Tarım Kredi

Denizbank Hayvan Kredisi 2020 Şartları

20.01.2020
198

Denizbank tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösterecek olanlara hayvan kredisi, traktör kredisi, arsa kredisi imkanı sağlıyor. Ayrıca çiftçi kredisi ve çiftçi konut kredisi veriyor. Denizbank’ın yanı sıra Şekerbank, Ziraat Bankası, Finansbank gibi bankalar da belirli şartları sağlayan kişilere  hayvancılık kredisi veriyor. Bu yazımızda sizler için hayvancılık ve çiftçi kredisi şartlarını, faiz oranlarını inceleyeceğiz. Detaylar içeriğimiz de.. 

Denizbank Hayvan Kredisi 2020 Şartları

Denizbank hayvancılık kredisi ile köyüne dönmek isteyen ve hayvancılık alanında faaliyet göstererek geçimini sağlayacak olan kişilere finansman desteği olması adına hayvan kredisi vermektedir. Kredi kapsamında süt hayvanı alımına ve besi hayvanı alımına kredi vermekte olup hayvancılık için gerekli olan ekipmanların alımı için de finansman desteği sağlamaktadır. Hayvancılık kredisinin yanı sıra;

 • Traktör ve Tarımsal Ekipman Kredisi,
 • Arazi Alım Kredisi,
 • Sera Yapımı ve Modernizasyon Kredisi,
 • Damla Sulama Kredisi,
 • İyi Tarım Uygulamaları Kredisi kullandırmaktadır.

Hayvancılık alanında gerekli olan ekipmanların temin edilmesine yönelik olarak kullandırılan kredilerde süt hayvancılığı ile uğraşan yetiştiricilerin ve tarımsal alanda faaliyet gösteren işletmelerin oluşan harcamalarını düşürmeye ve kazançlarını yükseltmeye yönelik olarak sağlanmaktadır. Soğutma tankı, süt sağma sistemleri gibi ekipmanlara finansman desteği sağlamak amacı ile 5 yıla varan vade seçeneği ile kullandırılmaktadır. Banka tarafından tahsis edilecek olan kredi proforma fatura bedelinin maksimum %75’i kadar kullandırılmaktadır.

Süt hayvanı alımı için verilen kredilerde ise yetiştiricilerin ve işletmecilerin süt sığırı almaları için gereksinim duydukları finansman desteği sağlanmaktadır. Verilen kredi için maksimum 60 ay vade yapılmaktadır. Tahsis edilecek olan kredi tutarı ise proforma fatura bedelinin maksimum %75′i kadar olmaktadır.

Besi hayvan alımıiçin kullandırılan krediler de besi sığır alımı için verilmektedir. Besi hayvancılığı kredisinin maksimum vadesi 12 ay olup, 6 ayda bir ödemeli olarak verilmektedir. Banka tarafından tahsis edilecek olan kredi proforma fatura bedelinin maksimum %75’i kadar verilmektedir.

Denizbank Hayvancılık Kredisi

Denizbank hayvancılık kredisi veriyor.

Denizbank hayvancılık ve hayvancılık için gerekli olan ekipmanlar için bu kredileri sağlamaktadır. Kredilere kişilerin kazançlarına göre ayda, 3 ayda, 6 ayda, 9 ayda ve 12 ayda bir ödeme imkanı sağlanıyor. Bunun yanı sıra hasat tarihlerinde ödeme yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için en yakın Denizbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Bu hususta kredi notunuz ve gelir durumunuz önem arz edecektir. Hakkınızda yapılacak olan değerlendirmeler sonucu olumlu çıkması halinde kredi kullanımınıza olanak sağlanacaktır. Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi faiz oranlarını da inceleyebilirsiniz. Özellikle Ziraat Bankası tarafından verilen kredilerin faiz oranları diğer bankalara göre oldukça uygun olmaktadır.

Denizbank Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Denizbank tarafından tarım ve hayvancılık alanında işletme kurmak ve geçimini bu yönde sağlamak isteyen kişilere kredi kullandırılarak finansman desteği sağlanıyor. Kullandırılan krediler için uygun ödeme seçenekleri ve uzun vadeler uyarlanabiliyor. Bunun yanı sıra uygun faiz oranları belirlemiştir. Faiz oranları ve uygulanacak vadeler Denizbank şubelerinde kişiye özel olarak belirlenecek olup ödemelerde sağlanacak krediler için de şubeden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Başvuru için gerçek kişilerin hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir; 

 • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, 
 • Çiftçi Kayıt Sistemi- Çiftçilik Belgesi, 
 • Başvuru sahibinin yaşadığı yerin İkametgah Belgesi,
 • Taşıt ya da traktör ruhsatı,
 • İmza beyannamesi,
 • İşletmeyi teşvik etmek amacı ile tapu kontratı ya da kira sözleşmesi belgeleri gereklidir.
Denizbank Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Denizbank Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Bu evrakları hazırlayarak Denizbank Şubelerine müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işleminden sonra hakkınızda bir araştırma ve değerlendirme yapılacaktır. Olumlu sonuçlanması halinde kredi kullanımınıza olanak sağlanacaktır. Ayrıca Halkbank çiftçi kredisi faiz oranlarını da inceleyebilir ve bu bankadan da kredi alabilirsiniz.

Denizbank Arsa Kredisi

Denizbank hayvancılık kredisinin yanı sıra işletmelerin kurulacağı arazinin alımı için de kredi imkanı sağlamaktadır. Kullandırılan bu kredi ile üreticilerin tarım ve hayvancılık alanında işletmelerini, banka tarafından verilen kredi sayesinde finanse ederek, yetiştiricilerin işlemlerini kolaylaştırmak amaçlanmaktadır. Temin edilecek olan yeni arazi için finansal destek sağlayan banka maksimum 60 ay vade uygulamaktadır. Kullandırılan kredi ekspertiz değerinin maksimum yüzde 50’si oranında sağlanmaktadır.

Denizbank Traktör Kredisi

Tarım alanında faaliyet gösteren üreticilerin işletmelerinde olacak olan faaliyetlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için traktör ve tarımsal ekipman kredisi vermektedir. Gerekli olan finansman desteğini sağlamak adına 60 aya varan vade seçeneği ile kredi kullandırılmaktadır. Traktör kredilerinde Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere sıfır traktörlerde fatura bedelinin, 2. el traktörlerde ise kasko bedelinin %75’ine kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Yani bu kapsamda 40 bin TL’lik bir traktör alımınız için 30 bin TL kredi tahsis edilecektir. Vakıfbank traktör kredisi hesaplaması için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Denizbank Traktör Kredisi

Denizbank Traktör Kredisi

Denizbank Çiftçi Kredisi Şartları

Tarımsal kalkınmayı ve üretimi desteklemek adına çiftçilere gereksinim duydukları finansal destek bankalar nezdinden veriliyor. Ancak çiftçilerin verilen bu kredilerden faydalanmaları için bazı koşulları sağlamaları gerekiyor. Gerekli koşulları sağlayan çiftçilerin talepleri geri çevrilmemektedir. İşletme kurmak ya da var olan işletmemi geliştirmek istiyorum ancak gerekli sermayeyi nereden bulacağım diyorsanız en yakın Denizbank şubesini ziyaret edebilirsiniz. Denizbank’ın yanı sıra Ziraat Bankası’da çiftçi kredisi vermektedir. Bunun yanı sıra çiftçilere sağlanan hibe kredilerinden de yararlanabilirsiniz. Denizbank çiftçi kredisine başvuru yapmak için şu koşulların sağlanması gereklidir;

 • Başvuru yapacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması,
 • Çiftçi Kayıt Sistemi‘ne kaydının bulunması ve çiftçi belgesine sahip olması,
 • Çiftçi ilk kez bir işletme kurulumu gerçekleştirecek ise arazinin bulunduğu yer içi izin belgesi,
 • İşletmenin kurulacağı yerin vergi levhası olması, 
 • Bankada bulunan kredi notunun riskli durumda olmaması,
 • Şahsın düzenli bir gelire sahip olması, 
 • Okuma ve yazma biliyor olması,
 • Geçmişteki bankacılık sisteminde kara listeye düşmemiş ve kırmızı kalem yememiş olması,
 • Çiftçi arazi alımı için kredi kullanacaksa mevcut arazinin ipotek altında ve hacizlik olmaması,
 • Hangi proje için başvuru yapılıyor ise o proje için kredi kullanımına izin verilir. Örneğin traktör kredisine başvuru yaparak bu krediyi arazi alımına kullanamazsınız gibi şartlar aranmaktadır.
Denizbank Çiftçi Kredisi Şartları 

Denizbank Çiftçi Kredisi Şartları

Belirli koşulları sağlıyor iseniz nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, ikametgah belgesi, Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da ipotek talebinde bulunabilir. Belirtilen kredilerin faiz oranları yıllık %11 ila %13 arasında çeşitlilik göstermektedir. Çiftçilere sağlanan kredilerden yararlanmak için Denizbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Denizbank SMS ile Çiftçi Kredisi

Denizbank çiftçilerin işletmelerini kurmaları ve kolay bir şekilde geliştirmeleri adına yalnızca tek bir SMS ile 36 aya varan vadeler ve yılda bir defa ödeme imkanı ile 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırmaktadır. Şubeye gitmeye bile gerek kalmadan krediden faydalanmak için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girerek;

 • T.C Kimlik Numarası” , “SMS Tarım” aralarında bir boşluk bırakıp yazarak alıcı bölümüne de “3280” yazdıktan sonra “Gönder” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Mesajı göndermenizin ardından kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde şahsınıza tahsis edilebilecek olan kredi limiti cep telefonunuza mesaj olarak gelecektir. Daha sonra kredi temini için banka şubesini nüfus cüzdanınız ile birlikte ziyaret ederek kredinizi alabilirsiniz.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık alanında faaliyet gösterecek olan yetiştiricilere kredi ve finansman desteği sağlayan bankalardan bir tanesi de Şekerbank’tır. Banka büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıktan su ürünlerine kadar kredi desteği sağlamaktadır.

 • Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta gerek besicilik gerekse de süt hayvancılığında faaliyet gösterecek olan çiftçilere canlı hayvan alımlarında, hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan barınaklarda, beslenmelerini sağlamak adına kaba yem depoları, yem hazırlama üniteleri, yem depoları, işletme kurulumunun gerçekleşmesi ve hayvan ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile silaj, gübre çukurları ve posa yapımı, sabit ya da mobil sağım üniteleri düve ve buzağı bölmeleri, soğutma tankları, süt depolama gibi gerekli olan tüm malzemeler için finansman desteği sağlamaktadır.
 • Su ürünleri yetiştiriciliği ya da bu konuda avcılık yapan kişilere balık havuzu inşa edilmesi, jeneratör, ağ, tekne alımı, balık kafesi, anaç balık, makine ve donanım gibi sabit yatırımlarda oluşacak masraflar için kredi desteği sağlamaktadır.
 • Arıcılık alanında faaliyet gösteren üreticilere veya tüzel kişilere; ana arı, kovan, balmumu alımında, tamir bakımı, şeker, petek, vitamin, ilaç vb. gezginci arıcılık işi ile uğraşan kişilere taşıma konaklama gibi alanlarda finansman desteği sağlamaktadır. Yetiştiricilerin bu kredilerden faydalanmaları için Türkiye Arı Yetiştiriciliği Merkez Birliği’ne bağlı olarak faaliyet göstermeleri gereklidir. Aynı zamanda İl Arı Yetiştiricileri Birliklerinde aktif olarak üyeliklerinin olması gereklidir.

Organik salma tavukçuluk yapmak isteyenlere içeriğimize göz atmalarını tavsiye ederiz.

Size en yakın Denizbank şubelerine giderek hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.