 • Cepteteb – İhtiyaç kredisi
 • TEB – Pratik kredi örnek olarak gösterilebilir. Bu bankalar, müşterileri tarafından yapılan kredi başvurularını kısa süre içerisinde cevaplandırmaktadır. Özellikle düşük limitteki kredi talepleri bu yöntemler sayesinde kabul edilmektedir.

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

Özellikle daha evvel bankalar ile hiçbir maddi ilişki içerisinde olmayanların kredi notu bulunmayacaktır. Kredi notu, vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açmanız, bankalardan kredi almanız, kredi kartı başvurusu yapmanız gibi durumlarda oluşmaktadır. Şayet bankada olumlu intiba bırakırsanız kredi notunuz da yüksek olacaktır. Ancak düzensiz ödemeler, ödenmeyen kredi borçları kredi notunuzun düşmesine sebep olan başlıca etkenler arasında yer almaktadır.

Daha evvelden çekmiş olduğunuz bir kredi var ödeyemediniz. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden herhangi birini kullanarak kredi notunuzu öğrendiniz. Kredi notunuz düşük ve kredi alma ihtimaliniz riskli olacaktır. Kanuni takibe girdiyseniz kara listede olduğunuz için bankalar size kredi vermek istemeyecektir. Bu durumda mevcut borçlarınızı yapılandırmanız gerekiyor. Yapılandırma işlemi, borçlarınızın temizlenmesi hususunda size yardımcı olacaktır.

Kredi notu düşük ya da kara listede olanlara kredi çekebilecekleri yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Bu yöntemleri kullanarak kredi çekebilirsiniz.

 1. Gelir durumu bankaların en çok dikkat ettiği hususlardan bir tanesidir. Belgelenebilir düzenli gelir sunmanız durumunda bankalar tarafından kredi başvurularınız kabul edilebilir.
 2. Kullanabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri kefil olacaktır. Düzenli geliri olması ve kredi skorunun risksiz olması dahilinde kefille kredi alabilmeniz mümkündür.
 3. Bankaya teminat gösterilmesi yöntemi ile de kredi çekilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle bazı bankalar tarafından verilen ipotekli krediler ile yüksek meblağlarda kredi çekilebilir. Sahip olduğunuz bir taşıt ya da konut olması mukabilinde, bu mal varlıklarınıza satılamaz şerhi koydurarak kredi çekmeniz mümkün olacaktır. Ancak kredi borcunuzu ödemediğiniz zaman ipotek olarak gösterdiğiniz mal varlığı satılacak ve borç bu şekilde tahsil edilecektir. Bu sebeple sakıncalı bir yöntemdir.
Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

Kredi Notum 0 Nasıl Kredi Çekebilirim?

3 Adımda Kredi Çekme Yöntemi

Bu adımları uygulayarak düşük kredi notuna sahip olanlar ya da kara listede olanların kredi çekebilmeleri mümkün olabilir.

1- Kredi notunuzu sorgulatın.

2- Kredi başvurusunda bulunun.

3- Bankalar kredi başvurunuzu kabul etmez ise, kefil, teminat gibi yöntemler ile şansınızı sorgulayın. Talebiniz reddedilirse, borcunuzu yapılandırma yöntemini kullanın. Ayrıca acil finansman elde edebileceğiniz, senetle altın almak, bozdurma telefon, senetle beyaz eşya almak gibi yöntemleri de kullanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ayrıca yukarıdaki yöntemleri kullanarak da kredi alabilirsiniz. Şayet banka, kredi, teminat gibi yöntemleri kabul etmiyor ise bu durumda geriye tek bir seçenek kalıyor. O da var olan borçlarınızı yapılandırmak. Özellikle 2020 yılında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan kredi kampanyaları ile vatandaşlarımıza düşük faizle kredi imkanı tanınmaktadır. Yapılan son düzenleme ile birlikte de talep eden vatandaşlarımızın var olan kredi borçları 60 aya varan vadeler ile yapılandırılacaktır.

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar 

Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

Aktifbank N Kolay Kredi

İnternet bankacılığını kullanarak banka şubelerine gitmeden, sadece başvuru formunu doldurarak kredi alabilirsiniz. N kolay kredi başlığı altında müşterilerine finansman imkanı sağlayan aktif bank kefil, teminat, belge vb. talep etmemektedir. Bu şekilde verilecek olan kredilerin üst limitleri 30 bin TL olacaktır. Ayrıca bankalar genel olarak kredi kullanan müşterilerinden diğer bankacılık ürünlerini de satın almaları talep eder. Ancak Aktifbank tarafından böyle bir şart talep edilmiyor.

Kredi Tutarı ​​Vade ​​ Faiz Oranı Taksit Tutarı Tahsis Ücreti
10 bin TL 12 ay 1,89% 961,23TL 52,50 TL
10 bin TL​ 24 ay 1,89% 544,90 TL 52,50 TL
10 bin TL​ 60 ay 1,89% 306,65TL 52,50 TL​​
İhtiyaç kredileri bilindiği gibi 60 ay vadeli olmaktadır. Ayrıca Aktifbank 52,50 TL kredi tahsis ücreti talep edecektir. Yüzde 1,89 faiz oranı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

İNG Bank E-Kredi

İNG Bank tarafından ben dijitalim diyenlere e-kredi altında başlatılan bir kredi kampanyası bulunmaktadır. Şubeye gitmenize gerek kalmadan internet bankacılığını kullanarak kredi alabilirsiniz. Bunların yanı sıra  kredi kullanabilmek için daha evvel banka müşterisi olmak gibi şartlar talep edilmemektedir. Banka, vereceği kredilerde kefil ya da teminat gibi unsurlar da talep etmeyecektir.

İNG Bank tarafından kullandırılacak olan kredinin faiz oranı da oldukça düşüktür. 36 ay vadeler ile yüzde 1,69 faiz oranı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Cepteteb İhtiyaç Kredisi

Herhangi  bir dosya masrafı ödemeden, kefil ya da teminat göstermeden kredi alabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de Cepteteb’ dir. Banka tarafından kredi notuna dikkat edilmekte olup kredi notunun yükselmesi amacı ile sunulan bazı imkanlar bulunmaktadır. Kredi notunu etkileyen unsurlar aşağıdaki gibidir;

 • Kredi kullanma yoğunluğu : %10
 • Kredi ve kredi kartını ödeme durumu : %35
 • Hesap ve borç bakiyesi : %35
 • Yeni krediler : %11
 • Diğer : %9
Cepteteb İhtiyaç Kredisi

Cepteteb İhtiyaç Kredisi

Örneğin Türk Ekonomi Bankası’ ndan bir kredi kartı alarak yapacağınız düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün olacaktır. 36 ay vadeli olarak verilen kredinin faiz oranı yüzde 1,99 olarak belirlenmiştir.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Vodafone Yanındaki Güç kredi paketi ile bireysel tüketici kredisi ve kredi kartı borcu olanlara çeşitli ödeme kolaylıkları sağlamaktadır. Başlatılan bu kampanya ile 100 bin TL’ ye kadar olan takip borçlularının faizleri sıfırlanacak ve borçlarını 12 ay vade ile kapatabileceklerdir. Kredi kartı borçlarını ödemek isteyenler ise;

 • 12 ay vadeli yüzde 1,10
 • 60 ay vadeli yüzde 1,20 faiz oranlarını kullanarak bireysel tüketici kredisi çekebilecek ve borçlarını kapatabilecektir. Takip borçlusu olanlar faiz sıfırlama kampanyasına başvuru yapabilirler.
vodafone faiz sıfırlama kampanyası

Vodafone faiz sıfırlama kampanyası

Aylık eşit taksitler ile kredinizi ödeyerek borçlarınızdan kurtulabilir ve kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırma kredisi alarak borçlarını kapatabilirsiniz.

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlere Tavsiyeler

Bankalar elbette ki kredi notu yüksek olan, düzenli gelir sunabilen müşterilerinin kredi başvurularını kabul edecektir. Daha evvel bankalardan kredi çekmiş olmanız kredi notunuzu düşürmez, bilakis yaptığınız düzenli ödemeler kredi notunuzu yükseltir. Kredi notunu yükseltmek isteyenler bu yöntemleri kullanabilirler.

 • Risk raporunuzu sürekli olarak takip edin. Bankalar ile sürekli olarak ilişki halinde olan müşterilerin kredi notlarını sürekli olarak incelenir. Kredi notunuzun düşürülmesi durumu bankaların elinde olmaktadır.
 • Kredi kartı kullanıyorsanız, kartınıza ait borçları ödemeye başlayın. Hatta bu borçları sıfırlayın. Bir takvim yılı içerisinde 3 defa asgari tutarın aksatılması durumunda kredi kartları kullanıma kapatılmaktadır. Bu yöntemden kurtulmak için yapılması gereken elbette ki borçları kapatmak olacaktır.
 • Kredi kartınız yoksa bankadan bir adet kredi kartı alın ve düzenli olarak ödeyin. Kredi notunuzun yükseldiğini göreceksiniz.
 • Kredi borcunuz var mı? Varsa bu borçları en kısa zamanda kapatma yoluna gidin. Kapatma imkanınız yoksa bankaların faiz oranlarını inceleyerek size en uygun faiz oranını sunan bankadan yapılandırma kredisi çekebilirsiniz ya da borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Ancak yapılandırma yapmanız dahilinde yine taksitlerinizi vadesi geldiğinde ödemeniz gerekecektir.
Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlere Tavsiye

Kredi Notunu Yükseltmek İsteyenlere Tavsiye

 • Cüzi miktardaki ihtiyaçlar için hemen kredi çekme yöntemini kullanmayın. Bu durum kredi notunuzun düşmesine sebep olacaktır.
 • Kredi kartı limitlerinizi inceleyin. Şayet düşükse ve düzenli geliriniz varsa bankalara başvurarak limit artırma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu durumda kredi notunuz da artacaktır.
 • Faturalarınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatları bir gün işinize yarayabilir. Verdiğiniz bu talimatlar ile kredi notunuz yükselecektir.

Bankalar kredi  notu düşük olan kişilere kredi verirken kefil, teminat gibi unsurlar talep etseler kara listede olan kişilerin kredi çekmeleri oldukça zor olmaktadır. Acil para bulmak için kullanılan pek çok yöntem vardır. Bu yöntemleri kullanarak da acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Şayet bankalar size kredi vermek istemiyorsa, borçlarınızı yapılandırın. Ancak kesinlikle yasal olmayan yöntemlere başvurmayın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.