Tarım Kredi

Akbank Esnafa Özel Kredi 2020 Şartları

02.02.2020
48

Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile bankalar tarafından kredi verilmektedir. Akbank 2020 yılında esnaflara uygun faiz oranları ile finansman imkanı sunan bankaların başında gelmektedir. Gerekli belgeler ile banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Banka başvuruları inceleyecek ve şartlara uygun olan müşterileri kredilendirecektir. Halkbank, Ziraat Bankası gibi devlet bankaları tarafından da esnaf kredisi veriliyor. Bunların yanı sıra Halkbank tarafından esnaflarımıza 30 bin TL faizsiz kredi imkanı sunuluyor. İçeriğimizden esnaf kredileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akbank Esnafa Özel Kredi 2020 Şartları

Ticari faaliyetlere başlamak, yeni bir işletme kurmak, var olan işletmeleri büyütmek, gerekli olan makine ve teçhizatları almak gibi sebeplerle en çok finansmana ihtiyaç duyan müşteri portföyü esnaflar olmaktadır. Bankalar geliştirdikleri kobi bankacılığı sistemleri ile müşterilerine destek olmaya devam etmektedir. Esnaf ve sanatkarlara kredi imkanı sunan bankalardan bir tanesi de Akbank olmaktadır. Banka tarafından uzun vadeler ve uygun faiz oranları ile esnaf müşterilerine kredi verilmektedir.

Bu kredilerin üst limitleri genel olarak işletmelerin finansman durumlarına göre verilmektedir. Bankalar nasıl ki bireysel tüketici kredisi ile kendisine başvuran müşterilerinin taleplerini detaylı olarak inceliyor ve daha sonra karara bağlıyorsa, ticari krediler için de durum aynen bu şekilde işlemektedir. Banka şayet işletmenin kredi almak için uygun koşullara sahip olmadığı fikrine varırsa bu işletmeleri ne yazık ki kredilendirmez. Kredi başvurusu yapmadan evvel bankların faiz oranlarını, müşterilerine sundukları imkanları iyice analiz etmek gerekiyor. Ödeme planı ise gelir durumuna göre hazırlanmalıdır.

Akbank esnaf kredisi

Akbank esnaf kredisi veriyor.

Bankalar tarafından genel olarak esnaf ve sanatkarlar için vadeler kazanç sağladıkları dönemler için belirlenmektedir. Bazı bankalar tarafından ertelemeli krediler bulunmaktadır. İşletmelerin en kırılgan oldukları dönemler yeni kuruldukları dönemlerdir. İşletme yeni kurulduğunda esnaf ve sanatkarların kar etmesi de mümkün olmayacaktır. Bu sebeple bankalar esnafımıza sundukları uzun vadeler ile kazanç sağlamaya başladıklarında ödemeleri için kredi kampanyaları geliştirmişlerdir. Esnaf ve sanatkarlarımıza Qnb Finansbank ve Şekerbank gibi bankalar tarafından da esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik olarak kredi verilmektedir.

Akbank Esnafa Kredi Veriyor

Akbank tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza iki başlık altında farklı kredi kampanyaları sunulmaktadır. Bu kredi kampanyalarının farkı vadelerden kaynaklanmaktadır. Gönlüne göre öde ve olduğunda öde sloganları ile kredi verilmektedir.

 • Akbank Olduğunda Öde Kredisi

Esnaf ve sanatkarlarımız yıl içinde kredilerini çekebiliyor. Ödemeler ise 1 yıl içinde istedikleri zaman ve kendileri tarafından belirlenecek olan tutarlarda yapılıyor. Esnafımız işleri kötü gittiğinde yüksek taksit tutarları altında ezilmemiş oluyor. Bu kredi bir nevi esnafa nefes kredisi oluyor. Türk Lirası cinsinden çekeceğiniz spot kredileri ile 12 aya kadar vade kullanabilirsiniz. Kredi vadesini aşmamak kaydı ile istediğiniz zaman ana para ödemesi yapabilirsiniz.

Kredi faizleri yılda 4 kere sonlanmaktadır. (Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında) Böylece faiz oranı değişikliklerinden etkilenmemiş olursunuz. Kredi borcunuzu erken kapatmanız durumunda erken kapama komisyonu talep edilmemektedir. OLDUGUNDAODE boşluk T.C. kimlik numarası yazıp 4425′ e gönderebilirsiniz.

Akbank Esnafa Kredi Veriyor

Akbank esnafa kredi veriyor.

 •  Gönlüne Göre Öde Kredisi 

Kobiler İçin geliştirilen kredi kampanyalarından bir tanesi de gönlüne göre kampanyasıdır. 6 farklı seçenekten size uygun olanı seçebilirsiniz. Kredi kampanyasında 3 aylık ve 6 aylık ödemesiz dönemler bulunmaktadır.  Kredinin özellikleri;

 1. Kredi üst limiti 50 bin TL ‘dir.
 2. Vade 36 aydır.
 3. Şahıs firmaları başvurularını sms bankacılığını kullanarak yapabilir.
 4. Büyük firmaların başvuruları banka şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir.

Kredi başvurusu için GONLUNEGOREODE boşluk T.C. kimlik numaraSı yazarak 4425’e  gönderebilirsiniz. Kredinizi aylık eşit taksitli, son taksit balon ödemeli, 2 ayda 1, 6 ayda 1,3 ay ve 6 ay ödemesiz dönemler ile aylık eşit  taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Bu kredilerin yanı sıra taşıt ve iş yeri alımları için verilen kredilerden de yararlanabilirsiniz.

Esnaf Kredisinden Yararlanmak İçin Gerekli Şartlar

Akbank tarafından verilen esnaf kredilerinden yararlanmak için aşağıdaki şartlara sahip olmak gerekiyor;

 • Banka tarafından başvuru yapmanızın ardından ilk olarak kredi skoruna bakılacaktır. Bankaların müşterilerinin kredi taleplerini kabul edebilmek için kredi notunun 1300 ve üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notu sorgulaması yapabilir ve kolayca kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.
 • Kefil ticari kredilerde genel olarak talep edilmez. Ancak çekilecek olan kredi tutarlarının çok yüksek olması durumunda banka tarafından teminat talep edilebilecektir. Bankaların kredi kampanyalarının isimleri zaten genel olarak ipotekli ticari kredi şeklinde olmaktadır. Ayrıca sunduğunuz teminata göre kredi üst limiti belirlenmektedir.
 • Banka işletmenizin mali durumunu inceleyecektir. Şayet işletmenin mali durumunda herhangi bir sıkıntı varsa bankalar kredi vermek istemez.
 • Ödenmemiş vergi borcu varsa bu borcun bir an evvel ödenmesi gerekiyor. Bu borçtan dolayı haciz gibi durumlar söz konusu olursa yine başvurunuz reddedilecektir.
 • Bankalar esnafların ticari tablolarını da inceleyecektir.
 • Kredi üst limitlerinin belirlenmesinde şirket sahibi ya da ortakların kredi durumuna bakılıyor. Ancak kredi notuna bakmayan bankalar da var.
 • Ayrıca krediler KOBİ kredisi olarak verildiğinden dolayı kobi tanımına uygun olmanız gerekiyor. Aşağıdaki tablodan kobi olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
kobi tanımı

Geçtiğimiz yıl kobi tanımında değişiklik yapıldı.

Şayet bu şartları taşıyorsanız Akbank tarafından verilen kobi kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Taksitli Ticari Araç Kredisi

Esnafların filo ve taşıt alımları ya da var olan taşıtlarını yenilemelerinin sağlanması amacı ile verilen kredilerdir. Kredi eşit taksitler halinde geri ödenecektir. Sadece 0 km değil, ikinci el taşıt alımlarınızda da verilen bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Taşıt kredilerini 48 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz.

0 km ya da ikinci el taşıt alımlarınız için bankalara gelir belgesi, T.C. kimlik belgesi, vergi levhası ile fatura ya da noter satış sözleşmesi sunmak gerekmektedir. Size en yakın Akbank şubelerine giderek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Akbank taşıt kredisi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taksitli Ticari Araç Kredisi

Taksitli Ticari Araç Kredisi

Ticari Artı Para

İşletmelerin kısa vadeli ve küçük tutarlı ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile vadesiz mevduat hesaplarına ticari artı para tanımlanmaktadır. Bankaların bireysel müşterileri için geliştirdikleri artı hesap ya da eksi hesap ile aynı özellikleri sahiptir. Fatura, çek gibi ödemelerinizi gecikme yaşamadan eksi bakiyeden ödeyebilirsiniz. Mevduat hesaplarında şayet bakiye yoksa hesabınızdan banka tarafından belirtilmiş olan tutar dahilinde kredi çekebilirsiniz. Ancak hesaba para yatırmanız durumunda bakiyeniz artı duruma geçer ve ihtiyacınız olduğunda yeniden kullanabilirsiniz. T.C. kimlik belgeniz ile Akbank şubelerine giderek ticari artı para hesabı açabilirsiniz.

Akbank Anında Kredi Paketi

Kobilerin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Akbank tarafından anında kredi imkanı sunulmaktadır. Sadece 1 sms ile kredi başvurusu yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz. Paket içerisinde ticari artı para, Akbank ticari kredi kartı çek karnesi ve taksitli ticari kredi ürünleri bulunmaktadır. Bu paketten yararlanmanız durumunda 3 ay boyunca bankada yapacağınız tüm işlemleri ücret ödemeden kolayca yapabilirsiniz.

Anında Kredi Paketi

Anında kredi paketi ile bir sms ile kredi alabilirsiniz.

Paketi kullanmanız durumunda ücretsiz olarak 10 EFT, 10 havale, 10 çek tahsilatı, sınırsız havale ve eft işlemi yapma hakkı kazanırsınız. Bu kredi paketinden yararlanmak için ANINDA  yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 4425‘ e gönderebilirsiniz. Bu işlem sadece Turkcell operatörü için geçerli olmaktadır. Vodafone ya da Türk Telekom kullananların kısa mesajı 0532 444 44 25‘ e göndermesi gerekiyor.

Anında kredi kampanyasında banka tarafından kobilere sunulan faiz oranı yüzde 1,12 olarak belirlenmiştir. 60 aya varan vadeler ile kredinizi çekebilirsiniz. 50 bin TL çekmeniz durumunda 60 ay vadeli olarak aylık taksit tutarı 1.219,31 TL olacaktır.

Bu kredilerin yanı sıra Akbank’tan ticari kredi kartı olan Axess Kobi‘yi alabilir ve acil ihtiyaçlarınız için bu kredi kartını kullanabilirsiniz.

Akbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Yukarıda Akbank tarafından Kobilere yönelik olarak verilen kredilere başvuru yapabilmek için banka tarafından talep edilen evraklar aşağıdaki gibi olmaktadır;

 • Ortaklara ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgelerinin fotokopileri
 • İşletme tarafından yetkilendirilmiş olan şahsın noterden alacağı imza sirküsü
 • Vergi levhası
Akbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Akbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 • Ticaret sicil gazetesi
 • Şirketin mal varlıklarını gösteren belgeler (tapu fotokopisi gibi)
 • Esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olunduğunu gösteren belge gerekmektedir.

Bu evraklar ile size en yakın Akbank şubelerine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Akbank Esnafa Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Esnaf ve sanatkarlarımız tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi esnafa faizsiz kredi verilip verilmediği konusudur. Akbank tarafından esnaflarımıza yönelik olarak verilen herhangi bir faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır. Ancak esnaflara esnaf ve kefalet kooperatifleri ortaklığı ile Halkbank tarafından verilen bir faizsiz esnaf kredisi bulunmaktadır. Bu krediler KOSGEB tarafından 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimi almış, vergiden muaf olan meslek dallarında faaliyet gösteren ya da ustalık belgesi ile aralıksız olarak 1 yıldır çalışan esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik olarak verilmektedir.

Akbank Esnafa Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Akbank faizsiz esnaf kredisi vermiyor.

Herhangi bir esnaf ve sanatkarlar kooperatiflerine ortak olanlar başvurularını bağlı oldukları kooperatiflere, ortak olmayanlar ise banka şubelerine giderek kolayca yapabilir. 2020 yılında Halkbank tarafından verilen faizsiz kredilerin üst limiti 30 bin TL. olarak belirlenmiştir.

Esnaflarımız Akbank tarafından kendilerine sunulan uygun faiz oranları ve uzun vadeler ile kredilerini alabilirler. Şartlara uygun olanlar evrakları da hazırlayarak banka şubelerine gidebilir ve kredi başvurusunda bulunabilir ve esnaf ve sanatkarlara uygun ödeme koşulları ile verilecek olan kredilerden bütçeleri sarsılmadan yararlanabilir ve kredilerini geri ödeyebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.